Girtas avariją sukėlęs jaunuolis nuo atsakomybės išsisuko

Feisbuko nuotr.
Po BMW smūgio iš mašinų liko tik metalo krūvos
Praėjusių metų lapkričio mėnesį skaudi eismo nelaimė nutiko Plungėje, žiedinėje sankryžoje prie buvusios „Jurkinės“ . Nors žuvusiųjų per ją, laimei, išvengta, visiškai be pasekmių neapsieita – sužeisti trys žmonės. Už tik per plauką tragedija nesibaigusią avariją teko atsakyti 2001-aisiais gimusiam plungiškiui Aurimui Eitučiui. Nustebsite, bet žmonių vos nepražudžiusį jaunuolį, kuris avariją sukėlė būdamas girtas, Plungės apylinkės teismas nuo baudžiamosios atsakomybės atleido. Mat vaikinas sugebėjo susirasti laiduotoją.

Aukų išvengta

Iškart po įvykio rašėme, jog girtas (į alkotesterį pripūtė 2,12 promilės) tuomet aštuoniolikmetis vairuotojas sėdėjo prie BMW, kuriuo atlėkė Žaltakalnio gatve, vairo. Artėdamas prie minėtos sankryžos jis nesumažino greičio ir rėžėsi į prie žiedo stabtelėjusį „Peugeot 407“. Smūgio būta tokio stipraus, kad iš automobilių liko tik metalo krūvos. Ir nieko keisto, nes „Peugeot“ nuskriejo ant vejos ir dar tėškėsi į kelio ženklą. Vietoje neliko stovėti ir avarijos kaltininko vairuojama mašina. Ji sustojo tik taranavusi dar vieną automobilį – jau žiedine sankryža važiavusį „Ford Focus“.

Vaizdelis po visų šių smūgių buvo išties nekoks. Žiūrėdami į suknežintas mašinas, policijos pareigūnai stebėjosi, kad išvengta aukų. Žinoma, atsipirkti vien tik išgąsčiu taip pat nepavyko. Per avariją nukentėjo trys žmonės: „Peugeot 407“ vairavusiam vyrui buvo sumušta kairė blauzda, tačiau jis išleistas gydytis į namus. Sužalotos ir dvi keleivės. Vienai jų – 1985-aisiais gimusiai moteriai – medikai nustatė krūtininio slankstelio lūžį, ji buvo paguldyta į traumatologijos skyrių. Kitai keleivei (g.1977) sumuštas stuburas ir dešinė blauzda. Ji gydėsi ambulatoriškai.

Gailėjosi taip pasielgęs

A. Eitučio pečius užgulė kaltinimai girtam sukėlus eismo įvykį, per kurį buvo sužaloti trys asmenys. Nustatyta, kad jis ne tik vairavo neblaivus, bet ir nepasirinko saugaus greičio, nesilaikė atstumo, dėl to nesugebėjo laiku sustabdyti savo BMW.

Teisme jaunuolis visiškai prisipažino kaltu, davė parodymus, nuoširdžiai gailėjosi sėdęs prie vairo neblaivus. Tad bylą nuspręsta nagrinėti sutrumpinta įrodymų tyrimo tvarka. A. Eitučio gynėjas teismui pateikė savo ginamojo prašymą atleisti jį nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. Laiduotoja pasiryžo būti buvusi plungiškio globėja. Moteris turės visus metus rūpintis, kad jaunuolis ateityje nebenusikalstų.

Byla nutraukta

Pirmadienį paskelbtas nuosprendis. Nuo baudžiamosios atsakomybės vaikinas atleistas pagal laidavimą. Ko gero, labiausiai plungiškį nuliūdino tai, kad iš jo atimta teisė vairuoti. Prie vairo jis negalės sėsti porą metų. O ir vairuoti nebūtų ką, nes teismas nusprendė konfiskuoti jo automobilį.

Taip pat nuspręsta tenkinti Šiaulių teritorinės ligonių kasos ieškinį ir iš plungiškio priteisti beveik 518 eurų. Dar beveik 192 eurus A. Eitutis turės sumokėti Karinių ir joms prilygintų struktūrų skyriui. Tiek sudarė ligos dėl draudžiamojo įvykio išmoka už laikiną vieno iš sužeistųjų nedarbingumą.

Nuosprendis per 20 dienų apeliaciniu skundu gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.

Tiesa, A. Eitučiui išaiškinta, kad jei laidavimo metu padarys naują tyčinį nusikaltimą, sprendimas atleisti jį nuo baudžiamosios atsakomybės nustos galioti ir bus sprendžiama dėl jo baudžiamosios atsakomybės už visas padarytas nusikalstamas veikas.