
Naujausios
Sumuštam nelaimėliui nušalo pėdos
Į antrais namais tapusį teismą liūdnai pagarsėjusį plungiškį eilinį kartą atvedę nusikaltimai padaryti kiek daugiau nei prieš porą metų. Kaip nustatė teismas, 2020-ųjų kovo 15-ąją neblaivus T. Žeimys daugiabutyje, Plungėje, dėl neva negrąžintų jam pinigų „paauklėjo“ E. Š. Penkeriais metais už save vyresnį vyrą plungiškis daužė rankomis ir kojomis, kliuvo į įvairias kūno vietas. Nelaimėliui sumušta galva, praskeltas akies vokas, lūpa ir pakaušis, sulaužyta nosis, žandikaulis, skruostikaulis bei akiduobė.
Bet tai – dar ne blogiausia. Sumuštas vyras ištrūko į lauką, tačiau dėl galvos sužalojimų prarado sąmonę, krito šalia daugiabučio ir ilgą laiką išgulėjo šaltyje, dėl to nušalo pėdas. Po nušalimo išsivystė pirštų gangrena, todėl teko amputuoti dalį abiejų pėdų pirštų. Tokiu būdu E. Š. buvo nepataisomai subjaurotas kūnas.
Kita nesivaldančio plungiškio auka tapo jo paties sugyventinė, prieš kurią ranką jis pakėlė tų pačių metų gegužės 13-osios vakarą. Kaip įprastai būdamas girtas T. Žeimys gyvenimo draugei konflikto metu vožė į veidą, taip sukeldamas moteriai fizinį skausmą.
Mušė „profilaktiškai“
Teisme atsidūręs smurtautojas tradiciškai nebuvo linkęs prisiimti visų nuopelnų dėl jam inkriminuotų nusikaltimų. Kalbėdamas apie E. Š. sumušimą aiškino, kad šis jam buvo skolingas 2 000 eurų, kurių jis ėmė reikalauti visiems – jam, jo sugyventinei ir E. Š. – begeriant. Esą jis žinojo, kad E. Š. buvo gavęs minėtą sumą ir jau galėjo grąžinti skolą, tačiau pasirinko kitą kelią – pinigus pragėrė. Todėl nutarė jį už tai „pamokyti“.
T. Žeimys teisme aiškino skolininką mušęs „profilaktiškai“, neskaičiuodamas, kiek smūgių paleido ir kur kliuvo. Neneigė smūgiavęs tiek, kiek turi sveikatos, tačiau aiškino, kad po to E. Š. išėjo, o jis su sugyventine nuėjo miegoti. T. Žeimys teismą bandė tikinti, kad jis sugėrovo nesužalojo taip stipriai, kad šis prarastų sąmonę. Jo įsitikinimu, E. Š. eidamas kažkur griuvo ir susižalojo.
O štai sugyventinę apskritai neigė užkliuvęs. Sakė, kad ši jį apkalba.
Neteko penkių pirštų
Nagrinėjant bylą teisme buvo apklaustas ir E. Š., tačiau šis dėl smarkaus sumušimo nelabai ką prisiminė apie minėtos dienos įvykius. Dėl to teko pagarsinti jo ikiteisminio tyrimo metu duotus parodymus. Tuomet agresija pasižyminčio T. Žeimio auka tapęs vyras pasakojo, jog 2020-ųjų kovo 15-ąją jis T. Žeimio buvo pakviestas į svečius, ten kartu su pastarojo sugyventine visi gėrė. E. Š. pasakojo, kad begeriant tarp jo ir T. Žeimio įsižiebė konfliktas, pasibaigęs agresijos išpuoliu – namų šeimininkas ėmė jį daužyti.
Vyras neprisiminė, kiek jam smūgių buvo suduota ir kaip jis išėjo į lauką, ar ten T. Žeimys ir toliau jį mušė. Prisimena tik nuo tos akimirkos, kai jau gulėjo Klaipėdos universitetinės ligoninės Reanimacijos skyriuje.
Išgirdęs savo paties anksčiau duotus parodymus, E. Š. teisme ne tik juos patvirtino, bet ir pridėjo, kad buvo sumuštas itin stipriai: jam buvo sulaužytas žandikaulis, sužeista akis, plaučiai, rankos, vėliau amputuoti penki pirštai.
Vyras aiškino 38 dienas praleidęs Klaipėdoje ligoninėje, po to dar mėnesį – ligoninėje Plungėje, kur jam buvo amputuoti nušalę pėdų pirštai. E. Š. teigimu, jam iki šiol skauda sužalotą žandikaulį, sunkiai valgo, o dėl traumuotų pėdų sunkiai vaikšto, jaučia skausmą. Vyrui nesmagu matyti subjaurotas savo kojas, o skaudžiausia, kad T. Žeimys net neatsiprašė taip jį suluošinęs.
Parodymus davė ir T. Žeimio tuometė sugyventinė. Moteris pasakojo, kad teisiamasis ją ne sykį daužė, o priežasčių tam esą nereikėjo. Moteris neslėpė, kad plungiškis ją užrakindavo vieną namuose, atimdavo telefoną, o pats kažkur išeidavo. Skundėsi ji ir tuo, kad T. Žeimys turėjo problemų su alkoholiu, vedžiodavosi į namus įvairaus plauko draugus, su kuriais girtaudavo.
Nukentėjusioji tikino, kad su T. Žeimiu savo gyvenimo nebesieja, nors jis jai iš kalėjimo rašinėja laiškus. Juose dabar prisiekinėja besigailintis dėl visko, nors dar neseniai pylė grasinančius laiškus.
Nusikaltimą pirmiausia išdavė kraujo dėmės
Buvo apklausti ir liudytojai, kurie pasakojo išvydę kraujo dėmes bendro naudojimo koridoriuje bei laiptinėje ir supratę, kad įvyko kažkas baisaus. Žmonės sakė iškart turėję įtarimų, kad kažką pridirbo būtent T. Žeimys, kuris buvo žinomas kaimynų dėl savo agresyvaus elgesio. Gyventojai baiminosi, jog smurtautojas nuskriaudė savo sugyventinę, todėl suskubo apie įtarimus pranešti policijai.
Pareigūnai T. Žeimio bute rado sveiką jo sugyventinę. Kaimynų įtarimams nepasitvirtinus, policininkai ėmė sekti kraujo pėdsakais. Jie nuvedė iki už daugiabučio esančios pakalnės, kurioje ir gulėjo kraujo klane paskendęs E. Š. Pareigūnų kalbinamas šis sunkiai bendravo, tačiau pasakė, kad buvo T. Žeimio namuose bei vėliau patvirtino, jog būtent jis jį ir sumušė.
Kad E. Š. tikrai lankėsi pas T. Žeimį, bylojo ir pastarojo namuose likęs jo telefonas. Pareigūnams T. Žeimys neigė mušęs E. Š., tačiau buvo akivaizdu, kad vyras meluoja, nes jo rankos nuo smūgių buvo nubrozdintos ir sutinusios, o ant rūbų buvo matyti kraujo dėmių. Be to, bute buvo išmėtyti daiktai, numestas televizorius.
Parodymus davė ir T. Žeimio sugyventinės sūnus bei mama, patikinę, kad moteris išties dažnai kentėjo nuo agresyvaus draugo.
Belangėje sėdės ilgiau
Bylą išnagrinėjęs Plungės apylinkės teismas T. Žeimį pripažino kaltu dėl abiejų nusikalstamų veikų ir skyrė jam subendrintą bausmę – pusšeštų metų kalėjimo.
Tiesa, pastaroji bausmė buvo subendrinta su ankstesne ir paskirta galutinė – šeši metai kalėjimo.
Taip pat pagarsėjusiam smurtautojui teks padengti E. Š. gydymo išlaidas, kurios siekia 11 654 eurus, bei susimokėti 243 eurus už gautą teisinę pagalbą.
Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Klaipėdos apygardos teismui. Suimtam nuteistajam šis terminas skaičiuojamas nuo nuosprendžio įteikimo jam dienos.