Grupuotei vadovavęs plungiškis ir jo sugyventinė – vis dar suimti

Policijos nuotr.
Gaujos lyderis lieka suimtas
Vasaros pabaigoje pareigūnai sulaikė net 18 organizuotai grupuotei priklausiusių asmenų. Didelio masto kratų ir sulaikymo operacija atlikta skirtingose šalyse, tarp kurių – ir Lietuva. Tarp sulaikytųjų mūsų šalyje – 1983-aisiais gimęs, iki šiol neteistas grupuotės lyderis. Netruko paaiškėti, jog tai – plungiškis, vadovaujantis Rietavo gatvėje, Plungėje, veikiančiai UAB „Transfortas“.
Nuo tos dienos, kai buvo susemta penkmetį veikusi grupuotė, jau praėjo du mėnesiai. „Žemaitis“ Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroro Ruslano Ušinsko teiravosi, kiek per šį laiką tyrimas pasistūmėjo į priekį.

„Kad nepakenktume tyrimui, kol kas negalime atskleisti papildomų bylos aplinkybių, išskyrus tai, kas jau buvo pasakyta“, – kalbėjo prokuroras. Jis atskleidė tik tiek, kad grupuotės lyderiu įvardijamas Kęstutis Klemauskas – vis dar suimtas. Kaip ir jo sugyventinė, kuri taip pat siejama su šia grupuote.

Skaitytojams primename, kad plungiškio vadovauto organizuoto nusikalstamo susivienijimo nariai, įtariami dideliais kiekiais platinę narkotines medžiagas Airijoje ir Jungtinėje Karalystėje (Šiaurės Airijoje). Kaip skelbta iškart po sulaikymo, įtariama, jog grupuotės „galva“, padedama dviejų kitų asmenų, verbavo asmenis Lietuvoje ir juos išnaudojo nusikalstamai veikai daryti. Nustatyta, jog mažiausiai 65 žmonės prievarta buvo išnaudojami prekybai narkotikais minėtų šalių gatvėse.

Kaip buvo minėjęs Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Alfonsas Motuzas, kad būtų išaiškinta keliose šalyse veikusi grupuotė, prireikė tarptautinio tyrimo. Prieš porą metų Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybai inicijavus šį ikiteisminį tyrimą, buvo sudaryta jungtinė tyrimo grupė, kurią koordinavo ir finansavimą skyrė Europos teisminio bendradarbiavimo padalinys.

Buvo realizuotas ilgas ir sudėtingas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis, pinigų plovimo, prekybos žmonėmis bei dalyvavimo nusikalstamo susivienijimo veikloje.

Beveik septyniose dešimtyse vietų atliktų kratų metu aptikta 136 tūkst. eurų grynais pinigais, 12 400 Jungtinės Karalystės svarų. Apribotos nuosavybės teisės įtariamųjų turtui – žemės sklypams, butams, automobiliams, kurių rinkos vertė gali siekti apie 700 tūkst. eurų.