Degtindarys stipriąją varė malkinėje

Asociatyvi nuotr.
Po praėjusią savaitę priimto Plungės apylinkės teismo nuosprendžio rajono gyventojas Saulius Narkus ne tik turės gerai papurtyti piniginę, bet ir atsisveikinti su paties sukonstruota įranga naminei degtinei gaminti. Išnagrinėjęs bylą žodinio proceso tvarka teismas vyrą pripažino kaltu dėl naminės degtinės gaminimo bei laikymo, turint tikslą realizuoti, o visą rastą įrangą, kaip ir jau pagamintus velnio lašus, nurodė sunaikinti.

1969 m. gimęs vyras į problemas, kurias teko spręsti teisiamųjų suole, pradėjo klimpti praėjusių metų gruodį, kai savo rankomis neteisėtai pasigamino aparatą stiprių alkoholinių gėrimų gamybai. Šią „techniką“ vyriškis laikė vienos gyvenamosios sodybos malkinėje, kur ji nestovėjo be darbo. Sausio pradžioje (tiksli data nenustatyta) šiuo aparatu iš paties pasigaminto raugo S. Narkus neteisėtai pagamino 140 litrų stipriosios.

Šitiek litrų degtinės su sugėrovais vyras niekaip nebūtų įveikęs. Ir teisme konstatuota, jog degtinė gaminta siekiant ją realizuoti, o ne savo reikmėms. Kad „rankų darbo“ gėrimėlį gamino ne sau, prisipažindamas kaltę patvirtino ir pats S. Narkus. Vyras teigė, jog dėl to nuoširdžiai gailisi. Tik neaišku, degtindarį taip sakyti paskatino užklupę jausmai ar tai, kad teisme nuoširdus gailėjimasis – lengvinanti aplinkybė.

Priimtas nuosprendis tikriausiai vyrą visam ar bent jau ilgam atgrasys nuo šios nelegalios veiklos, mat jis turės sumokėti 3 350 eurų baudą bei neteks savo darbo priemonių bei jau pagamintos produkcijos. Tris metalines talpas, garų aušintuvą ir tris metalinius vamzdžius, 1368,5 litro naminės degtinės, 28-ias plastikines talpas, saugomas Klaipėdos apskrities vyriausiame policijos komisariate, nuosprendžiui įsiteisėjus nurodyta sunaikinti.

Kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti – nuosprendžiui įsiteisėjus S. Narkui bus panaikinta.

Nuosprendį per 20 dienų nuo jo paskelbimo nuteistasis gali būti apskųsti Klaipėdos apygardos teismui.