Apšvarinęs sugyventinę vyras dingo

Asociatyvi nuotrauka
Gyvenimo draugę apvogęs vyras bandė įrodyti, kad prisidėjo prie jo pirkimo pinigais
Balandžio 3 dieną Plungės apylinkės teismas paskelbė nuosprendį 26-erių kauniškiui, apšvarinusiam savo plungiškę sugyventinę. Už tai, kad iš moters namų išnešė nešiojamąjį kompiuterį, kurio vertė – beveik 700 eurų, teismas anksčiau dukart teistą jauną vyrą nubaudė laisvės apribojimo bausme.

Paskutinį kartą kurį laiką Plungėje gyvenęs vyras teistas baigiantis 2021-iesiems. Tada teisme jam teko aiškintis dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo. Įrodžius kauniškio kaltę, jam buvo paskirta keturių mėnesių laisvės apribojimo bausmė. Ji jau atlikta, tik teistumas neišnykęs.

Naujausia vyro „nuodėmė“ – vagystė, kuri, kaip nustatė teismas, įvykdyta praėjusią vasarą, liepos 18 dieną. Tada kauniškis iš sugyventinės nuomojamo buto išnešė nešiojamąjį kompiuterį. Savo gyvenimo draugę vyras apšvarino jai miegant.

Teisiamųjų suole už šį nusikaltimą atsidūręs kauniškis neneigė paėmęs kompiuterį, tačiau aiškino esą tokiu būdu jis kompensavo išlaidas, kurias patyrė gyvendamas su plungiške. Per pusmetį bendro gyvenimo vyras pasakojo dirbęs, todėl duodavęs pinigų ne tik būsto nuomai, mokesčiams, bet ir kitiems dalykams – pavyzdžiui, sugyventinės vaiko žaislams. Kauniškis tikino 400 eurų prisidėjęs ir prie to kompiuterio, kurį išnešė. Todėl, susipykęs su drauge, manė turįs teisę bent tokiu būdu susigrąžinti patirtas išlaidas.

Paklausus, kur padėjo pavogtą daiktą, kauniškis teigė, jog turėjo išvykti į Angliją, todėl kompiuterį nutarė užstatyti lombarde, ten už jį gavo 100 eurų. Pinigus pasakojo išleidęs savo reikmėms. Teisme tardomas vyras tikino, jog labai gailisi taip pasielgęs.

Teisme buvo apklausta ir nukentėjusi plungiškė. Moteris paneigė buvusiojo žodžius, jog šis prisidėjo prie kompiuterio pirkimo. Esą ji pati turėjo jam pinigų, nes išeidama iš vaikų namų gavo 2 850 eurų vienkartinę pašalpą įsikurti. Neva būtent iš šių pinigų ir pirktas kompiuteris bei kiti buities reikmenys.

Moteris prisiminė, jog kompiuterį buvęs sugyventinis pavogė naktį. Neva prieš tai paprašė jo, kad galėtų pažiūrėti filmą, o paskui nugvelbė. Pasak plungiškės, ryte atsikėlusi ji neberado ne tik kompiuterio, bet ir sugyventinio, su kuriuo buvo susipažinusi internetu.

Kad plungiškė išties buvo gavusi 2 850 eurų pašalpą, teisme patvirtino ir Plungės socialinių paslaugų centro darbuotoja. Jos žiniomis, jauna moteris, palikusi vaikų namus, už tuos pinigus išsinuomojo butą, pirko buitinių prietaisų ir kompiuterį.

Bylą išnagrinėjęs Plungės apylinkės teismas kauniškį pripažino kaltu dėl vagystės. Kadangi vyro prisipažinimas neva nėra savanoriškas ir nuoširdus, mat stengtasi įrodyti, jog buvo prisidėta prie kompiuterio pirkimo pinigais, kaltinamojo kaltę lengvinančių aplinkybių neįžvelgta. Sunkinanti aplinkybė – nusikalto būdamas pripažintas recidyvistu.

Visa tai įvertinęs teismas kauniškiui skyrė metų ir trijų mėnesių laisvės apribojimo bausmę be intensyvios priežiūros, tačiau paskiriant įpareigojimus: viso bausmės vykdymo metu dirbti ar būti registruotam Užimtumo tarnyboje, nuo 22 iki 6 valandos būti savo gyvenamoje vietoje, jei išvyka nėra susijusi su darbu, per penkis mėnesius neatlygintinai išdirbti 100 valandų sveikatos priežiūros, socialinių paslaugų įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi senyvo amžiaus asmenimis, neįgaliaisiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis.

Taip pat nuspręsta iš vyro plungiškei priteisti 679,98 euro turtinei žalai atlyginti.

Tiesa, šis nuosprendis nėra galutinis – per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos apeliaciniu skundu jis gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.