Prieglobstį rado mero šeimos klinikoje

„Žemaičio“ nuotr.
A. Martusevičius grįžo prie mediko darbo
Prieš daugiau nei metus su Plungės ligoninės direktoriaus kėde atsisveikinusį Antaną Martusevičių šiandien vėl galima išvysti vilkintį baltu chalatu, tik jau nebe ligoninėje, o mero Audriaus Klišonio šeimos klinikoje „Inesa“. Toks posūkis dėl kyšininkavimo pareigų netekusio A. Martusevičiaus karjeroje kai ką galbūt nustebins, tačiau prisiminus, kad iš ligoninės jis buvo išlydėtas su mero potvarkiu paskirta dvigubai didesne nei leistina išeitine kompensacija, stebėtis nebėra ko.

Pats A. Klišonis „Žemaičiui“ sakė neįžvelgiantis nieko blogo tame, kad žmogus, diskreditavęs Plungės ligoninės vardą ir atnešęs nuostolių šiai Savivaldybės valdomai įstaigai, o kartu ir visai šalies sveikatos sistemai, nuo šiol pluša jo šeimos klinikoje. Netgi priešingai – tikino matantis tame tik teigiamą pusę, pirmiausia – naudą pacientams.

– Plungėje sklinda kalbos, kad A. Martusevičius darbuojasi jūsų šeimos klinikoje. Ar tai – tiesa? – teiravomės A. Klišonio.

– Taip, nuo praėjusių metų gruodžio antros pusės jis dirba „Inesoje“ echoskopuotoju.

– Jei ne paslaptis – kokiomis aplinkybėmis įsidarbino?

– Išėjus gydytojui Romui Mončiui, ieškojome echoskopuotojo, apklausėme bent 4–5 gydytojus, palankiausios sąlygos buvo A. Martusevičiaus. Echoskopuotojas jis yra geras, tą darbą dirba ir Telšių ligoninėje, o dabar bus prieinamas ir Plungės pacientams.

– Galima suprasti, kad tai – klinikos pozicija, tačiau ar jums, kaip merui, nekliūva tas faktas, kad į klinikos kolektyvą buvo priimtas žmogus, kuris prisipažino ėmęs kyšius, vadovaudamas Plungės ligoninei, ir dabar dėl to teisiamas?

– Kai žmogui yra reikalinga gydytojo paslauga, tai pirmas dalykas, kuris rūpi, – kad ta paslauga būtų kokybiška. Kokių įsitikinimų, kokių pažiūrų yra gydytojas, pacientui paprastai rūpi labai mažai. Mes nesame gavę kažkokių atsiliepimų, kad A. Martusevičius yra blogas echoskopuotojas. Juk šitoj vietoj esminis dalykas yra, kad žmogus gautų kvalifikuotą paslaugą ir kad gautų ją greitai. Juo labiau kad gerų specialistų pertekliumi Plungės savivaldybė nelabai gali pasigirti.

– Kol kas neišspręstas A. Martusevičiui jūsų potvarkiu neteisėtai išmokėtos dalies išeitinės susigrąžinimo klausimas. Ar ligoninė jau yra nusprendusi, kaip elgsis toliau?

– Taip, kalbėjome su ligoninės vadovu Remigijumi Mažeika, jis informavo mane, kad ligoninė kreipėsi raštu į A. Martusevičių, prašydama grąžinti tą sumą (14 316 Eur – aut.) ir raštu gavo atsakymą, kad jis nesutinka grąžinti. Ligoninė kreipsis į teismą dėl galimybės išieškoti tą sumą. Čia yra teisiniai dalykai ir kito varianto turbūt nėra, jei nėra geranoriško grąžinimo.

– Kadangi A. Martusevičius dabar dirba jūsų šeimos klinikoje, gal teiravotės jo asmeniškai, kodėl nesutinka grąžinti tų pinigų, kurie jam buvo išmokėti nesant teisinio pagrindo?

– Aš su A. Martusevičium iš viso nebuvau susitikęs, tik žinau, kad jis dirba pas mus 0,2 etato ar panašiai. Todėl man sudėtinga kažką tuo klausimu pasakyti. Galų gale tuos ūkinius reikalus sprendžia klinikos administracija, mano žmona ir sūnus – tai jų darbas. Ir jų sprendimas buvo pasirinkti dirbti būtent šį gydytoją.