Nubaustas vyras, alaus skardine trankęs sugyventinę

Unsplash nuotrauka
Birželio 19 dieną Plungės apylinkės teismas rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo ir teismo baudžiamuoju įsakymu užbaigė bylą dėl fizinio skausmo sukėlimo. Tuo kaltintas 1987-aisiais gimęs plungiškis Edgaras Grinkevičius nubaustas laisvės apribojimo bausme.

Teismas nustatė, kad E. Grinkevičius fizinį skausmą sukėlė savo šeimos nariui – gyvenimo draugei. Kivirčas tarp sugyventinių įsiplieskė ankstyvą šių metų gegužės 30-osios rytą. Būdamas padauginęs „velnio lašų“ vyriškis savo namuose, Plungėje, ėmė „kibirkščiuoti“, taip išprovokuodamas buitinį konfliktą, kuris, kaip neretai būna, baigėsi smurtu.

Girtas vyras rankomis sugriebė sugyventinę už rankų ir stipriai jas spaudė. Negana to, kol moteris koridoriuje laikė duris, kad jos skriaudikas nepasišalintų, šis alaus skardine aptrankė jos rankas. Smogta ne mažiau trijų kartų. Tokiais savo veiksmais E. Grinkevičius gyvenimo draugei sukėlė fizinį skausmą.

Atvykus policijos pareigūnams, plungiškis į alkoholio kiekio matavimo prietaisą įpūtė šiek tiek daugiau nei dvi promiles.

Vyras neneigė skriaudęs sugyventinę ir sakė, jog labai gailisi taip pasielgęs. Tai kažkiek palengvino jo situaciją, bet padėtį apsunkino tai, kad prisidirbo būdamas neblaivus. O alkoholis, kaip žinia, retai nuteikia geriems darbams. Dažniau – priešingai.

Skirdamas bausmę teismas į šias aplinkybes atsižvelgė. Neužsimerkta ir prieš tai, kad E. Grinkevičius neteistas, tačiau prieš penkerius metus turėjęs nemalonumų dėl analogiško nusikaltimo. Tik tąkart ikiteisminis tyrimas jo atžvilgiu buvo nutrauktas. Tais pačiais metais nutrauktas ikiteisminis tyrimas ir dėl vagystės. Plungiškis baustas ir administracine tvarka, turi galiojančią nuobaudą, paskirta bauda nesumokėta.

Kadangi kaltinamasis prisipažino padaręs nusikalstamą veiką, baudžiamoji byla išnagrinėta supaprastinto proceso būdu. Tokiu atveju paskirta bausmė sumažinama trečdaliu. E. Grinkevičiui laisvė apribota keturiems mėnesiams. Visą bausmės atlikimo laiką jis įpareigotas nevartoti psichiką veikiančių medžiagų, be to, du mėnesius turės dalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose.

Vyrui išaiškinta, kad, nesutikdamas su tokia bausme, per 14 dienų nuo teismo baudžiamojo įsakymo gavimo dienos jis turi teisę reikalauti surengti bylos nagrinėjimą teisme.

Nepateikus tokio prašymo, įsakymas įsiteisėja ir yra neskundžiamas.