Asociatyvi nuotrauka
Atsitrenkęs į medį, girtas tauraviškis išriedėjo namo
Nors už vairavimą išgėrus gresia rimti nemalonumai ir solidžios baudos, akivaizdu, kai kuriems piliečiams tai – nė motais. Geriausias to pavyzdys – prieš mėnesį Tauravo kaime (Rietavo sav.) nutikęs įvykis, kurio metu į pareigūnų rankas pakliuvo gerokai padauginęs tauraviškis. Už tai 1995-aisiais gimusiam vyrui buvo iškelta baudžiamoji byla, ją gegužės 3-ąją Plungės apylinkės teismas užbaigė baudžiamuoju įsakymu.

Pakilnojęs taurelę, lėkė namo

Tauraviškis į kelionę automobiliu „Audi A4“ leidosi balandžio 16-ąją. Kaip apklausiamas pats pasakojo, minėtos dienos rytą jis nuvyko pas Tveruose gyvenantį draugą, su juo kartu gėrė. Po to sėdo į mašiną ir leidosi namo į Tauravo kaimą. Tiesa, pakeliui esą pametėjo kitą bičiulį į namus.

Pastarąjį išleidęs, tauraviškis pasakojo atbuline eiga stūmęsis iš kiemo, tačiau šis manevras buvo nesėkmingas – mašinos galu atsitrenkė į kieme buvusį akmenį. Prastai sekėsi ir tolimesnė jauno vyro kelionė – nesuvaldęs automobilio, Lopaičių kaime jis atsitrenkė į pakelės medį. Galiausiai tauraviškis parriedėjo namo, pasistatė kieme savo „Audi“ ir nėjo į kambarį pailsėti.

Bet poilsis tęsėsi neilgai, mat kieme pasirodė policijos pareigūnai. Šiems vyras neneigė girtas važinėjęs.

Pareigūnai Tauravo kaimo gyventojo kieme atsidūrė ne šiaip sau – policijai buvo pranešta, jog kelyje – galimai girtas vairuotojas, prieš akimirką atsitrenkęs į medį ir pasišalinęs iš įvykio vietos. Taip pat informuota, jog prieš smūgį į medį ta pati „Audi“ tėškėsi į akmenį. Pranešėjas pareigūnams net nurodė mašinos valstybinį numerį, tad jos vairuotojo paieškos neužtruko.

Į tauraviškio kiemą atvykę policininkai pamatė, kad pranešėjas nemelavo – buvo sugadintas „Audi A4“ priekis: kapoto dangtis, buferis, radiatoriaus grotelės, dešinės pusės priekinis sparnas, iš automobilio lašėjo tepalas.

Iškart pasisakė vairavęs girtas

Netrukus kieme apsireiškė ir vos ant kojų stovintis mašinos savininkas. Jaunas vyras neslėpė, kad prie vairo sėdo neturėdamas tam teisės ir kad važiuodamas tėškėsi į medį. Paprašytas pasitikrinti blaivumą, į alkotesterį tauraviškis pripūtė iškalbingus skaičius – pirmuoju pūtimu – 2.49, antruoju – 2.84 promilės.

Aiškindamiesi balandžio 16-osios įvykio aplinkybes, pareigūnai apklausė ir žmogų, pranešusį apie galimai neblaivų vairuotoją. Jis pasakojo, jog tądien būdamas sodybos kieme išgirdo duslų garsą, tad atėjo pasižiūrėti, kas įvyko. Pamatė iš kiemo išriedantį automobilį „Audi A4“, kuris išvažiuodamas kliudė pakelės akmenį.

Anot vyriškio, po smūgio „Audi“ vairuotojas išlipo pažiūrėti, kas nutiko, esą buvo matyti, kad jis – girtas, nes sunkiai orientavosi aplinkoje, be to, nuo jo sklido stiprus alkoholio kvapas. Lyg to būtų per maža, vyras elgėsi agresyviai – namo pėsčiomis keliauti pasiūliusį vyrą išvadino ožiu. Girto vairuotojo esą nesustabdė net grasinimas apie jį pranešti policijai.

„Audi“ išriedėjus, vyras paskambino 112 ir viską papasakojo, o netrukus po to vėl išgirdo duslų garsą. Nubėgęs apsidairyti, kas įvyko, pamatė, jog ta pati „Audi“ trenkėsi į medį, tačiau tuoj grįžo į kelią ir nuriedėjo Tauravo link.

Teks pasėdėti vadinamųjų parų

Bylą išnagrinėjęs Plungės apylinkės teismas tauraviškį pripažino kaltu dėl to, kad girtas vairavo automobilį, ir už tai jam skyrė trečdaliu sumažintą 40 parų arešto bausmę, jos vykdymą atidedant šešiems mėnesiams.

Kartu paskirta intensyvi priežiūra bei nustatyta pareiga neišeiti iš namų nuo 22 iki 6 valandos, jeigu išvyka nesusijusi su darbu arba mokymusi, bausmės atlikimo laikotarpiu pradėti dirbti arba užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje bei visą bausmės atidėjimo laikotarpį nevartoti psichiką veikiančių medžiagų

Taip pat nuspręsta vyrui dvejus metus uždrausti vairuoti transporto priemones ir konfiskuoti bei perduoti valstybės nuosavybėn jam priklausančią „Audi“.

Tauraviškiui išaiškinta, kad, nesutikdamas su bausmės paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu, per 14 dienų nuo dokumento gavimo dienos jis turi teisę Plungės apylinkės teismui paduoti prašymą, reikalaudamas surengti bylos nagrinėjimą teisme. Nepateikus tokio prašymo, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir yra neskundžiamas.