Nubaustas narkotikų turėjęs nepilnametis

Asociatyvi nuotr.
Antradienį Plungės apylinkės teismo bausmės sulaukė plungiškis nepilnametis, pareigūnams įkliuvęs su narkotikais. Už tai, kad įgijo ir laikė nedidelį kiekį kanapių be tikslo jas platinti, 2002-aisiais gimęs jaunuolis sulaukė 800 eurų baudos.

Baudžiamoji byla dėl narkotikų užbaigta teismo baudžiamuoju įsakymu. Išsiaiškinta, kad plungiškis sausio pirmosios naktį Plungėje esančioje pirtyje iš ikiteisminio tyrimo metu nenustatyto asmens įsigijo 0,390 gramo kanapių.

Tikslo jas platinti nepilnametis neturėjo. Pasirūpinęs narkotikų, vaikinas juos laikė savo striukės kišenėje beveik mėnesį, kol sausio 31-osios vakarą juos aptiko Plungės rajono policijos komisariato pareigūnai.

Su akivaizdžiais įrodymais policijai įkliuvusiam nepilnamečiui neliko nieko kito, kaip tik prisipažinti prisivirus košės. Vaikinas tikino, jog labai gailisi į tai įsivėlęs ir nusikaltęs. Nors šis jo susidūrimas su teisėsauga toli gražu – ne pirmas. Tik kad iki šiol jam puikiai sekėsi išsisukti nuo užgriuvusių nemalonumų.

Antai 2016-aisiais plungiškio atžvilgiu nutrauktas ikiteisminis tyrimas dėl nužudymo. Dar vienas tyrimas nutrauktas po poros metų. Tąkart jam būtų tekę atsakyti už fizinio skausmo sukėlimą ar nežymų sveikatos sutrikdymą. O kur dar „puokštė“ administracinių nuobaudų už narkotinių medžiagų, alkoholio vartojimą, tabako gaminių rūkymą. Visa tai rodo, kad jaunuolis nėra linkęs laikytis įstatymų ir nedaro išvadų dėl savo poelgių.

Pripažindamas nepilnametį kaltu teismas jam skyrė 1200 eurų baudą. Tiesa, pastaroji buvo sumažinta trečdaliu. Tad jaunajam nusikaltėliui, kuris niekur nedirba, o mokosi, teks pasukti galvą, iš kur sukrapštyti kad ir mažesnę, bet ne tokią ir menką pinigų sumą – 800 eurų.

Tiesa, jei su tokia bausme jis nesutinka, per keturiolika dienų nuo teismo baudžiamojo įsakymo gavimo dienos turi teisę reikalauti surengti bylos nagrinėjimą teisme. Nepateikus tokio prašymo, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir yra neskundžiamas