Neišdegė: elektrinius „piemenis“ vogęs recidyvistas sės

Asociatyvi nuotr.
Plungės apylinkės teismas birželio 15-osios nuosprendžiu trejiems metams į pataisos namus pasiuntė elektrinius „piemenis“ vogusį Liną Mickevičių. Šis tokiu teismo sprendimu liko nepatenkintas ir apeliaciniu skundu kreipėsi į Klaipėdos apygardos teismą. Tačiau ir jis L. Mickevičiaus nepaglostė: konstatavo, jog Plungės apylinkės teismo skirta bausmė nėra per griežta. Vadinasi, šeimą sukūręs bei tris atžalas turintis jaunas vyras, teistas jau net devynis kartus, su laisve turės atsisveikinti.

L. Mickevičius siautėjo praėjusių metų vasaros pabaigoje ir rudenį. Rugpjūčio 30-ąją jis įsibrovė į M. S. priklausančioje ganykloje esančios melžimo aikštelės saugyklą, laužtuvu nulaužęs pakabinamąją spyną. Patekti vidun jį viliojo akumuliatorius – jį ir pagrobė. Neilgai trukus, rugsėjo 4-ąją, vagišius vėl įsisuko į M. S. priklausančios melžimo aikštelės saugyklą ir pagrobė dar vieną akumuliatorių.

Matyt, patikėjęs savo sėkme, žygius tęsė ir toliau: spalio 8-ąją iš R. J. ganykloje esančios metalinės dėžės pagrobė dar vieną elektrinį „piemenį“. Lapkričio 14 dieną tokį nugvelbė ir iš A. D. ganyklos.

Už tokius juodus darbelius Plungės apylinkės teismas jam pasiūlė trejų metų laisvės atėmimo bausmę, ją atliekant pataisos namuose. Taip pat nuspręsta tenkinti M. S. civilinį ieškinį ir priteisti iš nuteistojo 108 eurus turtinei ir 500 eurų neturtinei žalai atlyginti, R. J. – 150 eurų turtinei ir 400 eurų neturtinei žalai atlyginti. Kartu nurodyta padengti M. S. ir R. J. turėtas teisinės pagalbos išlaidas – valstybei sumokėti 449,6 eurų.

L. Mickevičius civilinių ieškinių neginčijo, tačiau su skirta laisvės atėmimo bausme sutikti nenorėjo. Pateikdamas Klaipėdos apygardos teismui apeliacinį skundą prašė Plungės teismo nuosprendį pakeisti ir jo trejiems metams neįkalinti, bet atidėti šios bausmės vykdymo laiką trejiems metams. Esą būdamas laisvėje galės dirbti vairuotoju ir šitaip greičiau atlygins priteistą žalą nukentėjusiesiems.

Vyras pabrėžė, jog turi tris mažamečius vaikus, todėl esą teismas galėtų jį įpareigoti atžalas auklėti ir prižiūrėti, jomis rūpintis bei išlaikyti. L. Mickevičius taip pat pasižadėjo dalyvauti elgesio pataisos programoje, neišeiti iš namų nustatytu laiku bei apskritai neišvykti iš gyvenamosios vietos.

Su tokiu L. Mickevičiaus skundu pirmiausia nesutiko prokuratūra. Ji pažymėjo, kad bausmę prašantis sušvelninti vyras teisiamas jau devintą kartą, be to, nusikalto turėdamas neišnykusį teistumą už analogiškas veikas (vagystę, turto sugadinimą) bei būdamas lygtinai paleistas iš pataisos namų, o dabar vėl nuteistas už 4 nusikalstamas veikas. Prokuratūros įsitikinimu, toks nusikalstamas L. Mickevičiaus elgesys nėra atsitiktinis – laikytis įstatymų vyras nėra linkęs.

Klaipėdos apygardos teismas taip pat nebuvo patiklus. Išanalizavęs bylos medžiagą ir apeliacinio skundo argumentus, šį skundą atmetė. Konstatavo, jog pirmosios instancijos teismo paskirta bausmė nėra per griežta, o L. Mickevičiaus prašymas traktuotas kaip siekis išvengti laisvės suvaržymo.

Teismo neįtikino ir nuteistojo pagraudenimai apie šeimą. Teisėjų kolegijos nuomone, L. Mickevičius anksčiau nesistengė rimtai žiūrėti į šeiminį gyvenimą, rūpintis šeimos ir vaikų gerove, pajamas gauti teisėtais būdais, todėl sunku patikėti, kad pasikeis ir dabar. Esą labiausiai jį galėtų pamokyti reali laisvės atėmimo bausmė, mat iš ankstesnio nusikalstamo elgesio L. Mickevičius išvadų nepadarė.

Palikus galioti Plungės apylinkės teismo nuosprendį, L. Mickevičius pataisos namuose praleis trejus metus.