Bausmės sulaukė prieš sugyventinę smurtavęs plungiškis

Asociatyvi nuotr.
Kovo 19 dieną Plungės apylinkės teismo nuosprendį išgirdo 1991-aisiais gimęs plungiškis Tomas Urbonas. Į teisiamųjų suolą jauną vyrą ir vėl pasodino smurtas – plungiškis ranką pakėlė prieš savo gyvenimo draugę. Už tai teismas jam skyrė laisvės apribojimo bausmę bei atitinkamus įpareigojimus.

Smurtu pasibaigęs poros konfliktas įsirašė į šių metų vasario 19-osios istoriją. Iš pradžių tarp sugyventinių įsiplieskė žodinis kivirčas, bet vėliau viskas peraugo į fizinius veiksmus. Įsiutęs T. Urbonas delnu vožė savo sugyventinei į veidą. Kliuvo į kairįjį skruostą. Dėl to moteris patyrė fizinį skausmą. Tiesa, pora susipyko ne viešoje vietoje, o savo namuose, esančiuose Plungėje.

Kad plungiškis tikrai pakėlė ranką prieš savo moterį, patvirtina ne tik byloje surinkti įrodymai, bet ir paties kaltinamojo prisipažinimas. Vyras neneigė smogęs sugyventinei į veidą ir tikino, jog labai dėl to gailisi.

Kiek tame nuoširdumo, žino tik pats mušeika. Bet abejoti jo atgaila verčia tai, kad jis nusikalto jau ne pirmą kartą ir neišnykus teistumui. Be to, plungiškis teistas už analogiškos nusikalstamos veikos padarymą.

T. Urbono biografiją „puošia“ ir daugybė teisės pažeidimų, už kuriuos jis baustas administracine tvarka. Tai rodo, kad jis nėra linkęs laikytis įstatymų bei visuotinai pripažintų gero elgesio normų. Akivaizdu ir tai, kad išvadų iš savo netinkamo elgesio nedaro.

Bet, matyt, jo sugyventinei tai mažai rūpi, nes ji iki šiol su smurtautoju gyvena po vienu stogu. Po pastarojo vyriškio agresijos protrūkio jiedu jau spėjo susitaikyti. Įvertinęs visas šias aplinkybes, teismas priėjo išvadą, kad šiuo atveju tinkamiausia – laisvės apribojimo bausmė.

Tad pripažindamas T. Urboną kaltu, teismas jam skyrė trečdaliu sumažintą aštuonių mėnesių laisvės apribojimo bausmę. Kadangi plungiškis smurtavo prieš savo šeimos narį ir tai darė ne pirmą kartą, teismas jį įpareigojo mėnesį dalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose. Dar vyrui nurodyta pradėti dirbti arba bent jau užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje.

Tiesa, ši bausmė subendrinta su ankstesne, kuri paskirta šių metų vasario 10-osios teismo baudžiamuoju įsakymu. Subendrinus bausmes, T. Urbonui laisvė apribota metams, prie jau minėtų įpareigojimų pridedant dar vieną – draudimą šešis mėnesius vartoti alkoholinių gėrimų ar kitų psichiką veikiančių medžiagų.

Nuosprendis per 20 dienų nuo paskelbimo gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Klaipėdos apygardos teismui.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.