Nubaustas nėščią žmoną skriaudęs jaunas vyras

Asociatyvi nuotrauka
Besilaukiančią žmoną skriaudusiam vyrui apribota laisvė
Daugybė vagysčių, plėšimai, turto prievartavimas – tokie nusikaltimai „puošia“ 22-ejų E. U., savo gyvenamąją vietą deklaravusio Plungės rajono savivaldybėje, biografiją. Pirmieji E. U. susidūrimai su teisėsauga įvyko dar jam būnant nepilnamečiu. Vaikinas nusikaltimus darė vieną po kito, dėl to ne sykį buvo pasiųstas Į nepilnamečių pataisos namus. Tačiau akivaizdu, kad iš praeities klaidų šiuo metu jau šeimą sukūręs jaunas vyras nepasimokė – neseniai Plungės apylinkės teisme jam buvo iškelta baudžiamoji byla už tai, kad kitų asmenų akivaizdoje skriaudė savo besilaukiančią žmoną.

Neigė spardęs

Iš teismą pasiekusios medžiagos matyti, jog E. U. siautėjo ankstų sausio 1-osios rytą, maždaug 4.40 val. Būdamas girtas jis konfliktavo su taip pat neblaivia bemaž aštuoniais metais už jį vyresne sutuoktine. Žodinis poros konfliktas netruko peraugti į fizinius veiksmus – E. U., matant pašaliniams asmenims, pastūmė žmoną, o šiai nugriuvus ant žemės, triskart spyrė.

Ikiteisminio tyrimo metu įtariamuoju apklaustas vyras sakė savo kaltę pripažįstantis iš dalies – neneigė pastūmęs savo moterį, tačiau gynėsi spardęs.

Paprašytas prisiminti, kaip viskas nutiko, E. U. aiškino, jog su žmona susipyko Naujųjų metų išvakarėse. Esą kivirčas kilo dėl to, kad ši Naujuosius norėjo sutikti pas savo tėvus, o jis – su draugais. Kai E. U. nusprendė vis tik švęsti su bičiuliais, moteris neva liko nepatenkinta.

Jos pyktis niekur nedingo ir vyrui paryčiais grįžus namo. Esą ši, matant E. U. namo parvežusiems žmonėms, ėmė sutuoktinį tampyti, stumdyti, kol galiausiai vyras pats ją pastūmė. Nėščia moteris nugriuvo. Tačiau vyras gynėsi moterį spardęs, sakė negalėjęs taip pasielgti, nebent to neprisimena.

Anot E. U., su žmona toks konfliktas kilo pirmąkart, iki tol esą, nors ir susipykdavo, jokio smurto nebūdavo. Jaunas vyras tikino, jog labai gailisi taip pasielgęs. Tiesa, vėliau E. U. visiškai pripažino savo kaltę.

Atsidūrė priimamajame

Kad vyras tąkart pirmą kartą pakėlė ranką prieš ją, aiškino ir nukentėjusioji. Moteris pasakojo, jog po Naujųjų sutikimo susipyko su vyru ir šis viešoje vietoje, matant pašaliniams, ją įniršęs pastūmė. Nukentėjusioji prisiminė, jog pastumta ji nugriuvo, tačiau ar E. U. ją parkritusią spardė, negalėjo pasakyti. Tik sakė, kad ją nuo vyro apgynė viską mačiusi moteris.

Nukentėjusioji buvo pristatyta į ligoninę, kur medikai jai nustatė peties ir žasto sumušimą. Dėl šio sužalojimo ji buvo išleista gydytis ambulatoriškai.

Narpliojant šeimyninę dramą buvo apklausti ir viską matę asmenys. Jie patvirtino, jog E. U. savo moterį pastūmė, o šiai nugriuvus, dar ir kelis kartus spyrė į ranką.

Vienas iš liudytojų pasakojo įsikišęs į sutuoktinių konfliktą ir juos išskyręs. Tas pats asmuo tikino nematęs, jog E. U. savo žmoną būtų spardęs.

Apribota laisvė

Bylą išnagrinėjęs Plungės apylinkės teismas ją užbaigė baudžiamuoju įsakymu, kuriuo E. U. pripažintas kaltu smurtavęs prieš besilaukiančią sutuoktinę ir pažeidęs viešąją tvarką. Už tai teismas anksčiau daugybę kartų teistą, šiuo metu niekur nedirbantį vyrą nubaudė už abu nusikaltimus subendrinta ir trečdaliu sumažinta laisvės apribojimo bausme metams ir keturiems mėnesiams su intensyvia priežiūra – nuteistojo buvimo vietos pagal nustatytą laiką kontrole elektroninio stebėjimo priemonėmis, įpareigojant visą šį laikotarpį nuo 22 iki 6 val. būti namuose, jeigu išvyka nesusijusi su darbu ar mokymusi.

Taip pat E. U. įpareigotas per vieną mėnesį nuo bausmės vykdymo pradžios pradėti dirbti arba būti registruotam Užimtumo tarnyboje bei nevartoti psichiką veikiančių medžiagų. Dar mušeikai teks dalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose.

E. U. išaiškinta, kad, nesutikdamas su teismo baudžiamuoju įsakymu paskirta bausme, per 14 dienų nuo šio dokumento gavimo jis turi teisę paduoti teismui prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme.

Jei kaltinamasis šia teise nepasinaudoja, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir yra neskundžiamas.