Gimtadienio proga sulaužė nosį ir šonkaulius

Asociatyvi nuotrauka
Rankų nevaldantis plungiškis keliaus už grotų
Plungės apylinkės teismas baigė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje pensinio amžiaus vyras P. R. kaltintas sumušęs savo žmoną. Beje, plungiškis į teisėsaugos akiratį patenka ne pirmąkart: dėl smurtavimo prieš sutuoktinę jam keliama jau trečioji byla. Tik per plauką dar nepripažintas recidyvistu ir neatlikęs paskutinės 9-ių mėnesių laisvės apribojimo bausmės, P. R. praėjusių metų rugsėjo pabaigoje vėl smarkai sumušė ilgametę gyvenimo draugę, kuri buvo palikusi bendrus namus ir glaudėsi pas dukrą.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad kaltinamasis praėjusių metų rugsėjo 30 d., apie 19 val., Plungėje, savo namų svetainėje, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio sumušė sutuoktinę S. R., su kuria kartu šventė jos gimtadienį. Moteriai nustatyti įvairūs veido, rankų nubrozdinimai, lūžo nosis ir 4 šonkauliai.

Pensinio amžiaus smurtautojas teisme prisipažino esąs kaltas ir atgailavo dėl savo elgesio. Pasakojo, kad buvo žmonos gimtadienis, jiedu susitarė susitikti, todėl jis ir dovanų jai, ir gėlių įteikė. Abu gėrė šampano, škotiško viskio, bet nebežinąs, dėl ko susikivirčijo, protas aptemo...

Atsiminė, kad sudavė žmonai, kad besigrumdami buvo apsikabinę, svetainėje nugriuvo. Sužinojęs, kad jai tą vakarą lūžo šonkauliai, vyras aiškino, kad žmona smulkesnė, o jis sveria per 100 kilogramų, todėl griūdamas galėjo ją ir sužaloti. Esą blaivus taip nebūtų pasielgęs. Trečią kartą už smurtą artimoje aplinkoje teisiamas P. R. sakėsi net dukart klausęsis elgesio pataisos programos. Ką čia bepridursi – ne veltui yra sakoma, kad save nugalėti sunkiausia...

Ilgamečių sutuoktinių dukrai tą rugsėjo vakarą kilo įtarimų, kad kažkas atsitiko mamai, kai ši, išėjusi parsinešti savo daiktų iš bendrų jos ir P. R. namų, negrįžo, neatsiliepė telefonu. Nuėjusi su sūnumi prie tėvų namų, pasiuntė sūnų pasiteirauti, kur močiutė. Šis grįžęs pasakė, kad matė senelį kruvinais rūbais, o močiutė taip pat kruvina guli svetainėje ant grindų.

Iš sūnaus pasakojimo moteris supratusi, kad vyksta negeri dalykai, todėl iškvietė policiją. Pareigūnams įėjus į butą, dukters įtarimai pasitvirtino: mama užsiklojusi antklode gulėjo ant grindų svetainėje. Veidas buvo sumuštas, pastebėti ir patinimai ant abiejų rankų.

Nukentėjusioji buvo akivaizdžiai neblaivi, iš burnos sklido stiprus alkoholio kvapas, kalbėjo nerišliai. Vėliau jai buvo nustatytas 1,81, o vyrui – 1,6 promilės girtumas. P. R. policininkams sakė, kad žmona turbūt iškrito iš lovos.

Nukentėjusioji eilinį kartą išklausė vyro atsiprašymų, atleido jam už sumušimus, bet rado drąsos prisipažinti, kad bijanti su juo likti akis į akį, nori, kad jis gydytųsi, nes nesusitvarko su savo emocijomis ir agresija.

Civilinė ieškovė – Šiaulių teritorinė ligonių kasa – prašė priteisti iš kaltinamojo 83,64 euro nukentėjusiosios gydymo išlaidoms kompensuoti, tačiau vėliau nurodė civilinio ieškinio atsisakanti, nes kaltinamasis visą žalą atlygino.

Tai įvertinta kaip smurtautojo atsakomybę lengvinanti aplinkybė. Skiriant bausmę atsižvelgta ir į tai, kad vyras prisipažino dėl nusikaltimo ir nuoširdžiai gailėjosi. Sunkinanti aplinkybė – kad nusikalto apsvaigęs nuo alkoholio.

Teismas nutarė P. R. pripažinti kaltu ir paskirti jam bausmę – 2 metų laisvės atėmimą. Atsižvelgus į aplinkybes, bausmė sumažinta vienu trečdaliu iki 1 metų ir 4 mėnesių. Be to, jos vykdymas atidėtas 1 metams, paskiriant P. R. intensyvią priežiūrą bei įpareigojant jį dalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose ir, žinoma, nevartoti psichiką veikiančių medžiagų.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos apeliaciniu skundu gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.