Nubaustas mašinų niokotojas

Nuot­rau­kos iš feis­bu­ko
Ko­vo 1-osios rytą du A. Ju­cio gatvės gy­ven­to­jai sa­vo au­to­mo­bi­lius ra­do iš­dauž­tais lan­gais
Gegužės 6-ąją Plungės apylinkės teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą dėl viešosios tvarkos pažeidimo. Už tai teko atsakyti 1989-aisiais gimusiam plungiškiui Artūrui Petrikui. Vaikiną būtų galima „pakrikštyti“ mašinų siaubu, mat per vieną naktį jis nuniokojo du automobilius. Kaip ir buvo galima numanyti, pyktis užgimė gerokai padauginus.

Įkaušęs plungiškis per vietas, kuriose žmonės laiko savo automobilius, prasinešė kovo 1-osios naktį. Tikslus laikas, kada buvo nuniokotos abi mašinos, ikiteisminio tyrimo metu nenustatytas.

Vienu A. Petriko taikiniu tapo A. Jucio gatvėje, Plungėje, stovėjęs „BMW 535“. Vandalas metė į mašiną akmenį, taip išdauždamas priekinį dešinės pusės langą, kurio vertė – 120 eurų. Buvo sugadintas ir statramstis, įkainotas 400 eurų. Tad savo įžūliais veiksmais plungiškis ne tik pademonstravo nepagarbą aplinkiniams bei sutrikdė visuomenės rimtį, bet ir padarė 520 eurų turtinę žalą.

Bet tuo vaikino nuotykiai tą naktį nesibaigė. Kita jam kažkuo nepatikusi mašina – „Volkswagen Golf“ – stovėjo nesaugomoje automobilių stovėjimo aikštelėje, toje pačioje gatvėje, kur ir BMW. Į ją A. Petrikas taip pat sviedė akmenį, nuo kurio išdužo vairuotojo durelių lango stiklas. Jį golfo savininkas įvertino 50 eurų. Taip pat buvo sugadintos ir vairuotojo durelės, kurių vertė – 80 eurų, vidaus apdaila, įkainota 25 eurais. Iš viso golfo šeimininkui buvo padaryta 155 eurų žala.

Sučiuptas plungiškis tikino besigailintis tokio savo „pasilinksminimo“. Ši aplinkybė pripažinta lengvinančia. Bet nustatyta ir priešingų – A. Petrikas abu automobilius išniekino būdamas girtas, be to, vaikinas yra užsitarnavęs recidyvisto statusą.

Skiriant bausmę į šiais aplinkybes atsižvelgta. Kaip ir į tai, kad plungiškis teistas, jo teistumas nėra išnykęs.

Tad pripažindamas jį kaltu, teismas jam už abu epizodus dešimčiai mėnesių apribojo laisvę. Tuo pačių teismo baudžiamuoju įsakymu A. Petrikui pusmetį uždrausta vartoti alkoholinius gėrimus ar kitas psichiką veikiančias medžiagas.

Mašinas apgadinusiam vaikinui išaiškinta, kad, nesutikdamas su tokia bausme, per keturiolika dienų nuo baudžiamojo įsakymo gavimo dienos jis turi teisę paduoti prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme. Jei kaltinamasis šia teise nepasinaudoja, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir yra neskundžiamas.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.