
Naujausios
Su vadinamąja žole D. R. pareigūnams įkliuvo praėjusių metų rudens pabaigoje. Kaip nustatė teismas, plungiškis narkotinių medžiagų – 5,563 gramo kanapių – nusipirko Klaipėdoje iš nepažįstamo asmens. Už tokį kiekį vaikinas šiam sumokėjo 50 eurų.
„Žolę“ D. R. laikė savo striukės kišenėje, kol kitądien po jos įsigijimo įkliuvo pareigūnams. Būtent sėdint policijos tarnybiniame automobilyje vaikinui į galvą šovė „geniali“ mintis, kaip ja atsikratyti.
Apklausiamas plungiškis aiškino „žolės“ įsigijęs uostamiestyje. Esą šalia vieno prekybos centro prie jo priėjo jam nepažįstamas apie 25 metų amžiaus vyras ir paklausė, ar nenori įsigyti „žolės“. Plungiškis sakė maždaug prieš 7 metus buvo traukęs jos, tad susigundė.
Su pirkiniu vaikinas grįžo į Plungę. Prisiminė kartu su sugyventine lankęsis pas jos mamą, ten sutiko sugyventinės brolį E. D. Jie išgėrė ir toliau švęsti persikėlė pas D. R. Tik vakarėlis baigėsi nesėkmingai – linksmybes sujaukė netikėtai į namus atvykę policijos pareigūnai.
Kadangi tiek jis, tiek E. D. buvo įkaušę, atsikalbinėjo prieš pareigūnus, šie juos abu išsivedė į tarnybinį automobilį, ten nustatė jų girtumą.
D. R. prisiminė, kaip sėdėdamas automobilyje jis spontaniškai įkišo ranką į savo striukės kišenę ir suprato, kad joje – folijos gniužulas su „žole“. Išsigandęs, kad pareigūnai ją ras, sumanė atsikratyti, išmesdamas ant mašinos grindų, po sėdyne, ant kurios pats sėdėjo.
Tai padarė nematant E. D. Apie tai, kokią „dovanėlę“ paliko pareigūnams, tikino jam nepasakojęs ir prieš tai net neprasitaręs, kad turi narkotikų.
Vaikinams išlipus, pareigūnai netruko pastebėti įtartiną radinį. Jie klausinėjo, kam jis priklauso, tačiau abu vyrukai tylėjo. Vėliau D. R. prisipažino „žolės“ nusipirkęs savo reikmėms. Neva norėjo prisiminti senus laikus. Gailėjosi taip pasielgęs.
Apie tarnybiniame automobilyje paliktus narkotikus užfiksuota ir pareigūnų tarnybiniuose pranešimuose. Ten pat rašoma, kokiu tikslu jie atvyko pas D. R. ir E. D. Kad būtent D. R. mašinoje paliko „dovanėlę“, nufilmavo ir pareigūnus stebinčios vaizdo kameros.
Visų šių duomenų užteko, kad būtų įrodyta plungiškio kaltė. Noras prisiminti senus laikus vaikinui kainuos 20 parų arešto. Tokia bausmė jam skirta teismo baudžiamuoju įsakymu. Tiesa, bausmės vykdymas atidėtas trijų mėnesių laikotarpiui. Taip pat jam paskirta intensyvi priežiūra – nuteistojo buvimo vietos pagal nustatytą laiką kontrolė elektroninio stebėjimo priemonėmis, nustatant, kad D. R. bausmės vykdymo atidėjimo metu turi būti savo gyvenamojoje vietoje nuo 24 iki 6 valandos. Taip pat jam uždrausta vartoti psichiką veikiančių medžiagų.
Nesutikdamas su šia bausme, per 14 dienų nuo teismo baudžiamojo įsakymo gavimo dienos jis turi teisę Plungės apylinkės teismui paduoti prašymą, reikalaudamas surengti bylos nagrinėjimą teisme. Nepateikus tokio prašymo, įsakymas įsiteisėja ir yra neskundžiamas.