Atsisakius parvežti alkoholio – grasinimas nukirsti kirviu

Asociatyvi nuotrauka
Sugyventinę skriaudęs vyriškis sulaukė bausmės
Neseniai Plungės apylinkės teismo paskirtos bausmės sulaukė Plungės rajono savivaldybės gyventojas R. S. Už tai, kad smurtavo prieš savo sugyventinę ir grasino jai kirviui, teismas vyrui apribojo laisvę.

Kaltę pripažino

Ranką prieš savo gyvenimo draugę R. S. pakėlė gegužės 29-osios vakarą jųdviejų namuose – konflikto metu vyras moteriai ranka sudavė į veidą, taip sukeldamas jai skausmą.

Kitas išpuolis prieš moterį užfiksuotas birželio 18-osios popietę. Tuomet vyras, būdamas neblaivus, grasino sugyventinei, kad ją nukirs kirviu, nuskandins ar kitaip susidoros. Ir visa tai tik dėl to, kad moteris atsisakė vyrui parvežti alkoholio, kurio jis reikalavo. Kaip nustatė teismas, nukentėjusioji turėjo pakankamą pagrindą manyti, jog sugyventinio grasinimai gali virsti realiais veiksmais.

Tad R. S. atžvilgiu buvo iškelta baudžiamoji byla ne tik dėl fizinio skausmo sukėlimo, bet ir dėl grasinimo nužudyti. Apklausiamas jis aiškino kaltę pripažįstantis dėl abiejų nusikaltimų. Paprašytas prisiminti pirmąjį incidentą, R. S. menkai ką galėjo papasakoti. Tikino neprisimenantis, dėl ko kilo barnis, bet tvirtino, jog tikrai smogė savo moteriai, su kuria kartu gyvena šešetą metų, į veidą. R. S. aiškino po šio įvykio atsiprašęs sugyventinės.

Neiškalbus vyras buvo pasakodamas ir apie antrąjį įvykį. Tepasakė, jog su sugyventine susipyko dėl alkoholio – esą jis jos prašė parvežti alkoholio, o ji nesutiko. Todėl ėmęs jai grasinti, kad nukirs ją ar kažkaip kitaip susidoros. Konkrečių grasinimų R. S. aiškino neprisimenantis, nes tuomet, kai jie liejosi iš jo lūpų, buvo girtas. Tik kone prisiekinėjo, kad tikrai gyvenimo draugei nenorėjo sukelti fizinio skausmo ar su ja susidoroti. Neva šiuos žodžius išsakė apimtas įsiūčio, kad ji nesutiko parvežti degtinės.

Grasino nužudyti

Pateikti savo versiją buvo paprašyta ir nuo sugyventinio nukentėjusi moteris. Ji pasakojo, jog pradėjus gyventi su R. S., jokių barnių nebuvo, nes nebuvo ir girtavimų. Tik tuomet, kai vyras ėmė kilnoti taurelę, prasidėjo ir bėdos.

Nukentėjusioji pasakojo, jog pirmą kartą sugyventinis ranką prieš ją pakėlė gegužės 29-ąją. Būdamas neblaivus jis neva ėmė jai priekaištauti, o paskui trenkė į veidą. Lyg to būtų per maža, vožė dar ir į ranką, šoną bei spyrė į koją. Įsiutęs vyras tą vakarą esą stumdė ir baldus, keikėsi, grasindamas „nudėti“.

Išsigandusi moteris sakė išėjusi iš namų ir paskambinusi sugyventinio sūnui, kad jis atvažiuotų. Šis atvyko kitą dieną, tuomet drauge viską išsiaiškino, R. S. pažadėjo nebegerti ir tvarkytis gyvenimą. Moteris sakė patikėjusi jo žodžiais, todėl likusi toliau kartu gyventi.

Graži šeimos idilė truko neilgai – birželio 17-ąją vyras vėl prisliuobė. Pora vėl pykosi, o galiausiai R. S., kaip pasakojo nukentėjusioji, vėl jai smogė. Kad neišsirutuliotų dar didesnis konfliktas, moteris pasakojo išėjusi į lauką darbuotis. Tačiau sugyventinis vis nerimo – grasino moteriai šakute už tai, kad ši atsisako valgyti jo keptą kiaušinienę.

Galiausiai smarkuolis užmigo, bet ramybės poros namuose nebuvo ir kitądien. Vėl prigėręs R. S. sugyventinės ėmė reikalauti parvežti degtinės, šiai atsisakius, pasipylė lavina grasinimų. Vyras grasino gyvenimo draugę nukirsti kirviu, nuskandinti ar kitaip susidoroti. Nukentėjusi tikino tuomet ne juokais išsigandusi, todėl greitai nubėgo į namus, persirengė ir išvažiavo pas uošvienę. Ten būdama nusprendė kreiptis į policiją, nes bijojo dėl savo saugumo.

Apribojo laisvę

Teismui pakako duomenų, kad būtų įrodyta R. S. kaltė dėl abiejų nusikaltimų. Skirdamas vyriškiui bausmę teisėjas atsižvelgė į tai, kad jis prisipažino ir gailėjosi, tačiau įvertinta ir tai, kad siautėjo būdamas girtas.

Plungės apylinkės teismas neteistam ir administracine tvarka nebaustam R. S. skyrė už abu nusikaltimus subendrintą ir trečdaliu sumažintą laisvės apribojimo bausmę metams ir dviem mėnesiams be intensyvios priežiūros, bet įpareigojant visą šį laikotarpį nuo 22 iki 6 val. būti namuose, jeigu išvyka nesusijusi su darbu, dirbti arba būti užsiregistravusiam Užimtumo tarnyboje bei uždraudžiant vartoti alkoholį ir kitas psichiką veikiančias medžiagas.

Vyrui išaiškinta, kad, nesutikdamas su teismo baudžiamuoju įsakymu paskirta bausme, per 14 dienų nuo šio dokumento gavimo jis turi teisę paduoti teismui prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme. Nepasinaudojus šia teise, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir yra neskundžiamas.