Nepavykus parduoti revolverio, jį tiesiog išmetė

Asociatyvi nuotrauka
Plungiškis siūlė ginklą pirkti praeiviams, tačiau niekas nesusidomėjo tokiu pirkiniu
Plungės apylinkės teismo baudžiamuoju įsakymu užbaigta byla dėl tyčinės veikos – šaunamojo ginklo įsigijimo ir laikymo. Kaltinamasis R. B. kaltu prisipažino visiškai, gailėjosi įsigijęs ginklą, bet teigė, kad viską prisimena „protarpiais“, nes tomis dienomis gėrė daug alkoholio. O kad siūlė pirkti ginklą praeiviams, visiškai išsitrynė iš atminties.

Kulių seniūnijoje gyvenamąją vietą deklaravęs, tačiau nakvynės namuose prieglobstį radęs R. B. jau ne kartą teistas už fizinio skausmo sukėlimą ir sveikatos sutrikdymą. Teismo sprendimu buvo įpareigotas nevartoti alkoholio, tačiau galiausiai nesusilaikė ir pasidavė pagundai. Kaip nustatyta ikiteisminio tyrimo metu, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio ir neturėdamas leidimo, neteisėtai įgijo ir laikė šaunamąjį ginklą – dujinį revolverį.

Kaip apklausiamas teigė R. B., tomis praėjusių metų liepos mėnesio dienomis su draugais vartojo alkoholinius gėrimus ir buvo stipriai apsvaigęs, todėl ką veikė, tiksliai nurodyti negali, viską pamena tik protarpiais. Prisimena, kad buvo susitikęs su pažįstamais S. N. ir R., kurio pavardės nežino, su jais vartojo alkoholinius gėrimus mieste, prie upės ir kitose vietose. R. jam pasiūlė įsigyti ginklą. R. B. ginklą paėmė, pats nežinodamas, kam. R. už revolverį, anot kaltinamojo, neprašė nė cento.

Pasirodo, pareigūnai dėl ginklo neteisėto laikymo tą dieną ieškojo S. N. Jį apieškoję, nieko neleistino nerado, bet šis nurodęs, kad matė ginklą turintį R. B.

Pareigūnai nuvyko pas R. B. mamą. Apie sūnaus buvimo vietą ji nieko pasakyti negalėjo, bet prisiminė dukrą sakius, kad R. B. turi ginklą.

Tuo tarpu S. N. ir R. B. tęsė savo odisėją po Plungę. R. B. siūlė sutiktiems nepažįstamiems žmonėms pirkti ginklą už 40 eurų. Buvo užsukę ir į ginklų parduotuvę, bet jos savininkas su akivaizdžiai girtais vyrukais nesileido į kalbas, liepė eiti laukan. Vienas žmogus, kuriam buvo pasiūlytas ir parodytas ginklas, pranešė apie tai telefonu pareigūnams. Šie leidosi karštais „ginklų pardavinėtojų“ pėdsakais.

Galų gale pareigūnai, apieškoję žinomas landynes, nakvynės namus, rado R. B. ligoninėje įrengtose laikinos nakvynės patalpose. Šis prisipažino, kad ginklą turėjo, bet išmetė jį prie parduotuvės. Vyrui nustatytas 2,41 promilės neblaivumas. Nuvykę su R. B. į tą vietą, kur galimai buvo išmestas revolveris, pareigūnai rado ginklą gulintį po betono luitu. Šalia mėtėsi degtinės buteliai. Patikrinus duomenų bazėje pagal ginklo numerį, savininko nustatyti nepavyko.

Apklausiamas R. B. teigė nepamenąs, kad būtų kažkam siūlęs ginklą pirkti. Sakė, kad jam jis buvo nereikalingas, todėl ginklą išmetė, o pats išsikvietė greitąją, nes nuo alkoholio pasidarė labai bloga.

Vyras tikino suprantantis negerai pasielgęs ir gailisi. Teismas R. B. pripažino kaltu dėl neteisėto disponavimo šaunamuoju ginklu ir skyrė 30 parų arešto bausmę, įskaitant R. B. sulaikymo laiką.

Vyrui išaiškinta, kad, nesutikdamas su teismo baudžiamuoju įsakymu paskirta bausme, per 14 dienų nuo baudžiamojo įsakymo gavimo dienos jis turi teisę paduoti teismui prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme. Jei kaltinamasis šia teise nepasinaudoja, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir yra neskundžiamas.