Bausmės sulaukė avariją sukėlęs milašaitiškis

Asociatyvi nuotrauka
Nuteistas avariją slidžiame kelyje sukėlęs milašaitiškis
Gegužės 19 dieną Plungės apylinkės teismo nuosprendžio sulaukė 1994-aisiais gimęs V. M. Stalgėnų seniūnijoje, Milašaičių kaime, gyvenamąją vietą deklaravęs vyras teismo pripažintas kaltu dėl pernai rudenį Milašaičiuose sukeltos avarijos, kurios metu nesunkiai sutrikdyta kitu automobiliu važiavusios moters sveikata.

Nesigynė mestų kaltinimų

Rimtos bėdos V. M., kuris praeityje teistas net devynis kartus, užgulė po to, kai, neturėdamas teisės vairuoti, jis sėdo prie mašinos vairo ir dėl per didelio greičio slidžiame kelyje sukėlė avariją, tik per plauką nepareikalavusią žmonių gyvybių.

Kaip nustatė teismas, Stalgėnų seniūnijos gyventojas eismo įvykį, kurio metu nukentėjo moteris, sukėlė praėjusių metų lapkričio 28-osios vakarą Milašaičių kaime, 60-ajame kelio Mažeikiai–Plungė–Tauragė kilometre. Iš teismo medžiagos matyti, jog „Ford Mondeo“ vairavęs V. M. kelyje elgėsi neatsargiai – nepasirinkęs saugaus važiavimo greičio, esant apsnigtai ir slidžiai kelio dangai, nesuvaldė automobilio, išvažiavo į priešpriešinę eismo juostą ir susidūrė su priešpriešais atvažiuojančiu „Nissan X-Trail“, kurį vairavo 1950-aisiais gimęs vyras.

Pastarajam per avariją sumušta krūtinės ląsta, medikai po apžiūros vyrą išleido gydytis ambulatoriškai. Kartu važiavęs sūnus nenukentėjo, tačiau žmonai taip nepasisekė – medikai moteriai nustatė daugybinius šonkaulių lūžius, dėl to ji buvo paguldyta į ligoninę.

Teisme dėl šio įvykio atsidūręs milašaitiškis nesigynė jo pečius užgulusių kaltinimų ir sutiko papasakoti, kaip viskas nutiko. Vyras teigė prie fordo vairo sėdęs neturėdamas teisės vairuoti, aiškino, jog turėjo nuvaryti mašiną ją nupirkusiam žmogui į Juodėnus. Važiuojant automobilį esą sumėtė, dėl to jis ėmė slysti šonu, kol galiausiai atsidūrė priešingoje eismo juostoje ir susidūrė su ja važiavusiu „Nissan X-Trail.

V. M. aiškino, jog kartu su juo vyko ir jo brolis, tačiau po avarijos iš baimės jis pasišalino.

Teisme avarijos kaltininkas ne tik nesigynė jam mestų kaltinimų, bet ir visiškai pripažino Šiaulių teritorinės ligonių kasos ieškinį ir sutiko su jame nurodyta suma – beveik 600 eurų. V. M. aiškino, kad kitokios pozicijos ir negali būti, nes avarija kilo dėl jo kaltės.

Viskas įvyko akimirksniu

Nukentėjusioji ir kiti su šiuo eismo įvykiu susiję asmenys teisme nebuvo apklausti, mat kaltinamajam pripažinus kaltę ir sutikus duoti parodymus, šioje byloje nutarta atlikti sutrumpintą įrodymų tyrimą.

Jų parodymai sugulė į ikiteisminio tyrimo medžiagą, tarp kurios – pareigūno tarnybinis pranešimas apie pernai lapkritį įvykusią avariją, iškart po jos milašaitiškio duoti parodymai, pastarojo brolio patvirtinimas, jog fordą vairavo ir eismo įvykį sukėlė būtent V. M.

Apklaustas buvo ir „Nissan X-Trail“ vairuotojas, nukentėjusioji ir jų sūnus. Jie aiškino, jog važiuojant nuo Plungės Rietavo link, Milašaičių kaime iš priekio atvažiuojantis automobilis staiga įvažiavo į priešpriešinę eismo juostą ir trenkėsi į jų nisaną. Tiesa, pastarojo vairuotojas esą bandė išvengti susidūrimo, pasukdamas vairą į dešinę, bet viskas vyko akimirksniu, todėl nelaimės išvengti nepavyko. Po susidūrimo nisanas esą liko stovėti šalikelėje, o fordas nulėkė į pakelės griovį.

Avarijos aplinkybes išnagrinėjęs Plungės apylinkės teismas V. M. pripažino kaltu sukėlus eismo įvykį, kurio metu nesunkiai sutrikdyta kitu automobiliu važiavusios moters sveikata. Už tai jam skirta trečdaliu sumažinta šešių mėnesių laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant metams ir įpareigojant nuteistąjį visą šį laikotarpį tęsti darbą ir be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo neišvykti už gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų.

Tuo pačiu nuosprendžiu nuspręsta iš V. M. Šiaulių teritorinei ligonių kasai priteisti 599 eurus gydymo išlaidų.

Šis nuosprendis nėra galutinis – per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos apeliaciniu skundu jis gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.