Miško „verslas“ iš kišenės ištrauks 6 tūkst. eurų

Klaipėdos VPK nuotrauka
Konfiskuota įranga naminukei gaminti
Kovo mėnesį policijos pareigūnai Skripsčių kaime esančiame miške aptiko ypatingą radinį – naminės degtinės fabrikėlį. Rastas bei sulaikytas ir jame šeimininkavęs vietos gyventojas – 31-erių Kazimieras Gedminas. Už nelegalų miško „verslą“ jaunas vyras atsidūrė Plungės apylinkės teisme. Šis praėjusią savaitę degtindariui kirto itin skaudžiai – skyrė net 6 tūkst. eurų siekiančią baudą. Konfiskuota ir visa naminei degtinei gaminti reikalinga įranga bei jau privarvėjusi stiprioji.

Naminę degtinę viręs Skripsčių kaimo gyventojas pareigūnams įkliuvo kovo 24-osios popietę. Policijai užsukus „į svečius“, vyras jau buvo spėjęs privarvinti 300 litrų naminukės, kurios stiprumas – net 70 laipsnių. Būtų prilašėję ir daugiau, nes buvo užraugta dar 2 350 litrų raugalo, iš kurio būtų išbėgę dar per 200 litrų naminės degtinės. Jei ne netikėti svečiai, K. Gedminas būtų džiaugęsis visais 500 litrų karčiosios.

Kiek laiko vyras sukosi savo „versle“, nenustatyta. Išsiaiškinta tik tiek, kad fabrikėlį jis miške įsirengė vasario mėnesį. Pats pasigamino ir visą įrangą.

K. Gedminui buvo pareikšti kaltinimai pasigaminus ir laikius aparatą naminiams stipriesiems alkoholiniams gėrimams gaminti, taip pat, turint tikslą realizuoti, neteisėtai pagaminus ir laikius daugiau kaip 50 litrų naminukės. Žinoma, jam teko atsakyti ir už tą kiekį, kuris dar būtų privarvėjęs iš paruošto raugalo.

Pačiame darbų įkarštyje sučiuptam degtindariui nebuvo prasmės kažką neigti – viskas buvo pernelyg akivaizdu. Tad vyras visiškai pripažino kaltę ir tikino, jog nuoširdžiai gailisi taip elgęsis. Ši aplinkybė pripažinta lengvinančia.

Byla buvo išnagrinėta priimant teismo baudžiamąjį įsakymą. O tai K. Gedminui garantavo trečdaliu mažesnę bausmę.

Tad pripažindamas vyrą kaltu, teismas jam skyrė ne 9 tūkst., kaip numatyta iš pradžių, o 6 tūkst. eurų dydžio baudą. Ją nelegalus verslininkas privalo sumokėti per šešis mėnesius nuo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos. Nustatytu laiku nesumokėta bauda bus išieškoma priverstinai.

Daiktinus įrodymus: generatorių, tris vandens siurblius, garų aušintuvą bei penkiolika talpų su 300 litrų naminės degtinės nuspręsta konfiskuoti ir sunaikinti. Tai bent jau kuriam laikui sulaikys vyrą nuo noro virti naminę.

Tiesa, teismas K. Gedminui išaiškino, kad, nesutikdamas su teismo baudžiamuoju įsakymu paskirta bausme, per keturiolika dienų nuo įsakymo gavimo dienos jis turi teisę paduoti teismui prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme.

Nepasinaudojus šia galimybe, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir yra neskundžiamas.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.