Išgirdęs apie skyrybas tiesiog pasiuto

Asociatyvi nuotrauka
Smurtą patyrusi plungiškė tikino nebenorinti gyventi su savo skriaudiku
Ant Plungės apylinkės teismo stalo atgulė byla dėl fizinio skausmo sukėlimo šeimos nariui. Dėl to baudžiamąją atsakomybę užsitraukė 29-erių plungiškis G. L. Anksčiau neteistas jaunas vyras į teisėsaugininkų rankas pakliuvo po smurto prieš savo gyvenimo draugę.

Nesusivaldė ir pakėlė ranką

Sugyventinių konfliktas, pasibaigęs fiziniu smurtu prieš moterį, įvyko visai neseniai – sausio pirmąją. Kaip matyti iš teismo medžiagos, savo sugyventinę, su kuria augina bendrą mažylį, G. L. abiem rankomis sugriebė už kaklo ir stipriai jį suspaudė, paskui stvėrė už rankos ir tąsė, o galiausiai dar sudavė delnu per veidą, taip moteriai sukeldamas fizinį skausmą.

Dėl to baudžiamojon atsakomybėn patrauktas G. L. apklausiamas pasakojo, jog minėtą dieną su savo vaiko motina susipyko anksti ryte. Esą jiedu apsikeitė vienu kitu piktu žodžiu, tada moteris, kaip svarstė vyras, norėdama išvengti didesnio konflikto, pasiėmusi vaiką išvažiavo pas tėvus ir namo grįžo tik vakare.

Vos tik šiai pravėrus namų duris, tarp jos ir sugyventinio vėl įsiplieskė barnis. Kaip aiškino G. L., tada jis nesusivaldė ir griebė savo moterį už kaklo, po to tąsė suėmęs už rankos. Anot vyriškio, dėl tokių jo veiksmų ši nepratarė nė žodelio, nė nesuriko. Tačiau tai nereiškia, kad jai neskaudėjo – G. L. sakė neabejojantis, jog sugyventinė patyrė skausmą, dėl ko jis tikino labai besigailintis. Jaunas vyras kalbėjo, kad ranką prieš vaiko motiną pakėlė pirmą kartą, tačiau daugiau šitaip elgtis nebeketina.

Pykstasi nuolat

Nagrinėjant sugyventinių dramą buvo apklausta ir nukentėjusioji. Ši patvirtino, kad po pirmojo žodinio konflikto, vengdama didesnių kivirčų, ji su vaiku išvažiavo pas tėvus.

Jai grįžus, sugyventinis ėmė klausinėti, kur ši buvo ir ką veikė, tačiau moteris tikino paprašiusi prie jos nelįsti, nes ji paprasčiausiai nenori su juo kalbėtis.

Kuriam laikui G. L. buvo atstojęs, tad plungiškė atsigulusi su vaiku į lovą užmigo. Tik poilsis neva trukęs neilgai – šalia atėjęs sugyventinis vėl ėmė priekaištauti ir pyktis. Moteris prisiminė prašiusi draugą išeiti iš namų, nes jiems nesiseka kartu gyventi, nuolat pykstasi. Būtent kalba apie skyrybas, anot moters, ir tapo žibalu konflikte.

Išgirdęs apie norą skirtis vyras esą ėmė šaukti, kaltinti sugyventinę, kad ji pati kalta dėl visų pykčių, kad nemoka gyventi. Tada ir ėmė moterį fiziškai skriausti – sugriebė ją už kaklo, smaugė, tampė už rankos ir smogė į veidą.

Po to smurtautojas dingo iš namų, tuo tarpu moteris suskubo skambinti patėviui, jam papasakojo, kas įvyko. Patėvis nieko nelaukdamas iškvietė policiją.

Apklausiama moteris pasakojo, jog anksčiau sugyventinis nėra prieš ją fiziškai smurtavęs, tačiau psichologinį smurtą ji tikino patirianti dažnai, todėl nebenorinti kartu gyventi. Plungiškė pageidavo, kad sugyventinis prie jos nesiartintų, nes jo bijo.

Apribojo laisvę

Kad patyrė smurtą, byloja ir po įvykio atlikta moters kūno apžiūra. Jos metu pastebėti nubrozdinimai, paraudimai, kraujosruvos ant kaklo, gumbas, mėlynė, patinimas ant dešinės rankos, skruosto paraudimas ir patinimas.

Visų šių duomenų pakako, kad G. L. būtų pripažintas kaltu smurtavęs. Kadangi vyras prisipažino pakėlęs prieš savo moterį ranką ir dėl to gailėjosi, teismas jam skyrė trečdaliu sumažintą bausmę – pusmečiui apribojo laisvę. Paskirta bausmė – be intensyvios priežiūros, tačiau su įpareigojimu bausmės atlikimo laikotarpiu dirbti ar būti užsiregistravusiam Užimtumo tarnyboje. Dar G. L. teks dalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose ir paisyti įpareigojimo gyventi atskirai nuo vaiko motinos.

Nesutikdamas su tokia bausme, plungiškis per keturiolika dienų nuo teismo baudžiamojo įsakymo gavimo dienos turi teisę Plungės apylinkės teismui paduoti prašymą, reikalaudamas surengti bylos nagrinėjimą teisme. Nepateikus tokio prašymo, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir yra neskundžiamas.