Autobuso vairuotojas galutinės stotelės taip ir nepasiekė

Vairuotojo gyvybė užgeso kelionės į Kauną metu
Ankstyvą antrosios Kalėdų dienos rytą Rietave įvyko skaudi avarija – nuo kelio nuvažiavo keleivinis autobusas. Kaip paaiškėjo, nelaimėjo įvyko prie vairo užgesus plungiškio vairuotojo gyvybei.

Kaip pranešė Rietavo policijos komisariato vyresnysis tyrėjas Aurimas Puidokas, avarija įvyko gruodžio 26 dieną, 7.36 val., Kvėdarnos gatvėje, Rietave, esančioje žiedinėje sankryžoje.
Netikėtai sušlubavus 58 metų amžiaus vairuotojo sveikatai, iš Plungė autobusų stoties išvykęs keleivinis autobusas „Scania“ tapo nevaldomas ir nuvažiavo nuo kelio.
Šiuo autobusu atgal į Kauną, aplankęs senelius, važiavęs kretingiškis Robertas sutiko „Žemaičiu“ papasakoti, kaip viskas įvyko.
„Vos tik įlipęs į autobusą iškart pastebėjau, kad vairuotojas atrodo labai pavargęs. Bet nieko blogo neįtariau, pamaniau, kad gal žmogus tiesiog nepailsėjęs“, – pasakojo jis.
Vyras pats pasidėjo savo bagažą – vairuotojas nebelipo iš autobuso, ir pajudėjo iš Plungės Kauno link. Privažiavus prie žiedo, esančio tuoj už Rietavo, Kvėdarnos gatvėje, vairuotojas kiek stabtelėjo. Tuo metu pasijuto keletas nestiprių smūgių. Kiek vėliau iš policijos pareigūnų vyras sakė išgirdęs, kad autobusas kliudė medžius, po to rėžėsi į atitvarus, į kelio ženklus ir galiausiai įvažiavo į griovį.
„Iš pradžių niekas nesuprato, kas čia vyksta, aš pats buvau beveik užsnūdęs. Pamanėme, gal kokia avarija. Iškart net nepastebėjome, kad vairuotojas jau nebereaguoja. Tik po akimirkos pamatėme, kad jis neberodo jokių gyvybės ženklų. Moterys ėmė panikuoti, bandė dar kelti vyriškį“, – autobuse kilusį sąmyšį prisiminė Robertas.
Autobuso priekinės durys buvo stipriai sugadintos, tad keleiviams į lauką teko vaduotis per galines. Vos tik išlipus iš autobuso, iškart atvyko policijos ekipažas, o kartu ir Priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba. Ugniagesiai gelbėtojai iškėlę gaivino vairuotoją, iki kol atvyko medikai. Deja, išgelbėti žmogaus gyvybės nepavyko – medikai konstatavo vairuotojo mirtį.
Kelionės tikslo nepasiekusius keleivius atgal į Plungę parvežė du greitosios medicinos pagalbos automobiliai. Kiti liko laukti savo artimųjų ir kelionę tęsė savarankiškai.
„Labai gaila to vairuotojo, kad šitaip atsitiko. Visa laimė tik, kad greitis nebuvo didelis ir niekas iš keleivių nenukentėjo“, – kalbėjo Robertas.
„Žemaitis“ apie šią avariją kalbėjosi ir su Plungės autobusų parko direktoriumi Gintu Orda. Jis sakė pažinojęs darbo metu mirusį plungiškį vaituotoją, mat šis bene 5-erius metus dirbo Plungės autobusų parke, tačiau ne taip seniai pakeitė darbovietę – perėjo dirbti į Vilniuje registruotą 
UAB „Tolimojo keleivinio transporto kompanija“. Šios autobusą ir vairavo lemtingąjį rytą.
„Labai skaudus įvykis, juolab kad pažinojau žmogų, teko kartu dirbti. Visa laimė, kad viskas įvyko Rietavo teritoriojoje, kur greitis nedidelis. Jei būtų spėjęs pasiekti autostradą, nežinia, kuo būtų pasibaigę“, – kalbėjo G. Orda.