Nukritęs iš penkto aukšto žuvo „Olimpo“ kapitonas

Rūtos LAURINAITIENĖS nuotr.
G. Jakštas nukrito iš šio Stoties gatvės 20-ojo daugiabučio namo, kuriame, kaip kalbama, yra užaugęs, penkto aukšto
Trečiadienį Plungės sporto bendruomenę lyg žaibas trenkė kraupi žinia – nukritęs iš Plungės Stoties gatvės 20-ojo daugiabučio namo penkto aukšto žuvo plungiškiams gerai žinomas vietinis krepšininkas, Plungės „Olimpo“ komandos kapitonas Gediminas Jakštas. Liepos mėnesį vyras turėjo atšokti savo vestuves, jam buvo 31-eri.
Rūtos LAURINAITIENĖS nuotr.
Visą trečiadienį nelaimės vietoje dirbo policija

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Andromeda Grauslienė „Žemaičiui“ patvirtino, kad, pirminiais duomenimis, vyras iškrito iš bendro naudojimo patalpų. Pranešimą policiją gavo apie 9 valandą ryto. Ar tai buvo nelaimingas atsitikimas, kol kas neatskleidžiama. Įvykio aplinkybės tiriamos.

„Olimpo“ klubo vadovas Rimas Dužinskas, su kuriuo kalbėjome nelaimės dieną, po tokios žinios sakė dar esąs išmuštas iš vėžių.

„Praėjusią savaitę kalbėjom su Gediminu apie planus, – sakė R. Dužinskas. – Vis dar negaliu patikėti, sunku suvokti, kas įvyko...“

Jis G. Jakštą apibūdino kaip komandos sielą, charizmatišką žaidėją, mokėjusį užvesti komandos draugus.

„Gediminas buvo ir geras psichologas, ir komandos draugas, ir puikus žaidėjas, mokėdavo visus suburti. Puikus žmogus tiek gyvenime, tiek aikštelėje“, – šiltai atsiliepė R. Dužinskas.

Paskutinio pokalbio su G. Jakštu metu jis sakė aptaręs krepšinio turnyro, kuriame žaidžiama trys prieš tris, reikalus. Komandos vadovo žodžiais, Gediminas buvo tokių turnyrų asas, juose jam sekdavosi puikiai, tokius turnyrus organizuodavo ir pats.

Trečiadienio pavakarę nuvykus į krepšininko žūties vietą, vienas kitas namo gyventojas, grįždamas namo po darbų, vis žvilgčiojo į viršų. Šiame name gyvenanti moteris pasakojo nelaimės akimirką buvusi namie. Nors jos butas pirmame daugiabučio aukšte, jokio garso negirdėjusi. Apie nelaimę sužinojusi tik tuomet, kai išvedė pavedžioti šunį.

„Iš pradžių pamačiau kaimynę kalbantis su policija. Pamaniau, gal ji, o gal į jos mašiną kažkas įvažiavo. Tik paskui pastebėjau, jog visi kažkodėl žvelgia į viršų. Apačioje išvydusi jau apdengtą kūną supratau, kas įvyko. Atvažiavo ne tik policija, bet ir dvi greitosios“, – pasakojo moteris.

Pasak jos, vyras šiame name negyveno. Spėliojo, galbūt jis čia buvo atvažiavęs tvarkyti kokios nors techninės įrangos ar šalinti techninius gedimus, mat neseniai tokiu reikalu jis čia lankęsis pas moters kaimynę, – vyras dirbo garso ir vaizdo aparatūros meistru.

„Gal neišlaikė pusiausvyros ką nors aukštai tvarkydamas ir nukrito – buvo gana stambokas...„ – svarstė kalbinta minėto namo gyventoja. Ji sakė girdėjusi kalbant, kad žmogus nukrito ne nuo stogo, o iš penkto aukšto balkono. Šis namas – bendrabučio tipo, tad bendri balkonai yra kiekvieno koridoriaus gale.

Tą pačią dieną žmonės Plungėje ėmė kalbėti, kad G. Jakštas iš gyvenimo galėjo pasitraukti savo noru ir tam tyčia pasirinko daugiabutį, kuriame pats užaugo. Tačiau žinojusieji jo linksmą būdą tuo tikėti nelinkę.

Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas kol kas nė vienos versijos nei patvirtina, nei atmeta.

O socialiniuose tinkluose dalinamasi prisiminimais apie žuvusįjį bei reiškiama užuojauta jo artimiesiems. Jautrią žinutę trečiadienį savo feisbuko paskyroje paskelbė klubas „Olimpas“: „Šiandieną netekome Plungės „Olimpo“ sielos, kapitono, draugo Gedimino Jakšto. Nuoširdi užuojauta šeimai, artimiesiems ir visiems, kas pažinojo a.a. Gediminą.“

Šiai netekčiai neliko abejingas ir „Olimpo“ varžovas krepšinio aikštelėje – Kauno „Atletas“: „Žinote, gal ne visiškai laikas juokauti, bet šio vyruko tvirtos rankos pasekmes šiame sezone tiesiogiai pajautė „Atleto“ komanda. 800 € – tiek mums kainavo ant Plungės „pragaro“ aikštės grindų paliktas centro puolėjo dantis. O jei surimtėjus, tai buvo neeilinis žaidėjas, prieš jį reikėdavo ruoštis dar išskirtiniau nei prieš standartinius priekinės linijos žaidėjus. Mes visi praradome išskirtinę asmenybę! Show must go on, GEDIMINAI... Visa krepšinio bendruomenė tęsime tavo mylėtą krepšinio šou.“