Nubaustas sodyboje naminę degtinę laikęs plungiškis

Unsplash nuotrauka
Praėjusią savaitę Plungės apylinkės teisme išnagrinėta baudžiamoji byla, kurioje 1958-aisiais gimęs plungiškis Stasys Šlymas kaltintas laikius namų gamybos stipriųjų alkoholinių gėrimų, liaudyje dažnai vadinamų velnio lašais. Šią byla teisėjas Virginijus Gedeikis baigė teismo baudžiamuoju įsakymu.

Savo sodyboje, Plungėje, S. Šlymas iš viso laikė 28,5 litro stipriosios. Kiek laiko šis „lobis“ išbuvo plungiškio sodyboje – neaišku. Žinoma tik tiek, kad „velnio lašus“ šių metų kovo 17-osios popietę surado Plungės rajono policijos komisariato pareigūnai, užsukę pas S. Šlymą į „svečius“.

Vyras tikino naminės degtinės nusipirkęs iš kito žmogaus. Esą neketino jos perpardavinėti ar kitokiu būdu realizuoti. Pripažindamas kaltę sakė, jog nuoširdžiai gailisi neteisėtai laikęs beveik 30 litrų stipriosios. Ši aplinkybė šiek tiek palengvino vyriškio dalią.

Skiriant bausmę atsižvelgta į tai, kad S. Šlymas prisipažino padaręs baudžiamąjį nusižengimą bei gailisi taip pasielgęs. Žinoma, neužsimerkta ir prieš tai, kad plungiškis nedirba bei ne kartą baustas administracine tvarka.

Pripažindamas vyrą kaltu teismas jam skyrė trečdaliu sumažintą laisvės apribojimo dviem mėnesiams bausmę. Neišsisuko S. Šlymas ir nuo įpareigojimų – visą bausmės laikotarpį nuo 22 iki 7 val. jis privalo būti namuose. Tiek pat laiko jam uždrausta vartoti alkoholinių gėrimų ar kitų psichiką veikiančių medžiagų.

Šešias plastikines talpas su 28,5 litro naminės degtinės teismas nusprendė konfiskuoti ir sunaikinti vos tik įsiteisės teismo baudžiamasis įsakymas.

S. Šlymui išaiškinta, kad, nesutikdamas su paskirta bausme, per keturiolika dienų nuo baudžiamojo įsakymo gavimo dienos jis turi teisę paduoti teismui prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme.

Jei vyriškis šia teise nepasinaudos, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisės ir bus vykdomas Baudžiamojo proceso kodekse nustatyta tvarka. Tiesa, įsiteisėjęs įsakymas yra neskundžiamas.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.