„Ryto“ pagrindinėje mokykloje atliktas vidinis tyrimas
„Žemaitis“ ne kartą rašė apie skandalą Plungės „Ryto“ pagrindinėje mokykloje, kurio epicentre atsidūrė vienas iš šioje įstaigoje dirbančių fizinio lavinimo mokytojų. Pedagogas buvo apkaltintas galimu seksualiniu priekabiavimu prie moksleivių. Mokykloje atliktas tyrimas parodė, kad tokie kaltinimai – ne iš piršto laužti, dėl to mokytojas buvo atleistas iš darbo, o visa ši nemaloni istorija perduota tirti policijai – ji pedagogo atžvilgiu pradėjo ikiteisminį tyrimą. Kokia jo baigtis, domėjomės pirmadienį.

Kaip informavo Plungės rajono policijos komisariato viršininkas Gintautas Pocevičius, ikiteisminis tyrimas dėl galimo seksualinio priekabiavimo (Baudžiamojo kodekso 152 straipsnis) – nutrauktas.

„Ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas, nes negauta nukentėjusiųjų atstovų pareiškimų. Vaikai buvo nustatyti, buvo bendrauta su jų atstovais – tėvais, bet jie apsisprendė neteikti pareiškimų dėl tų įvykių“, – kalbėjo G. Pocevičius, pridurdamas, kad pagal Baudžiamąjį kodeksą asmuo už padarytą nusikalstamą veiką atsako tik esant nukentėjusiojo arba teisėto jo atstovo pareiškimui. Šiuo atveju tėvų pozicija – nereikšti pareiškimų.

Ikiteisminis tyrimas dėl seksualinio priekabiavimo policijoje buvo pradėtas po to, kai į ją kreipėsi vaiko teisių apsaugos specialistai. Tačiau akivaizdu, kad vien tik šio pranešimo pagal Lietuvoje galiojančią teisinę tvarką nepakanka. Neatsižvelgta ir į tai, kad „Ryto“ pagrindinėje mokykloje atliktas vidinis tyrimas parodė, jog pedagogas vis tik šiurkščiai pažeidė darbo tvarką.

Mokyklos direktorius Stanislovas Ivanauskas po bemaž dvi savaites trukusio patikrinimo, atlikto pernai rudenį, „Žemaičiui“ sakė, jog, gavus tėvų sutikimą, buvo atliktos mokinių apklausos. Kalbėta ir su pačiais tėveliais. Komisija, kaip tada aiškino vadovas, nustatė, jog pedagogas savo elgesiu nusižengė darbo drausmei ir pedagogo etikos normoms. Būtent dėl to jis ir buvo atleistas iš darbo. „Ryto“ pagrindinę mokyklą mokytojas paliko negavęs jokių išeitinių. Paskaičiuota ir išmokėta tik, kiek priklauso už nepanaudotas atostogas.

Skaitytojams primename, jog vidinį tyrimą „Ryto“ pagrindinė mokykla inicijavo po to, kai ant įstaigos vadovo darbo stalo atgulė 5–10 klasėse besimokančių mergaičių skundas dėl nederamo fizinio lavinimo mokytojo elgesio. Mokinės pedagogą kaltino seksualiniu priekabiavimu, esą šis per pamokas jas nužiūrinėja, liepia daryti pratimus, kuriuos atlikdamos jos nejaukiai jaučiasi, o kartais sulaukia ir nepadorių, visai nedviprasmiškai skambančių mokytojo replikų.

Pats mokytojas tokias mokinių kalbas vadino laužtomis iš piršto. Pačiame šių įvykių įkarštyje žurnalistų kalbintas jis tikino, jog jokių priekabiavimo apraiškų nebuvo, kad toks atvejis jam – pirmas, per kelis dešimtmečius mokytojavimo nieko panašaus esą nėra nutikę, nors „Ryto“ mokyklos vadovas minėjo, kad pastabų dėl galimai nederamo elgesio mokytojas yra gavęs ir anksčiau.