Nužudė tik grįžęs iš kalėjimo

Jur­gi­tos NAG­LIENĖS nuo­trau­ka
Ap­leis­tas na­me­lis pra­mo­ni­nia­me ra­jo­ne bu­vo tapęs be­na­mių užuovė­ja. Čia ir ras­tas nu­žu­dy­to­jo kūnas
Penktadienį Plungėje įvykdytas kraupus nusikaltimas – apie 14 val. prie apleistų pastatų Salantų gatvėje rastas 47-erių vyro kūnas. Ant jo pastebėta įvairių sužalojimų, sumušta galva, todėl policija įtaria, kad pusamžis vyriškis buvo nužudytas.

Netrukus po to, kai rastas kūnas, sulaikytas ir įtariamasis. Kaip skelbiama, tai panašaus amžiaus – 52-ejų metų – vyriškis. Tiek nužudytasis, tiek įtariamasis, pasak Plungės policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininkės Ingridos Juškaitės – plungiškiai, galimai pažįstami.

„Žemaičio“ savaitgalį kalbinti Salantų gatvės gyventojai tikino patys apie nužudymą išgirdę iš žiniasklaidos arba naujienų portaluose apie įvykį perskaičiusių giminaičių.

Viena moteris pasakojo susiskambinusi su kita kaimyne ir aptardamos žmogžudystę bandė atsekti, kas galėjo jų gatvėje būti nužudytas ir kas tas įtariamasis – juk kaimynus žino, tačiau niekas galvon nešovę.

Kitas kaimynas sakė nusikaltimo metu su žmona buvęs darbe, o apie žmogžudystę sužinojęs tik tuomet, kai žmonai paskambinusi užsienyje gyvenanti jųdviejų dukra ėmė klausinėti, kur tėtis, ar jam viskas gerai, mat buvo išsigandusi – jo ir nužudytojo amžius panašus. Šis Salantų gatvės gyventojas pasakojo irgi nenumanantis, kur įvyko nusikaltimas.

Plungės policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyriausiasis tyrėjas Raimondas Aponkus „Žemaičiui“ patikslino, kad nužudytas plungiškis rastas prie apleistų negyvenamų pastatų, esančių šalia  šioje gatvėje veikiančių įmonių. Todėl esą nenuostabu, kad aplinkiniai įvykio nei matė, nei girdėjo.

Apleisti, krūmais apaugę pastatai pramoniniame rajone, pasirodo, vis dėlto buvo gyvenami. Pasak vieno iš netoliese veikiančios įmonės darbuotojo, nedideliame apleistame namelyje gal dvejus metus gyveno du vyriškiai, kurie pasirodydavę tik vakarais. Dieną jų darbininkai nematydavo. Ką jie veikdavo dienomis, neaišku, tačiau gyveno nežmogiškomis sąlygomis: jų buveinė panaši į landynę, viduj suversti daiktai ir patalai, visur pilna tuščių butelių bei kitų šiukšlių.

Kalbintasis spėliojo, kad vienas iš tų vyriškių, matyt, ir pribaigė kitą, nes vienas dabar negyvas, o kitas – areštinėje.

Kadangi vieta, kur jie gyveno, itin nuošali, kas apie šalia pastatų rastą žmogaus kūną galėjo pranešti policijai? Pasak kaimyninės įmonės darbuotojo, matyt, pranešė kažkas iš tų žmonių pažįstamų rato, nes šalia dirbusieji sukluso tik gatvėj ėmus rikiuotis policijos automobiliams.

Šį spėjimą patvirtino Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Andromeda Grauslienė. Anot jos, įtariamasis apie tai, kad nužudė žmogų, papasakojo vienam pažįstamam iš Nakvynės namų. Pastarasis ir paskambino pareigūnams.

Ji taip pat atskleidė, kad abu vyrai tikrai buvo pažįstami, abu gyveno asocialų gyvenimą. Esą apleistame namuke, prie kurio ir rastas kūnas, greičiausiai glaudėsi nužudytasis.

Prieš jį ranką galimai pakėlęs pažįstamas – tik sausį iš įkalinimo įstaigos grįžęs recidyvistas, teistas jau 12 kartų. Belangėn šis žmogus pakliūdavo už vagystes, kalėjo ir už sunkų kūno sužalojimą.

Šiuo metu įtariamasis sulaikytas trims mėnesiams. Žmogžudystę tiria Klaipėdos kriminalistai.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.