Močiutei uždraudus valgyti mėsą, anūkas pagrasino ją užmušti

Aso­cia­ty­vi nuo­trau­ka
At­pil­do su­laukė mo­čiutę nu­žu­dy­ti gra­sinęs vy­ras
Sau­sio 20-ąją Plungės apy­linkės teis­mo ver­dik­to su­laukė Plungės ra­jo­no sa­vi­val­dybė­je gy­ve­nan­tis E. K. Praei­ty­je ne kartą teistą vyrą už tai, kad gra­si­no nu­žu­dy­ti sa­vo pa­ties mo­čiutę, teis­mas pa­siuntė į Šiau­lių tar­dy­mo izo­lia­to­rių, ku­ris jis turės at­lik­ti pa­skirtą
ke­tu­rias­de­šim­ties par­ų areš­to bausmę.



Teis­tas ne kartą

Praei­ty­je teis­mo slenks­čius E. K. mynė ne kartą – Plungės ra­jo­no sa­vi­val­dybės gy­ven­to­jas ke­lis­kart teis­tas už smurtą, bausmės yra su­laukęs ir už vai­ra­vimą išgė­rus. Bet aki­vaiz­du, kad į do­ros ke­lią vy­ras grįžti ir ne­ke­ti­na. At­virkš­čiai – klimps­ta vis gi­liau, mat šį kartą baud­žiamąją at­sa­ko­mybę už­sit­raukė mo­čiu­tei pa­gra­sinęs ją nu­žu­dy­ti.
Ned­vip­ras­miš­kus gra­si­ni­mus E. K. vie­nam ar­ti­miau­sių sa­vo šei­mos na­rių pa­žėrė per­nai per Kūčias. Kaip nu­statė teis­mas, būda­mas ne­blai­vus konf­lik­to su mo­čiu­te me­tu jis stvėrė į ran­kas ki­birą ir juo už­si­mojęs pa­reiškė, kad ją už­muš. Mo­te­ris anū­ko ne juo­kais iš­si­gan­do. Bu­vo įsi­ti­ki­nu­si, kad jis tik­rai ga­li ją nu­skriaus­ti ar net nu­žu­dy­ti.
Iki­teis­mi­nio ty­ri­mo me­tu ap­klau­sia­mas E. K. ne­neigė gra­sinęs mo­čiu­tei, ku­rios na­muo­se jau daug metų gy­ve­na. Vy­ras sakė pa­de­dan­tis jai prie ūkio darbų, ta­čiau neneigė, kad jų san­ty­kiai – ne vi­sa­da ge­ri. E. K. ne­slėpė ir to, kad išgėręs ir ranką prie­š mo­čiutę pa­ke­lia ar pa­stu­mia ją. Dėl to ne­va la­bai gai­li­si.
O gin­čai šiuo­se na­muo­se ky­la ne­va dėl to, kad E. K. nuo­lat ge­ria. Vy­ras ne­slėpė esan­tis pri­klau­so­mas nuo al­ko­ho­lio. Esą net gydę­sis, bet tai ne­davė nau­dos – ir to­liau ge­ria.


Pyk­tis ki­lo ne­lei­dus val­gy­ti mėsos

Pri­si­min­da­mas Kūčių va­karą, E. K. pa­sa­ko­jo taip pat kil­nojęs tau­relę. Gurkš­no­jo esą ir pa­ti mo­čiutė, ir į sve­čius at­ėjęs ma­mos su­gy­ven­ti­nis. Tik ma­ma ne­gėrė. Pak­lau­sus, dėl ko tarp jo ir mo­čiutės ki­lo konf­lik­tas, E. K. pa­reiškė, kad dėl mėsos, nes mo­čiutė pa­sakė, jog per Kūčias jos val­gy­ti ne­ga­li­ma. Dėl to jis la­bai su­si­ner­vi­no, nes la­bai norė­jo val­gy­ti. Įsiutęs pra­dėjo tran­ky­ti šal­dy­tuvą, su­daužė ke­lias lėkštes. Kad būtų gra­sinęs ki­bi­ru už­muš­ti mo­čiutę, ne­pri­si­minė, bet ne­neigė, jog galė­jo taip būti. Vy­ras gailė­jo­si, kad taip vis­kas nu­ti­ko.
Iki­teis­mi­nio ty­ri­mo me­tu ap­klaus­ta bu­vo ir mo­čiutė. Ji irgi pa­ti­ki­no, kad anū­kas kol ne­ge­ria, yra la­bai ge­ras, rūpes­tin­gas, pa­de­da ūky­je. Ta­čiau vos išgėręs tam­pa ag­re­sy­vus, ne­prog­no­zuo­ja­mas.
Mo­čiutė pa­tvir­ti­no anū­ko žod­žius, kad minėtą va­karą konf­lik­tas ki­lo jai užd­rau­dus per Kūčias val­gy­ti mėsą. Tai esą E. K. la­bai ne­pa­ti­ko, dėl to jis pra­dėjo gar­siai šūkau­ti, keik­tis, kumš­čiais dau­žy­ti šal­dy­tuvą, mėty­ti lėkštes, puo­de­lius, o ga­liau­siai – gra­sin­ti už­muš­ti.
Mo­te­ris pa­sa­ko­jo, kad anū­kas, pa­ėmęs plas­ti­kinį ki­birą, pri­ėjo prie jos, iškėlė ki­birą į viršų ir pa­sakė, kad už­muš. Duk­ra esą ra­mi­no sa­vo sūnų, bet šis ne­si­klausė ir net pa­dėjęs ki­birą į šalį to­liau gra­si­no nu­žu­dy­ti.


Teks ke­liau­ti „pailsė­ti“

Tvarką na­muo­se pa­darė po­li­ci­jos pa­reigū­nai, iš­si­vežę ag­re­sy­viai nu­si­tei­kusį E. K. į areš­tinę.
Bylą iš­nag­rinėjęs Plungės apy­linkės teis­mas E. K. pri­pa­ži­no kal­tu. Teis­mo baud­žia­muo­ju įsa­ky­mu už gra­si­nimą už­muš­ti mo­čiutę jam pa­skir­ta treč­da­liu su­ma­žin­ta 40 par­ų areš­to bausmė, ku­rią jis pri­valės at­lik­ti Šiau­lių tar­dy­mo izo­lia­to­riu­je.
Tie­sa, ši bausmė bu­vo su­bend­rin­ta su anks­tes­ne, tad E. K. teks ne tik par­ų pa­sėdėti, bet ir su­si­mokė­ti te­be­si­vel­kan­čią 1 800 eurų baudą. Vy­rui išaiš­kin­ta, kad ne­su­tik­da­mas su teis­mo baud­žia­muo­ju įsa­ky­mu pa­skir­ta baus­me, per 14 dienų nuo šio do­ku­men­to ga­vi­mo die­nos jis tu­ri teisę pa­duo­ti teis­mui pra­šymą su­reng­ti by­los nag­rinė­jimą teis­me. Ne­pa­si­nau­do­jus šia tei­se, teis­mo baud­žia­ma­sis įsa­ky­mas įsi­teisė­ja ir yra ne­skund­žia­mas.