Brolį mušusiam vyriškiui – areštas

Asociatyvi nuotr.
Pirmadienį Plungės apylinkės teismo baudžiamuoju įsakymu užbaigta byla dėl fizinio skausmo sukėlimo. Už tai teko atsakyti 1987-aisiais gimusiam Plungės rajono gyventojui Irmantui Kneitai. Jauno vyro smurto auka tapo jo paties brolis.

Teismas nustatė, kad I. Kneita prieš brolį smurtavo vasario 12-osios popietę. Būdamas Plungės rajone esančiuose namuose jis vožė broliui vieną kartą kumščiu į kairės pusės žandikaulį, tokiu būdu sukeldamas jam fizinį skausmą.

Mušeika neneigė trenkęs ir tikino, jog nuoširdžiai gailisi taip pasielgęs. Nors tai – ne pirmas kartas, kai jis mosikuoja kumščiais, net yra teistas už tai. Prieš aštuonerius metus vienas ikiteisminis tyrimas dėl fizinio skausmo sukėlimo I. Kneitos atžvilgiu buvo nutrauktas. Dar sykį nuo baudžiamosios atsakomybės už analogišką nusikaltimą jis išsisuko 2017-aisiais. O štai už administracinius nusižengimus vyriškis per pastaruosius penkerius metus nebaustas.

Įvertinusi I. Kneitos asmenybę ir jo polinkį smurtauti, prokurorė pasiūlė jam arešto bausmę. Tokiai bausmei neprieštaravo ir pats kaltinamasis. Juolab kad jam prisipažinus, baudžiamoji byla išnagrinėta supaprastinto proceso būdu, o tai garantuoja trečdaliu mažesnę bausmę.

Arešto bausmę palaikė ir teismas, pirmadienį I. Kneitai paskelbęs verdiktą. Smurtautojas nubaustas 30 parų arešto. Tiesa, jis bus viena diena trumpesnis, mat į bausmės laiką įskaitytas laikinas sulaikymas.

Plungės rajono gyventojas įpareigotas dalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose. Pradėjus vykdyti bausmę, bus panaikinta I. Kneitai paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Be aiškios priežasties brolį mušusiam vyriškiui išaiškinta, kad jei nesutinka su tokia bausme, per keturiolika dienų nuo teismo baudžiamojo įsakymo gavimo dienos jis turi teisę Plungės apylinkės teismui paduoti prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme.

Nepateikus tokio prašymo, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir yra neskundžiamas.