
Naujausios
Ir anksčiau teistas
T. Vilkas, kuris sunkiai sužalojęs žmogų pabėgo į užsienį ir ten ilgus metus slapstėsi, – pasižymėjęs ir anksčiau. Nuo jaunų dienų plungiškis turi reikalų su teisėsauga – praeityje jis teistas net septynis kartus. Paskutinį kartą – 2012-aisiais, kuomet į teisiamųjų suolą sėdo dėl vagystės. Tąkart, subendrinus su ankstesnėmis bausmėmis, T. Vilkas „užsitarnavo“ ketverius metus nelaisvės. Bausmės iki šiol nėra atlikęs.
Šįkart plungiškiui teko aiškintis dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo bei viešosios tvarkos pažeidimo, mat K. J. kastetu jis talžė, matant kitiems asmenims.
Liūdnai pasibaigęs vaikinų santykių aiškinimasis įsirašė į 2011-ųjų rugpjūčio 22-osios nakties istoriją. Teismas nustatė, kad T. Vilko ir jo auka tapusio K. J. keliai susikirto Plungės Telšių gatvėje, ties 30-uoju numeriu pažymėtu namu. Ten, matant kitiems asmenims, T. Vilkas, atvykęs neva norėdamas surasti draugo mušeikas ir jiems atkeršyti, elgėsi agresyviai, demonstravo į ginklą panašų daiktą, o galiausiai sumušė K. J. – kietu buku daiktu smogė šiam į galvą, sužalodamas kairę akį. K. J. neteko regos viena akimi, dėl to prarado 30 ir daugiau procentų darbingumo.
T. Vilko išpuolis ne juokais išgąsdino viską mačiusius asmenis – dėl tokio įžūlaus pastarojo elgesio jie buvo tiesiog šokiruoti, jautė didžiulę baimę ir nesaugumą. Būtent dėl to jam teisme teko aiškintis ne tik dėl sunkiai sutrikdytos K. J. sveikatos, bet ir dėl viešosios tvarkos pažeidimo.
Trenkė kastetu
Ilgai nuo teisingumo užsienyje slapstęsis ir pagaliau teisiamųjų suole atsidūręs T. Vilkas nebandė gintis nuo jam mestų kaltinimų – plungiškis visiškai pripažino kaltę ir sutiko papasakoti, kas tą naktį nutiko.
Anot jo, Telšių gatvėje jis atsidūrė apie antrą valandą nakties po to, kai sulaukė T. P. skambučio. Draugas pasiskundė, jog yra sumuštas ir prašė surasti tai padariusį asmenį. Už tai neva pažadėjo alaus.
T. Vilkas prisiminė, jog toje vietoje buvo daug žmonių, tarp kurių – ir skambinęs bičiulis. Pamatę T. Vilką kai kurie ten buvusieji esą išsilakstė. O T. P. nurodė, kad jį sumušė būtent tie, kurie paspruko. Plungiškio teigimu, tarp ten buvusių žmonių buvo ir K. J., kuriam, T. Vilko aiškinimu, niekas nė žodžio neva nesakė, bet šis pats ėmė pulti jį – trenkė dukart į veidą. Po to jau veiksmų ėmėsi pats T. Vilkas – smogė K. J. iš namų atsivežtu kastetu. Po tokio smūgio šis susirietė iš skausmo. Vaikinui nedelsiant buvo iškviesta greitoji.
Teisme T. Vilkas tikino, jog labai gailisi taip pasielgęs, neneigė, jog aplinkiniai galėjo pasipiktinti jo elgesiu, ir sakė pripažįstantis nukentėjusiojo civilinį ieškinį. Rimtų kaltinimų prispaustas plungiškis prašė tik vieno – atsižvelgti į tai, kad jo gyvenimo būdas pasikeitęs teigiama linkme.
Prisiminti 2011-ųjų rugpjūčio 22-osios nakties košmarą teko ir nukentėjusiajam. Jis prisiminė, jog tą vakarą minėtoje vietoje vyko muštynės – du asmenys mušė T. P. Pasakojo girdėjęs ir apie atvykusį taksi, iš kurio išlipęs vaikinas kitam įrėmė į galvą ginklą. Kaip pats buvo sužalotas, nukentėjusysis neprisiminė, mat tada buvo labai girtas. Jis net negalėjo įvardinti, kas sudavė smūgį.
Aišku viena – po lemtingos nakties K. J. neteko regos kaire akimi. Dėl sužalotos akies teko atsisveikinti su jūreivio darbu, o ir šiandien gali dirbti toli gražu ne bet kokį darbą. Teisme nukentėjusysis skundėsi sulėtėjusia orientacija. Pasakojo, jog po nelaimės ilgai kentė fizinį skausmą, dvasinius išgyvenimus, jautė nepatogumą, įklimpo į depresiją, dėl to prašė priteisti patirtą tiek turtinę, tiek neturtinę žalas, kurios bendrai siekia daugiau nei 29 tūkst. eurų.
Pripažino kaltu
Po kaulelį bylą išnarstęs Plungės apylinkės teismas T. Vilką pripažino kaltu tiek dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo, tiek dėl viešosios tvarkos pažeidimo.
Skiriant bausmę plungiškiui atsižvelgta į tai, kad jis ilgus metus slapstėsi užsienyje, kad nusikalto būdamas nepilnametis, teistas, turėjo reikalų su teisėsauga ir po šių nusikaltimų, nėra atlikęs laisvės atėmimo bausmės. T. Vilko atsakomybę lengvina tai, kad jis pripažino kaltę ir gailėjosi taip prisidirbęs.
Tad sunkiai žmogų kitų akivaizdoje sužalojęs plungiškis nubaustas subendrinta trejų metų ir devynių mėnesių laisvės atėmimo bausme. Ją subendrinus su ankstesne, T. Vilkui paskirti penkeri metai pataisos namuose. Tiesa, į šį terminą įskaitytas laikinojo sulaikymo bei kardomojo kalinimo laikas, mat T. Vilkas parai sulaikytas buvo 2012-ųjų spalio 1-ąją, o nuo 217-ųjų balandžio 21-osios yra suimtas šioje byloje.
Taip pat jam teks atlygintiK. J. patirtą žalą, sumokant jam beveik 5 300 eurų. Ir tai – ne vienintelės išlaidos – T. Vilkas privalės atlyginti su nukentėjusiojo gydymu susijusias išlaidas Šiaulių teritorinei ligonių kasai – 553 eurus, privalės susimokėti 286 eurus už teisinę pagalbą bei 2 169 eurus ekstradicijos išlaidų.
Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos (suimtam nuteistajam šio termino pradžia skaičiuotina nuo nuosprendžio kopijos jam įteikimo dienos) apeliaciniu skundu gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.