„Jei ne vaikas, mane užmuštų“

Freepik nuotrauka
Moteris teigė, kad sugyventinis kumščiais ją „auklėjo“ nebe pirmą kartą
Taip teigė gyvenimo draugo sumušta ukrainietė, sausio 3-iosios naktį pabėgusi iš nuomojamo buto Plungėje. Ieškodama pagalbos ji pasibeldė pas laiptinės kaimynę, ši ir iškvietė policijos pareigūnus. Konfliktas tarp sugyventinių, nukentėjusiosios teigimu, vyko jau ne pirmą kartą, policija dėl to buvo kviečiama ir Norvegijoje, kur pora susipažino, kartu gyveno ir dirbo.

Kaip nustatyta ikiteisminio tyrimo metu, sausio 3 d., apie 02.30 val., savo gyvenamojoje vietoje – nuomojamo buto, esančio Plungėje, miegamajame – tarpusavio konflikto metu kaltinamasis T. L., būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, trenkė vieną kartą kumščiu, o po to ir telefonu moteriai į veidą, tampė ją už plaukų, sugriebęs viena ranka už kaklo smaugė bei galvą trankė į lovą, tokiais veiksmais sukeldamas fizinį skausmą.

Ši istorija prasidėjo maždaug prieš dvejus metus Norvegijoje, kada pora ėmė gyventi kartu. Pasak ukrainietės, neramus buvo gyvenimas – susibarę dažnai išsiskirdavo, po kiek laiko vėl susieidavo. Ūmaus būdo vyrui ne kartą dėl pykčio protrūkių, pasibaigdavusių smurtu, ir toje šalyje reikėjo kviesti policiją.

Pats T. L. teigė, kad yra be galo pavydus, dėl to ir kildavo ginčų. Vyro elgesys nesikeitė net ir moteriai pastojus, todėl ji pabėgo nuo jo į Ukrainą pas savo tėvą. Ten praėjusį rudenį pagimdė dukrytę. T. L. atvykęs žadėjo gerai elgtis, padėti auginti vaiką, davė mergytei savo pavardę. Kurį laiką santykiai, abiejų teigimu, buvę puikūs. Sutarė, kad vyras parsiveš jas abi į Lietuvą ir bandys kurti naują gyvenimą.

Grįžę į Lietuvą, sugyventiniai prieš pat Kalėdas išsinuomojo butą Plungėje. Bet taikus gyvenimas netruko nė dviejų savaičių. Sausio 2-os vakare T. L. suerzino į moters telefoną atėjusi žinutė nuo draugo iš Ukrainos, kurioje jis sveikino ją su Naujaisiais.

Ikiteisminio tyrimo metu moteris teigė, kad T. L. pagriebė jos telefoną ir užsidarė tualete, skambinėjo rašiusiajam. Visai kitaip įvykius piešė teisiamasis. Jo teigimu, moteris vos tik gavusi žinutę ją ištrynė, bet jis pamatė rašiusiojo vardą ir prašė sugyventinės paaiškinti, kas jis toks yra. Ši atsakiusi, kad labai geras draugas. Tada jis norėjęs tą draugą užblokuoti jos telefone, bet ji neleidusi.

Taip jie ėmė kumščiuotis, tampytis po visą butą. Ukrainietės teigimu, įsiaudrinęs vyras dar gėrė alaus, kitų gėrimų ir vis labiau širdo. Ji paskambinusi savo tėčiui į Ukrainą, su juo kalbėjo ir T. L., bet niekaip negalėjo nurimti, nepaisė ir miegančio kūdikio, ėmė įžeidinėti, necenzūriniais žodžiais plūsti, mušti ir smaugti savo gyvenimo draugę, net metė į ją stalinę lempą.

Išbėgusi iš kambario vienu chalatu, nukentėjusioji paskambino į kaimynės duris ir paprašė iškviesti policiją. Anot kaimynės, ukrainietė visa drebėjo, verkė, bet atsisakė raminamųjų vaistų, nes maitina kūdikį.

Atvykus pareigūnams, T. L. teigė, kad prieš sugyventinę nesmurtavo, tik kol trynė žinutes nuo svetimo vyro pastūmė moterį ranka, kad ji pasitrauktų. Vyrui nustatytas 2,54 promilės neblaivumas.

Bylą nagrinėjant Plungės apylinkės teisme lengvinančia aplinkybe pripažinta tai, kad T. L. prisipažino smurtavęs prieš šeimos narį ir nuoširdžiai gailėjosi. Sunkinanti aplinkybė – kad buvo neblaivus.

Vyras nubaustas 6-ių mėnesių laisvės apribojimo bausme su intensyvia priežiūra – nuteistojo buvimo vietos pagal nustatytą laiką kontrole elektroninio stebėjimo priemonėmis, įpareigojant laisvės apribojimo bausmės laikotarpiu nuo 22 iki 6 valandos būti namuose, jei išvyka nesusijusi su darbu. Taip pat jam uždrausta vartoti psichiką veikiančias medžiagas bei bausmės atlikimo laikotarpiu nurodyta dalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose.

T. L. buvo išaiškinta, kad nesutikdamas su teismo baudžiamuoju įsakymu skirta bausme, per 14 dienų jis turi teisę paduoti teismui prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme. Jei kaltinamasis šia teise nepasinaudoja, baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir yra neskundžiamas.