Girto kelionės kaina – beveik 4 000 eurų

Asociatyvi nuotrauka
Girtas prie vairo sėdęs vyras liko ne tik be teisių, bet ir tuščiomis kišenėmis
Neseniai Plungės apylinkės teismo bausmės sulaukė 1996-aisiais gimęs J. G. Mažeikiuose gyvenantis jaunas vyras už tai, kad girtas leidosi į kelionę po Plungę, nubaustas net 3 800 eurų siekiančia bauda, kurią jis privalo sumokėti per aštuonis mėnesius.

Girtas vyras policijos pareigūnams įkliuvo visai neseniai – vėlų spalio 6-osios vakarą. Prie „Audi A4“ vairo sėdėjęs Mažeikių gyventojas į alkoholio kiekio matuoklį pripūtė gana iškalbingus skaičius: pirmuoju pūtimu užfiksuotos 2,41 promilės, antruoju – 2,36. Už tai anksčiau neteistam, tačiau administracine tvarka baustam vairuotojui buvo iškelta baudžiamoji byla. Ją narpliojęs Plungės apylinkės teismas šią bylą užbaigė baudžiamuoju įsakymu.

Ikiteisminio tyrimo metu įtariamuoju apklaustas J. G. neneigė prisidirbęs ir pasakojo, kaip viskas minėtą vakarą nutiko. Anot jo, tos dienos pavakarę, apie 17 val., jis „Audi A4“ atvažiavo pas Jogauduose gyvenančius savo tėvus. Ten kartu su broliu sakė vartojęs alkoholį. Begurkšnojant sidrą kilo mintis važiuoti į Plungę, tad kaip tarė, taip ir padarė.

Į mašiną sėdo jis, brolis ir draugas. J. G. sakė pats sėdęs prie vairo, nes nesijautė, kad būtų stipriai padauginęs. Į miestą atvažiavusi kompanija nulėkė į jaunimo itin mėgstamą vietą – vadinamąją žirgyno aikštelę, kur dar nutarė išgerti.

Kiek ten pavakarojusi kompanija nutarė grįžti atgal į Jogaudus, bet savo kelionės tikslo nepasiekė, nes pakliuvo policijos akiratin. Kaip matyti iš pareigūnų pateiktų duomenų, girta trijulė buvo sustabdyta Dariaus ir Girėno gatvėje. Apžiūrėdami „Audi“ policininkai rado daug „turto“: ant grindų mėtėsi tušti alkoholinių gėrimų buteliai, nepradarytas sidro butelis, čia pat ir alaus kokteilis, dar vienas sidro butelis.

Anot pareigūnų, „Audi“ į jų rankas pakliuvo ne atsitiktinai – policija buvo sulaukusi pranešimo apie žirgyno aikštelėje šiame automobilyje girtaujančią kompaniją, kurioje – ir galimai neblaivus mašinos vairuotojos. Kadangi tuo metu „Audi“ tiesiog stovėjo, pareigūnai nusprendė palaukti, kol ji pajudės. Ir sulaukta – „Audi“ policininkų glėbyje atsidūrė ties 51-uoju Dariaus ir Girėno gatvės namu. Netruko paaiškėti, kad automobilio vairuotojas išties gerokai padauginęs. Jis buvo sulaikytas, o mašina nutempta į aikštelę Šilalėje.

Girto vairuotojo atžvilgiu buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuris galiausiai pasiekė Plungės apylinkės teismą. Šis išnarpliojęs bylą J. G. pripažino kaltu vairavus išgėrus. Skiriant jam bausmę atsižvelgta į tai, kad kaltinamasis pripažino kaltę ir gailėjosi šitaip prisidirbęs.

Visa tai įvertinęs teismas „Audi“ vairuotojui skyrė trečdaliu sumažintą bausmę – 4 000 eurų baudą, kuri 200 eurų nutirpo, į bausmę įskaičiavus laikinojo sulaikymo laiką. Tad galutinė J. G. bausmė – 3 800 eurų bauda, kurią jis privalo sumokėti per aštuonis mėnesius.

Tačiau mažeikiškiui teks atsisveikinti ne tik su šia pinigų suma – teismas nusprendė iš jo išieškoti konfiskuotino automobilio „Audi A4“ vertę atitinkančią pinigų sumą – 6 210 eurų. Taip pat jam porai metų teks užmiršti teisę vairuoti.

Nesutikdamas su tokiu teismo sprendimu, J. G. per 14 dienų nuo teismo baudžiamojo įsakymo gavimo turi teisę paduoti teismui prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme. Jei kaltinamasis šia teise nepasinaudoja, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir yra neskundžiamas.