Liūdnai pagarsėjęs plungiškis vėl prisidirbo

FREEPIK
Ketvirtadienį Plungės apylinkės teismo nuosprendį išgirdo 1974-aisiais gimęs plungiškis Žydrūnas Dambrauskas. Solidžią teistumų patirtį turintis vyras paskutinį kartą prisidirbo „paauklėjęs“ tuometinę savo sugyventinę. Moteris gyvenimo draugo nemalonę užsitraukė dėl nesibaigiančio girtavimo.

Konfliktas tarp sugyventinių kilo jų bute, esančiame Plungėje, prieš pat didžiąsias praėjusių metų šventes – gruodžio 20-ąją. Ž. Dambrauskas nukentėjusiąją pasigavo virtuvėje ir smogė kumščiu jai į veidą. Vėliau veiksmas persikėlė į kitą kambarį. Čia buvusią moterį daugybę kartų teistas vyras pastūmė, taip pargriaudamas ant grindų.

Nors Ž. Dambrauskas, ko gero, ne kartą buvo girdėjęs nerašytą taisyklę, kad gulinčio niekas nemuša, jis pargriuvusiai gyvenimo draugei įspyrė. Ir lyg to būtų maža, kumščiais ėmė trankyti jos krūtinę. Dėl girto sugyventinio veiksmų moteris patyrė fizinį skausmą.

Paprašytas prisiminti savo išpuolį, Ž. Dambrauskas tikino, jog tada buvo labai girtas. Būtent dėl šios priežasties daug kas tiesiog neišsisaugojo jo atmintyje. Tiesa, vyras neneigė pakėlęs ranką prieš savo moterį, bet smulkiau paaiškinti, kaip kas nutiko, negalėjo. Prisiminė smogęs bent du kartus.

Baudžiamąją bylą nagrinėjęs teismas atkreipė dėmesį į tai, kad plungiškis nemalonumų prisidarė ne pirmą kartą. Praeityje jis teistas net septynis kartus. Be to, prieš tuometinę gyvenimo draugę smurtavo neatlikęs bausmės, kuri paskirta praėjusių metų lapkričio 14-osios teismo baudžiamuoju įsakymu. Tik galiojančių administracinių nuobaudų nusikalsti linkęs vyriškis neturi.

Tačiau jo kriminalinės biografijos tai nė kiek nesumenkina. Ypač gerai plungiškis turėjo įsirėžti į Alytaus pataisos namų, kuriuose atliko bausmę už plėšimą, darbuotojų atmintį. Mat po trumpalaikės išvykos namo jis sumąstė į laisvės atėmimo vietą nebegrįžti. Galimybė trumpam išvykti Ž. Dambrauskui buvo suteikta 2015-ųjų liepos 3-ąją. Grįžti atgal vyras turėjo po trijų dienų, bet pataisos namai jo nesulaukė. Žinoma, savavališkos plungiškio atostogos ilgai nesitęsė. Nuteistasis buvo sučiuptas Plungėje.

Skirdamas bausmę už smurtą prieš sugyventinę, teismas atsižvelgė į turtingą plungiškio praeitį, kad iš ankstesnių teistumų jis išvadų nedaro, nesistengia dorai gyventi. Sunkinančiomis aplinkybėmis pripažinta, kad vėl bėdų vyras prisidarė būdamas recidyvistu ir girtas. Lengvinanti aplinkybė – prisipažinimas ir gailėjimasis dėl to, ką padarė.

Tad pripažindamas Ž. Dambrauską kaltu, teismas jam skyrė su ankstesne subendrintą metų ir trijų mėnesių laisvės atėmimo bausmę, ją atliekant pataisos namuose. Į laisvės atėmimo bausmės laiką įskaitytas Ž. Dambrausko laikinojo sulaikymo laikas.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos apeliaciniu skundu gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.