Nužudymu kaltinamas plungiškis – vis dar medikų rankose

Gin­tarės KAR­MO­NIENĖS nuo­trau­ka
A. Čiu­že­lis te­begy­do­mas po in­sul­to
Gegužės 26-ąją Klaipėdos apygardos teismas dar trims mėnesiams pratęsė suėmimą nužudymu kaltinamam plungiškiui Artūrui Čiuželiui (g. 1963 m.). Vyro pavardė per visą Lietuvą garsiai nuskambėjo po to, kai jo bute buvo rastas nužudyto vyriškio lavonas. Visuomenę labiausiai pašiurpino tai, kad šalia yrančio kūno maždaug dvi savaites gyveno ir pats A. Čiuželis. Po šio įvykio praėjo jau daugiau nei metai, bet žudikas iki šiol nenubaustas. Nėra aiškūs ir nusikaltimo motyvai. Pradėti narplioti bylą negalima dėl sunkios kaltinamojo būklės – vyras patyrė insultą.

Kaip informavo Klaipėdos apygardos teismo teisėjo vyresnioji padėjėja Dovilė Saulėnienė, šiuo metu A. Čiuželis – vis dar ligoninėje. Jam esą atliekama stacionari psichiatrinė ekspertizė. Praėjusį antradienį priimta teismo nutartis pratęsti kaltinamojo suėmimą dar trims mėnesiams.

Pirmasis šios didžiulio atgarsio sulaukusios bylos posėdis buvo numatytas praėjusių metų gruodžio 4-ąją, tačiau tądien jis neįvyko. Nagrinėjimas buvo atidėtas dėl posėdyje nepasirodžiusios nužudytojo – plungiškio Norberto Narmonto – sugyventinės, kuri šioje byloje pripažinta nukentėjusiąja.

Būtent ji pirmoji pasigedo nežinia kur dingusio savo gyvenimo draugo. 36-erių vyras it į vandenį prapuolė pernai gegužės 12 dieną. Nesulaukusi grįžtančio vyro, jo sugyventinė apie tai pranešė policijai bei artimiesiems.

Netrukus užsisuko paieškų karuselė, ilgą laiką nedavusi jokių rezultatų, nors pradingėlio žvalgytasi net pačiose netikėčiausiose vietose. Gyvo ar mirusio N. Narmonto ieškojo ne tik policijos pareigūnai, ugniagesiai, kinologas su šunimi, bet ir giminaičiai.

Išvaikščioti kone visi Plungės pakampiai. Tiesa, didžiausias dėmesys skirtas apylinkėms, kuriose užfiksuotas paskutinis vyro telefono signalas, – vadinamosios Plungės jūros prieigoms. Išmaišytas ir pats vandens telkinys, tačiau didžiulės pastangos rezultatų nedavė.

Sulig kiekviena diena blėso viltis N. Narmontą rasti gyvą, bet vyro giminaičiai nepasidavė. Jie patys apklausinėjo žmones, su kuriais plungiškis bendravo prieš pat dingimą. Ištardytas buvo ir A. Čiuželis. Iš tuomet surinktos informacijos buvo žinoma, kad pradingėlis paskutinį kartą lankėsi būtent šiam asmeniui priklausančiame bute Birutės gatvėje, kur vyrai girtavo.

Tardomas plungiškio artimųjų, vyras ramiu veidu tikino nežinantis, kokiais keliais iš jo namų patraukė sugėrovas. Neprabilo net ir tada, kai jo nusikaltimą į dienos šviesą ėmė kelti iš jo buto ėmusi sklisti irti pradėjusio kūno smarvė. Būtent tai ir padėjo išaiškinti kraupų nusikaltimą. Pareigūnams įtarimų nesukėlęs baisus kvapas N. Narmonto artimuosius atvedė į A. Čiuželio butą. Tą akimirką jie palaidojo paskutinę viltį išvysti vyrą gyvą – N. Narmontas rastas nužudytas ir paslėptas po baldais.

Paslėpti nužudytojo kūną A. Čiuželiui, ko gero, padėjo kitas plungiškis – 1956-aisiais gimęs Kęstutis Kundrotas, – kuris turėtų būti teisiamas kartu su žudiku.