Gailėjosi skriaudęs sugyventinę

FREEPIK nuotr.
Kur alkoholis – ten ir barniai bei konfliktai, neretai pasibaigiantys agresijos ir smurto išpuoliais. Dažniausiai jų aukomis tampa moterys, nesugebančios apsiginti nuo įsismarkavusių savo sutuoktinių ar sugyventinių. Panašiai nutiko ir plungiškei G. D., kuri tapo savo girto gyvenimo draugo auka. Laimei, moteris nenutylėjo, patyrusi smurtą, todėl jos skriaudikas buvo nubaustas. Plungės apylinkės teismo verdikto sugyventinę mušęs plungiškis Aurimas Lapkus (g. 1995 m.) sulaukė praėjusią savaitę.

Konfliktas tarp poros įsiplieskė vasario 22-osios vakarą. Būdamas neblaivus A. Lapkus savo namuose, Plungėje, ėmė pulti sugyventinę: griebė ją už chalato ties krūtine. Nustverta moteris užkliuvo už slenksčio ir, neišlaikiusi pusiausvyros, griuvo ant grindų.

Liaudyje sakoma, kad gulinčių niekas nemuša, bet A. Lapkus, matyt, šiai išminčiai nepritaria. Vos tik jo gyvenimo draugė parkrito, šis pripuolė prie jos, viena ranka prispaudė ją prie grindų ir ėmė talžyti. Agresijos kupinas plungiškis ne mažiau nei penkis kartus kumščiu trenkė nukentėjusiajai į galvą bei veidą. Jai buvo padarytos kairės pusės kaktos ir kairiojo smilkinio, dešinės pusės pakaušio, kairiosios krūties, dešinio žasto ir kairiojo dilbio poodines kraujosruvos, dešinės plaštakos antro piršto paviršinis sužalojimas su poodine kraujosruva.

Visi šie sužalojimai atitinka nežymų sveikatos sutrikdymą. Būtent už tai teisme ir teko atsakyti moters skriaudikui, kuris, įkliuvęs teisėsaugininkams, jau nebebuvo toks piktas ir neprognozuojamas. Prisiminęs lemtingą vakarą neneigė smurtavęs prieš sugyventinę. Tikino, jog nuoširdžiai gailisi pakėlęs ranką prieš mylimą žmogų. Šią aplinkybę teismas pripažino lengvinančia.

Tik bėda, kad košės mušeika prisivirė būdama girtas. Tai jo padėtį apsunkino. Be to, A. Lapkus yra pripažintas recidyvistu. Jaunas vyras anksčiau yra teistas ir už analogišką nusikaltimą, ir už kitas nusikalstamas veikas.

Byla baigta priimant teismo baudžiamąjį įsakymą. Juo A. Lapkus pripažintas kaltu. Smurtautojui skirta trečdaliu sumažinta bausmė – metai ir du mėnesiai laisvės apribojimo. Tuo pačiu įsakymu plungiškis įpareigotas nuo 22 iki 6 val. būti namuose, jeigu tai nesusiję su darbu. Taip pat visą šį laikotarpį vyrui teks pamiršti ir alkoholį bei kitas psichiką veikiančias medžiagas. Dar liepta tęsti darbą arba registruotis Užimtumo tarnyboje.

Ir tai – dar ne viskas. Teismas mušeiką pasiuntė pasimokyti padoraus elgesio – dalyvauti smurtinį elgesį keičiančioje programoje.

A. Lapkui išaiškinta, kad, nesutikdamas su paskirta bausme, per keturiolika dienų nuo baudžiamojo įsakymo gavimo dienos jis turi teisę paduoti teismui prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme. Nepasinaudojus šia teise, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir yra neskundžiamas.