Glaudžiuose siautėja padegėjas

Linos RUIBIENĖS nuotraukos
Šis ūkinis pastatas Glaudžiuose buvo padegtas net keturis kartu
Plungės rajono Glaudžių kaimo gyventojams atėjo itin neramūs laikai. Žmonės įbauginti ir persmelkti nežinios, mat per pastaruosius kelis mėnesius šioje gyvenvietėje vis kartojasi gaisrai, sukelti dar neišaiškinto padegėjo.

Degė dvi dienas iš eilės

Pirmąsyk padegti Glaudžių kaime, Dvaro gatvėje, esantį ūkinį pastatą bandyta praėjusių metų rugsėjo 16 dieną, tačiau tada ugnis nespėjo įsisiautėti, dūmus pastebėję aplinkiniai spėjo laiku ją užgesinti.

Kur kas rimtesnių pasekmių atnešė lapkričio 12 dieną kilęs 20.48 valandą. Atvykę į įvykio vietą ugniagesiai gelbėtojai rado jau atvira liepsna degantį mūrinį ūkinį pastatą. Gaisro metu šeimininkams padaryta nemenka žala, o vietiniai tik gūžčiojo pečiais ir spėliojo, kaip tai nutiko.

Bet netrukus paaiškėjo, kad ramybės glaudiškiai neturės dar ilgai. Kitą dieną, netgi panašiu paros metu – 20.34 val., ugniagesiams gelbėtojams vėl teko sugrįžti į tą pačią vietą ir gesinti liepsnojantį tą patį pastatą. Po šių dviejų incidentų, atlikus tyrimus, buvo padaryta išvada, kad gaisrai sukelti tyčia, todėl policijos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Po šio įvykio savo išgyvenimais pasidalijusi nukentėjusi senyvo amžiaus moteris pasakojo iki šiol jaučianti baimę ir įtampą.

„Kiekvieną vakarą, žiūrėdama televizorių ir išgirdusi šuns lojimą, skubu prie langų ir stebiu, ar nesimato kur rūkstantys dūmai. Atvirai pasakius, nuolatos jaučiu įtampą, nes nežinau, kas gali nutikti rytoj ar poryt“, – kalbėjo moteris.

Ji pasidžiaugė, kad Glaudžių bendruomenė nepaliko jos bėdoje, rinko lėšas, tad nudegusi ūkinio pastato dalis neilgtrukus buvo suremontuota. „Tikiuosi, nebeteks daugiau išgyventi to pragaro“, – kalbėjo glaudiškė.

Ūkiniu pastatu naudojasi greta esančio daugiabučio gyventojai, jis iš viso turi 6-is bendrasavininkus, bet moteris pasakojo, kad pirmųjų gaisrų metu ji patyrė bene daugiausiai nuostolių. Sudegė jos dvi priekabos malkų ir tona briketų, skirtų šildyti butą.

Degusiame šio pastato gale nėra elektros instaliacijos, tad glaudiškė yra įsitikinusi, jog kažkas tyčia sukėlė abu gaisrus.

Ir vėl liepsnos

Sausio 21-ą dieną Glaudžiuose vėl aidėjo gaisrinės sirenos. Šįkart ugniagesiai skubėjo gesinti gretimoje Jurginų gatvėje degantį ūkinį pastatą, tiksliau – prie jo priblokuotą medinį priestatą. Išgelbėti jo nebepavyko, apdegė ir ūkinio pastato medinės dalys.

Vasario 14-ąją, 18.38 val., Plungės priešgaisrinėje tarnyboje sulaukta dar vieno pranešimo apie Glaudžiuose kilusį gaisrą. Liepsnose skendėjo tas pats jau tris kartus degęs ūkinis pastatas Dvaro gatvėje.

Kaip rašėme praėjusiame numeryje, tądien ugniagesiams gelbėtojams atvykus į įvykio vietą, pastato stogas jau degė atvira liepsna. Iš viso nudegė apie 60 kvadratinių metrų stogo konstrukcijų ir dangos, apdegė 6 kubiniai metrai lentų.

Degantį pastatą pastebėjo patys gyventojai, jie ir suskubo kviesti pagalbą. Vanduo į gaisravietę buvo vežiojamas iš dirbtinio vandens telkinio, esančio vieno kilometro atstumu. Malšinti liepsnas atskubėjo Plungės, Šateikių, Žlibinų ir Platelių ugniagesių komandos.

Pasak Plungės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko Mykolo Pronckaus, ir šįsyk pastatas buvo padegtas. Informacija perduota policijai, ji savo ruožtu šį įvykį įtraukė į anksčiau pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl ankstesnių gaisrų Glaudžiuose.

Įtarimų neturi

„Žemaičio“ kalbinti vietos gyventojai praėjusią savaitę tvirtino jokių įtarimų, kieno tai darbas, neturintys, bet viliasi, kad su policijos pagalba pavyks kuo greičiau nedorėlį demaskuoti. Ūkiniame pastate nebuvo laikomi nei gyvuliai, nei kitas itin brangus turtas, be to, kaip minėta, pastatas turi net šešis savininkus, tad sunku numanyti, kam jis galėjo užkliūti.\

Paklausus glaudiškių, gal kažkas tokiu būdu lieja savo pavydą ar pykti, šie tikino, jog kerštauti ar pavydėti tikrai nėra reikalo.

„Kažkas turbūt mėgaujasi, matydamas ugnies liežuvius, o ir drąsa nesiskundžia. Reikia tikrai būti bebaimiu, kad du vakarus iš eilės sukeltum gaisrą toje pačioje vietoje. Netikim, kad tai prašalaitis – čia darbuojasi vietoves gerai pažįstantis žmogus, tik kas jis – belieka visiems spėlioti“, – kalbėjo vietos gyventojai.

Gausesnės policijos pajėgos

Plungės rajono policijos komisariato viršininkas Gintautas Pocevičius „Žemaičiui“ sakė, kad tyrimas dėl gaisrų Glaudžiuose yra atliekamas, bet nudžiuginti gyventojus su geromis žiniomis dar negalintis.

„Patruliavimas yra ir bus dar sustiprintas, kartu bendradarbiaujame ir su gyventojais. Žmonės mus informuoja apie pastebėtus įtartinus asmenis, automobilius, kartu saugo ir prižiūri savo asmeninį turtą. Dirbame visi kartu ir tikimės, kad ankščiau ar vėliau pavyks išsiaiškinti padegėją“, – kalbėjo G. Pocevičius.

Pasak jo, yra kalbama ir su seniūnija dėl saugos priemonių: apšvietimo bei vaizdo stebėjimo kamerų įrengimo galimybių. Tiesa, gyventojai ir patys yra prie vieno ūkinio pastato įrengę vaizdo stebėjimo kamerą, tad piktavalis, jei dar imsis savo nešvarių darbelių, reikia tikėtis, anksčiau ar vėliau bus pričiuptas.

nuotrauka
Vaizdas po paskutinio gaisro