Nubaustas peiliu gąsdinęs plungiškis

Freepik nuotrauka
Praėjusią savaitę Plungės apylinkės teismas išnagrinėjo ir baudžiamuoju įsakymu užbaigė bylą dėl viešosios tvarkos pažeidimo. Tuo buvo kaltintas 1972-aisiais gimęs plungiškis Vladas Mažeika. Košės vyriškis prisivirė švaistydamasis peiliu ir taip gąsdindamas žmones.

Į nemalonumus V. Mažeika įsivėlė šių metų vasario 21 dieną, apie 10.38 val. Būdamas viešoje vietoje – A. Vaišvilos gatvėje, Plungėje, – tvirtai rankoje suspaudęs peilį jis artinosi A. G. link, tokiu būdu žmogų ne juokais išgąsdindamas. Grasindamas peiliu plungiškis ne tik pademonstravo nepagarbą aplinkiniams, bet ir sutrikdė visuomenės rimtį bei tvarką.

Griežčiausia už tokią nusikalstamą veiką skiriama bausmė – laisvės atėmimas iki dvejų metų. Bet plungiškis tokios teismo „rykštės“ išvengė. Jo dalią palengvino prisipažinimas bei nuoširdus gailėjimasis. Dėl to byla išnagrinėta priimant teismo baudžiamąjį įsakymą. Tai įžūliai besielgusiam plungiškiui garantavo trečdaliu mažesnę bausmę.

Spręsdamas dėl bausmės, teismas atsižvelgė ir į tai, kad V. Mažeika anksčiau neteistas. O ir šįkart nusižengė padarydamas nesunkų nusikaltimą. Tiesa, vyras baustas administracine tvarka ir turi galiojančių administracinių nuobaudų.

Tad pripažindamas peiliu kitą asmenį išgąsdinusį vyrą kaltu, Plungės apylinkės teismo teisėjas Virginijus Gedeikis skyrė jam trečdaliu sumažintą laisvės apribojimo bausmę. Laisvė V. Mažeikai apribota keturiems mėnesiams. Tuo pačiu baudžiamuoju įsakymu vyrui paskirtas įpareigojimas visą bausmės atlikimo laikotarpį nevartoti psichiką veikiančių medžiagų.

Kardomąją priemonę – rašytinį pasižadėjimą neišvykti – nutarta baigti taikyti vos pradėjus vykdyti bausmę.

V. Mažeikai išaiškinta, kad, nesutikdamas su paskirta bausme, per keturiolika dienų nuo baudžiamojo įsakymo gavimo dienos jis turi teisę paduoti prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme. Jei kaltinamasis šia teise nepasinaudoja, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir yra neskundžiamas.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.