„Bonkę sudaužiau ant jo kramės“

Asociatyvi nuotrauka
Teisme atsidūrė stikliniu buteliu draugą talžęs prūsališkis
Neseniai Plungės apylinkės teismo nuosprendį išgirdo šešis kartus teistas Prūsalių kaimo gyventojas G. S. Paskutinįkart už grasinimą nužudyti ar sunkiai sutrikdyti žmogaus sveikatą reikalų su teisėsauga turėjęs prūsališkis šįkart teismo slenksčius mynė dėl to, kad būdamas girtas sunkiai sužalojo sugėrovą.

Tikino susitaikęs su savo auka

Muštynėmis pasibaigusios išgertuvės įvyko praėjusių metų rugpjūčio 26-osios vakarą prie garažų kooperatyvo Prūsaliuose. Kaip nustatė teismas, tarp vyrų pirmiausia įsižiebė žodinis konfliktas, o po to pasipylė ir smūgiai – prūsališkis rankomis ir kojomis ėmė daužyti sugėrovą, šiam kliuvo ir į galvą, ir į kitas kūno vietas. Ne gana to, G. S. savo auką trankė ir stikliniu buteliu – vožta ne mažiau keturių kartų į galvos sritį. Nuo smūgių vyrui galvoje atsivėrė žaizda, lūžo momenkaulis.

Už tai teisme atsidūręs prūsališkis kaltės neneigė ir sutiko papasakoti, kaip viskas įvyko. Vyras prisiminė, kad tądien nukentėjusysis buvo atėjęs prie garažų. Ten neva buvo ir kitų asmenų, visi gėrė.

Po to buvo momentas, kai jiedu išėjo į lauką, o tada viskas ir įvyko – G. S. pasakojo norėjęs palydėti sugėrovą į namus, bet šis ėmė stumdytis. Vyrą įsiutino toks kompaniono elgesys, dėl to jis neva vožė jam delnu. Neneigė galėjęs trenkti ir rankose turėtu buteliu, tačiau ar tikrai taip buvo, sakė neprisimenantis, nes tuo metu buvo stipriai padauginęs. Prūsališkis sakė matęs, kaip nuo smūgio sugėrovas griuvo, kaip ėmė bėgti kraujas. Tai jį ne juokais išgąsdino, dėl to jis suskubo kviesti greitąją.

Šiai pasirodžius, atvyko ir policija. Pareigūnams prūsališkis nė žodeliu neužsiminė apie tai, kas įvyko. Pasakė, jog tiesiog rado gulintį žmogų. Kad išties būta muštynių, kitądien jis prasitarė kitam asmeniui, šis „išpažintį“ įrašė į telefoną ir perdavė policijai.

G. S. teisme aiškino susitaikęs su savo auka ir labai besigailintis to, ką pridirbo pernai vasarą. Tarsi bandydamas švelninti situaciją, vyras kone prisiekinėjo nebegeriantis, teigė pradėjęs dirbti.

Draugai net po muštynių

Apie susitaikymą teisme kalbėjo ir nukentėjusysis, kurio žodžiais, jis ir G. S. iki šiol yra draugai. Esą jis savo skriaudikui neturi jokių pretenzijų ir nenori, kad jam būtų skirta kažkokia bausmė.

O prisimindamas vakarą, kuris galėjo baigtis gerokai liūdniau, vyras pasakojo, jog viskas įvyko tada, kai jis ketino iš garažų dviračiu riedėti namo. Neva būtent tuomet G. S. jam dukart vožė. Nuo smūgių jis griuvęs ir nuo tos akimirkos nieko neprisimenantis.

Nukentėjusysis neneigė galėjęs kažką įžeidžiančio leptelėti, nes išgėręs jis linkęs daug ką pasakyti, pavyzdžiui: „Kai p...iu tau į kramę – mažai nepasirodys.“

Mušeikos išpažintį perdavė policijai

Prūsališkiui pripažinus kaltę ir davus parodymus, nuspręsta atlikti sutrumpintą įrodymų tyrimą, tad kiti su šia istorija susiję asmenys nebuvo apklausti. Jų parodymai užfiksuoti ikiteisminio tyrimo metu.

Vienas iš apklaustųjų buvo apie G. S. „žygdarbį“ policijai pranešęs vyras. Jis tikino matęs, kaip G. S. trenkė nukentėjusiajam, sakydamas: „Tu manęs gaidžiu nevadinsi“, kaip nukentėjusysis parkrito ant žemės ir gulėjo nesipriešindamas be sąmonės, o G. S. toliau jį talžė. Tai matydamas jis neva ėmė raminti prūsališkį, tačiau šis liepė nežiūrėti. Anot apklaustojo, G. S. akys tuo metu buvo paklaikusios, todėl jis išsigandęs ėmė pėdinti iš tos vietos, o prūsališkis patraukė paskui jį, bet galiausiai grįžo prie savo aukos ir bemaž keturis kartus smogė jam per galvą stikliniu buteliu.

Vėliau apklaustasis tikino sulaukę G. S. grasinimų tylėti ir niekam neprasižioti apie tai, kas įvyko. Tačiau jis nutaręs visą šį pokalbį įrašyti į telefoną ir perduoti policijai.

Garso įraše girdėti, kaip G. S. pasakojasi sumušęs nukentėjusįjį ir kad pastarasis dabar visam atsimins, kad nereikia jo erzinti. Prūsališkis įraše kalbėjo ir apie tai, kaip savo auką daužė stikliniu buteliu. „Bonkę sudaužiau ant jo kramės. Tropniai sudaužiau, tris sykius į bliuskę, dėjau į kramę“, – gyrėsi mušeika.

Apribojo laisvę

Draugų muštynių istoriją išnarpliojęs Plungės apylinkės teismas G. S. pripažino kaltu sunkiai sutrikdžius bičiulio sveikatą ir už tai jam skyrė trečdaliu sumažintą vienerių metų laisvės apribojimo bausmę, uždraudė metus be gydytojo paskyrimo vartoti psichiką veikiančias medžiagas bei įpareigojo per bausmės vykdymo laikotarpį dalyvauti elgesio pataisos programoje.

Tuo pačiu nuosprendžiu nuspręsta visiškai tenkinti Klaipėdos teritorinės ligonių kasos ieškinį, iš G. S. priteisiant 499,56 Eur gydymo išlaidų.

Šis nuosprendis nėra galutinis – per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos apeliaciniu skundu gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.