
Naujausios
Skaitytojams priminsime, jog tragedija galėjusi pasibaigti nelaimė įvyko minėtos balandžio 12-osios rytą, apie 9 valandą. Į statybvietę atskubėjusiems ugniagesiams iki juosmens užgriuvusį vyrą teko vaduoti keliolika minučių. Kaip tada „Žemaičiui“ sakė Plungės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Mykolas Pronckus, laimei, atkasti prispaustąjį kastuvais, diržais pririšti prie ekskavatoriaus ir iškelti suspėta laiku – netrukus šlaitai vėl ėmė slinkti, tad pavojus buvo kilęs ne tik pačiam darbininkui, bet ir jo gelbėti tranšėjon nusileidusiems trims ugniagesiams.
32-ejų ukrainietis medikų buvo skubiai nuvežtas į Plungės ligoninę, o ten nustačius abiejų kojų ir alkūnės lūžius, išgabentas gydyti į Klaipėdos universitetinę ligoninę. Medikai vyro patirtus sužalojimus traktavo kaip sunkų sveikatos sutrikdymą, tad įvykį tirti ėmė Valstybinė darbo inspekcija.
„Tyrimą mūsų inspektorė turėtų baigti iki gegužės 15 dienos. Būtume baigę anksčiau, bet gavom informacijos, kad teritorija buvo stebima kamerų, tad užsiprašėm įrašų, jog galėtume patys įvertinti situaciją, kaip viskas vyko. Bet tai esmės vis tiek nepakeis: kaip rodo mūsų surinkta medžiaga, pažeidžiant tesės aktus nebuvo sutvirtinta tranšėjos iškasa. Jos aukštis buvo ar 3 metrai, o tvirtinimų, kad šlaitas nenuslinktų, – jokių. Viena pusė iškasta nuožulniau, kita pusė – grynai statmenai. Tai jei yra statmenai iškasta, vadinasi, turi būti atitinkamos atramos, o šito nebuvo padaryta, tad pažeidimai – akivaizdūs“, – antradienį „Žemaičiui“ sakė V. Ročys.
Pasak vyriausiojo darbo inspektoriaus, tyrimą šiuo metu atlieka ir policija. Prklausomai nuo nelaimės aplinkybių, darbdaviui gali būti iškelta baudžiamoji byla. Kitu atveju, administracinės atsakomybės priemones jam taikys Darbo inspekcija.
„Tai 100 proc. darbdavio pažeidimas. Suprasčiau, jei, pavyzdžiui, darbininkas nebūtų turėjęs šalmo ar dar kažkas ne taip. Šiuo atveju darbdavio pareiga buvo sudaryti tokias darbo sąlygas, kad dirbti būtų saugu. O jos sudarytos nebuvo“, – tvirtino V. Ročys.