Nuo ryto kartu gėrė, o vakare jau teko kviestis policiją

Asociatyvi nuotr.
Neseniai Plungės apylinkės teisme nagrinėta Plungės rajone gyvenančių sugyventinių drama. Teisėsaugininkų dėmesio jie prisiprašė, kai būdami išgėrę sukėlė konfliktą, o galiausiai dar ir susimušė. Tiksliau – smurtavo vienas iš jų – Vidas Mažeika. Už tai, kad pakėlė ranką prieš savo moterį, teismas baudžiamuoju įsakymu jam skyrė laisvės apribojimo bausmę bei uždraudė... gerti.

Iki teismo nukeliavusi poros drama įvyko šių metų liepos 18-osios vakarą. Iš pradžių sugyventiniai apsižodžiavo, o paskui fizinį pranašumą prieš savo gyvenimo draugę sumanė pademonstruoti šeimos galva. Jis kumščiu trenkė moteriai į veidą bei nugarą. Konflikto galbūt nė nebūtų buvę, jei ne alkoholis. Išgėrę buvo tiek vienas, tiek kitas.

Apklausiamas pareigūnų V. Mažeika neneigė mušęs sugyventinę. Prisimindamas, nuo ko viskas prasidėjo, jis aiškino, kad tą dieną jau nuo ryto su gyvenimo drauge gėrė alų. Apie 16 val. esą jie susipyko. Iš pradžių apsikeitė vienu kitu nemaloniu žodeliu, o vėliau įsismarkavo labiau. Vėlesnės apklausos metu vyras sakė, kad barnis užvirė dėl moters nenoro gaminti. Esą jis iš pradžių dėl to supyko, burnojo, galiausiai tai peraugo į agresiją – kumščiu smogė sugyventinei į veidą bei nugarą.

Tikino, jog labai gailisi taip pasielgęs ir nori su ja susitaikyti. Sakė už tokius savo veiksmus atsiprašęs.

Panašiai minėtos dienos „paveikslą“ piešė ir nukentėjusioji. Ji taip pat tikino, kad su sugyventiniu tą dieną išgėrė. Kivirčas tarp jų, anot jos, įsiplieskė vakarop. Moteris pasakojo, kad nuo vyro gavo ne tik į nugarą bei veidą. Neva jis jai rovė plaukus. Esą betempdamas išpešė visą kuokštą.

Papildomai apklausta sakė, jog vyras ją skriaudė už tai, kad ši negamina. Nepaisant visų nesutarimų, moteris savo sugyventiniui jokių pretenzijų neturėjo ir sutiko, kad jis būtų nubaustas teismo baudžiamuoju įsakymu bei įpareigotas nevartoti alkoholio.

Apie tarp poros kilusį muštynėmis pasibaigusį kivirčą liudija ir policijos pareigūnų tarnybiniai pranešimai, kuriuose nurodyta, kaip viskas įvyko. Policija užfiksavo ir tai, kad pagalbą, vyrui užmigus, išsikvietusi moteris buvo neblaivi. Ji net nepajėgė pūsti į alkotesterį, tačiau papasakojo, kas tarp jos ir sugyventinio nutiko.

Apie vykusias išgertuves bylojo ir kambaryje ant grindų besimėtę alaus buteliai, netvarka. Tik grumtynių požymių neužfiksuota. Smurtautojas iš namų tą vakarą buvo išvežtas, jam nustatytas 2,49 promilės girtumas.

Bylą išnagrinėjęs teismas V. Mažeikos atsakomybę lengvinančia aplinkybe pripažino tai, kad jis prisipažino smurtavęs prieš sugyventinę bei gailisi taip pasielgęs. Sunkinanti aplinkybė – nusikalto būdamas apsvaigęs nuo alkoholio.

Skiriant bausmę į tai atsižvelgta. Neužsimerkta ir dėl to, kad V. Mažeika neteistas, tačiau baustas administracine tvarka už viešosios tvarkos pažeidimą bei už neblaivaus pasirodymą viešoje vietoje.

Visai tai įvertinęs teismas V Mažeiką pripažino kaltu ir skyrė jam trečdaliu sumažintą laisvės apribojimo bausmę vieneriems metams. O kad vėl nekiltų noras kelti ranką prieš sugyventinę, jam uždrausta šešis mėnesius vartoti psichiką veikiančias medžiagas, tarp kurių – ir alkoholis.

Su tokia bausme vyras gali nesutikti. Tokiu atveju per keturiolika dienų nuo baudžiamojo įsakymo gavimo dienos jis turi teisę pateikti prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme. Jei kaltinamasis šia teise nepasinaudoja, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir yra neskundžiamas.