Buvusią žmoną „paauklėjusiam“ plungiškiui teks pagyventi su apykoje

Asociatyvi nuotrauka
Smurtautojui „išrašyta“ apykojė
Kovo pirmąją Plungės apylinkės teismas „dovaną“ – laisvės apribojimo bausmę su tam tikrais įpareigojimais – įteikė 1979-aisiais gimusiam plungiškiui M. P. Teisėsaugininkų akiratin jis pakliuvo po to, kai skriaudė dešimčia metų jaunesnę buvusią savo sutuoktinę. Moterį vyras daužė bute, laiptinėje, nepaliko ramybėje net tada, kai ši ištrūko į lauką.

Išgirdo šaukiantis pagalbos

Konfliktas tarp buvusių sutuoktinių įvyko visai neseniai – vėlų sausio pirmosios vakarą. M. P. buvusiai žmonai sudavė daugiau nei 10 kartų. Visi smūgiai – į veidą bei galvą. Smūgiuota taip stipriai, kad galvoje liko žaizda. Ir nežinia, kaip viskas būtų pasibaigę, jei ne pašaliniai žmonės, kurių vieni netoli V. Mačernio gatvėje, Plungėje, esančios kavinės išgirdo moterį šaukiantis pagalbos, o kiti savo akimis matė skriaudžiamą moterį. Svetimi žmonės ir iškvietė policiją, o kol ši važiavo, patys lėkė skriaudžiamai moteriai pagalbon.

Jiems plungiškė aiškino, kad jos vyras ranką prieš ją pakėlė ne pirmą kartą.

Tą patį moteris pasako ir ją apklaususiems pareigūnams. Paprašyta prisiminti, kaip tą vakarą viskas įvyko, ji pasakojo, jog sausio pirmosios vakarą, apie 22 val., grįžusi į namus, tarpduryje rado buvusį vyrą. Šis iškart ėmė ją koneveikti necenzūriniais žodžiais, o po to griebė už plaukų ir išsitempė į koridorių. Akimirkai moteriai esą pavyko iš vyro gniaužtų ištrūkti, tačiau šis netrukus ją vėl sugavo ir parsitempė į namus. Čia ją pargriovė ir keliskart trenkė į veidą. Tada nelaimėlei vėl pavyko pasprukti, tačiau M. P. jos nepaliko ramybėje – sugavo lauke, atrėmė į automobilį ir smūgiavo į veidą.

Moteris vėl ištrūko, lėkė prie V. Mačernio gatvėje esančios kavinės, bet ten vėl buvo sučiupta ir daužoma.

Laimei, netrukus prie jos ir M. P. pribėgo nepažįstamos moterys ir nustūmė įsiutusį vyrą į šalį. Į pagalbą atskubėjo ir netoliese buvęs vyriškis, tada M. P. dėjo į kojas. Vyras dar bandė jį vytis, tačiau šis įnėrė ir daugiabučio laiptinę ir dingo.

Anot moters, netrukus į vietą prisistatė medikai ir išsivežė ją į ligoninę – ten jai teko siūti prakirstą galvą.

Nukentėjusioji kalbėjo, jog sutuoktinis, su kuriuo išsiskyrė prieš porą metų, ją skriaudė ne pirmą kartą, todėl taikytis ji tikrai nežadanti ir pageidaujanti, kad M. P. būtų uždrausta prie jos artintis.

Mušti nenorėjo, bet mušė

Ikiteisminio tyrimo metu buvo apklaustas ir M. P., kuris kaltę pripažino, tačiau tikino neprisimenantis, kad mušė buvusią žmoną. Nepaisant to, neneigė taip galėjęs pasielgti, nes buvo įpykęs, mat sulaukė skambučio iš nepažįstamo vyro, kuris liepė moterį palikti ramybėje, nors tuo metu jie esą buvo susitaikę ir bandė kartu gyventi.

M. P. aiškino nenorėjęs mušti buvusiosios. Sakė nepateisinantis savo poelgio, mylintis buvusią sutuoktinę ir vaikus, norintis kartu su jais gyventi. Tačiau, anot plungiškio, to nebenori pati moteriškė, dėl to jis nesusivaldo, taip kyla pykčiai ir barniai.

Parodymus davė ir skriaudžiamą moterį ginti puolę žmonės bei buvusių sutuoktinių dukra, kuri, būdama namuose, girdėjo, jog tarp tėvų vyksta konfliktas, todėl paskambino policijai.

Visų šių duomenų pakako, kad būtų įrodyta M. P. kaltė mušus buvusią žmoną ir pažeidus viešąją tvarką. Už šias abi nusikalstamas veikas teismas jam skyrė subendrintą ir trečdaliu sumažintą metų laisvės apribojimo bausmę su intensyvia priežiūra – plungiškiui teks nešioti apykoję. Vyras laisvės apribojimo laikotarpiu įpareigotas nuo 22 iki 6 val. būti namuose, jeigu išvyka nesusijusi su darbu. Taip pat jam teks tęsti darbą arba būti registruotam Užimtumo tarnyboje, atsisakyti alkoholio ar kitų psichiką veikiančių medžiagų. Be to, plungiškis privalės dalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose.

M. P. išaiškinta, kad nesutikdamas su teismo baudžiamuoju įsakymu paskirta bausme, per 14 dienų nuo šio dokumento gavimo jis turi teisę paduoti teismui prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme. Tokiu atveju bylos nagrinėjimas teisme bus privalomai rengiamas.

Jei kaltinamasis šia teise nepasinaudoja, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir yra neskundžiamas.