
Naujausios
Kaltinamieji – net trys
Ikiteisminio tyrimo metu atsakomybė dėl sprogimo daugiabučio namo laiptinėje krito ant 1962-aisiais gimusio Arūno Augustinaičio pečių, mat tyrėjai jo bute aptiko šaunamąjį ginklą, šovinių, signalinę raketą, fakelą bei petardų. Tačiau trečiadienį teisme kaltinamųjų kėdėse sėdėjo ne tik jis, bet ir dar du jauni vyrai – 1996-aisiais gimęs Dainius Kesminas bei metais už jį jaunesnis Eimantas Vaištaras. Visi trys – plungiškiai.
Kol byla nepradėta nagrinėti, nėra aišku, kam konkrečiai ir kokie kaltinimai pareikšti. Mat ši didelio rezonanso sulaukusi istorija susideda iš trijų nusikalstamų veikų – viešosios tvarkos pažeidimo, neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis bei turto sunaikinimo ar sugadinimo visuotinai pavojingu būdu.
Kokie kaltinimai prispaudė kiekvieną iš kaltinamųjų, paaiškės per kitą teismo posėdį, kuris, kaip jau minėta, numatytas gruodžio mėnesį. Per tą laiką D. Kesminas ir E. Vaištaras privalo pasirūpinti gynėju, kurio jiedu įsigeidė per pirmąjį šios bylos posėdį, aiškindami, kad patys nesugebės savęs apginti teisminio tyrimo metu.
Tam, žinoma, neprieštaravo nei valstybinį kaltinimą šioje byloje palaikantis prokuroras Mindaugas Vilnius, nei teisėjas Virginijus Gedeikis – kaltinamieji pagal įstatymą turi teisę į gynybą.
Sprogimo pasekmės
„Žemaitis“ skaitytojams primena, kad A. Vaišvilos g. 31-ojo daugiabučio namo trečiosios laiptinės gyventojai it košmare pasijuto ankstyvą vasario 6-osios rytą, kai iš lovų juos išvertė garsiai nugriaudėjęs sprogimas. Po nelaimės žmonės sakė jutę, jog visą daugiabutį kažkas stipriai sudrebino.
Didžiulis garsas žmones ne juokais išgąsdino, bet dar didesnis šokas juos ištiko pravėrus butų duris – visa laiptinė skendėjo dūmuose. Baimės apimti gyventojai suskubo kviestis policijos bei ugniagesių pagalbos. Laimei, paaiškėjo, kad niekas neužsidegė.
Žinoma, be pasekmių ši nelaimė neapsiėjo – nuo sprogimo smūgio išdužo laiptinės lauko šarvuotųjų durų stiklo paketas, išlūžo elektros skydinės durelės. Apgadintos kai kurių pirmo aukšto gyventojų butų durys. Sprogimo banga paveikė ir vidaus sienas – sutrūkinėjo jų tinkas. O kur dar smulkesnės bėdos.
Į įvykio vietą atlėkusios specialiosios tarnybos pirmiausia apžiūrėjo elektros skydinę. Bijota, kad kas nors neužsidegtų.
Nušilę darbavosi ir Plungės rajono policijos komisariato bei Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos tyrėjai, Kriminalistinių tyrimų tarnybos specialistai, „Aro“ ir kiti pareigūnai. Plungėje buvo įvestas Sprogimo grėsmės likvidavimo planas.
Manyta, kad kažkas susprogdino galingą pirotechninį užtaisą. Tad nedelsiant buvo apklausti namo gyventojai, ištardyti ir pirotechnikos gaminių pardavėjai.
Įtariamąjį sulaikė kitą dieną
Buvo daroma viskas, kas įmanoma, kad tik į orą daugiabučio vos nepakėlęs asmuo ar kompanija būtų surasti.
Pareigūnų darbas rezultatų davė jau kitą dieną. Jie sulaikė sprogdinimu įtariamą pusamžį plungiškį. Ko gero, tą patį A. Augustinaitį, kuris trečiadienį teisme jautėsi itin nejaukiai – vengė žurnalistų dėmesio, tarsi nerasdamas vietos blaškėsi, rankas tai sunerdavo priekyje, tai susikišdavo į kišenes.
Iškart po to, kad vyras pakliuvo į pareigūnų rankas, buvo apieškotas jo butas. Jame tyrėjai aptiko šaunamąjį ginklą, šovinių, signalinę raketą, fakelą bei petardų. Sulaikytajam buvo pareikšti įtarimai dėl turto sugadinimo visuotinai pavojingu būdu ir neteisėto disponavimo šaunamuoju ginklu bei šaudmenimis. Jis buvo suimtas, tačiau vėliau jam paskirta švelnesnė kardomoji priemonė.
Ikiteisminį tyrimą atlikę pareigūnai įtarė, kad sprogstamąjį užtaisą vyras susprogdino būdamas girtas ir iš chuliganiškų paskatų.
Kaip buvo iš tikrųjų, gruodžio mėnesį galės papasakoti pati kaltinamųjų trijulė, kuri turi dėkoti likimui, kad per sprogimą laiptinėje nebuvo žmonių.