Paaiškėjo, kas sukėlė dvi moteris pražudžiusią avariją

Kwan Um Zen mokyklos Lietuvoje nuotrauka
Viena iš žuvusiųjų – Zen budizmo mokytoja Myong Hae Sunim (Loreta Kairytė)
Antradienį rašėme apie visą šalį sukrėtusią avariją, įvykusią Plungės rajone, ties Berenių kaimu, kurios metu žuvo, kaip paaiškėjo, dvi vilnietės – Zen budizmo mokytoja Myong Hae Sunim (Loreta Kairytė) ir jos bendražygė Rasa. Tada policija dar tik aiškinosi, kas sėdėjo prie mirtiną eismo įvykį išprovokavusio „Mersedes Benz S320“ vairo. Netrukus pareigūnų darbas davė vaisių. Nustatyta, kad avarijos kaltininkas – dvidešimtmetis plungiškis, nelaimės vietoje į alkoholio matuoklį įpūtęs 1,78 promilės.

Tarp žuvusiųjų – budizmo mokytoja

Kaip jau rašėme, nelaimė nutiko vėlų šeštadienio vakarą, kai kelyje Mažeikiai–Plungė–Tauragė, ties Berenių kaimu, „Mercedes Benz S320“ priešais važiuojančią „Toyota Auris“, pirminiais duomenimis, sumanė lenkti dešine puse. Šis sunkiai suvokiamas manevras baigėsi nesėkmingai – mersedesas atsimušė į tojotos galą ir išstūmė ją į priešpriešinę eismo juostą, kuria važiavo vilkikas „Scania“, vairuojamas 1970-aisiais gimusio vyriškio.

Staigi vilkiko ir tojotos kaktomuša buvo mirtina. Abi lengvąja mašina važiavusios moterys žuvo vietoje. Vilkiko vairuotojas atsipirko kojų sumušimas.

Ne vietoje ir ne laiku atsidūrusią „Toyota Auris“ vairavo 1970-aisiais gimusi moteris. Antroji auka buvo sunkiai atpažįstama. Iš itin trumpų plaukų bei į vyriškus panašių drabužių spėta, jog tai – vairuotojos vyras.

Bet galiausiai išsiaiškinta, kad ši žuvusioji – pirmoji lietuvė, įgijusi teisę mokyti Zen budizmo, Myong Hae Sunim (Loreta Kairytė, gimusi 1973 m.). Apie tai viena pirmųjų paskelbė Kwan Um Zen mokykla Lietuvoje, feisbuke palikusi įrašą „Žinome, kad viskas laikina, tačiau kartais ši tiesa pasiekia mus pačiu skausmingiausiu būdu... Vakar vėlai vakare autoavarijoje žuvo mūsų Mokytoja, Dharmos meistrė Myong Hae Sunim ir kartu keliavusi bendražygė Rasa. Padėkime joms kelyje giedodami Namu Amita Bul giesmę“.

Skelbiama, kad Myong Hae Sunim jau keliolika metų gyveno Honkonge, Zen budizmo centre. Į Lietuvą ji buvo atvykusi pusmečiui, čia vedė mokymus. Netrukus planavo vėl grįžti į Honkongą, tačiau nelaimė nutraukė jos gyvenimą.

Mersedeso kompanija išsilakstė

Eismo įvykį sukėlusiu mersedesu važiavo penki asmenys. Po avarijos du iš jų liko įvykio vietoje, kiti trys spruko it išgąsdinti žvėrys. Likusieji du buvo girti. 1993-aisiais gimusiam „ekipažo“ dalyviui nustatytas 2,76 promilės girtumas, o trejais metais vyresnis jo kompanionas į alkotesterį pripūtė 1,78 promilės. Pirminiais duomenimis, abu vyrai – Plungės rajono gyventojai.

Kitą dieną, sekmadienį, į Plungės rajono policijos komisariatą prisistatė ir pasprukusieji. Jie aiškino važiavę mersedesu, tik neskubėjo atskleisti, kas vis dėlto jį vairavo.

Siekiant surinkti kuo tikslesnę informaciją, naktį girta važinėjusi kompanija išskirstyta po atskirus kabinetus. Juos apklausė skirtingi pareigūnai. Tyrimą dėl avarijos atlieka Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos tarnyba.

Išaiškintas kaltininkas

Po ilgų apklausų ir intensyvaus pareigūnų darbo ėmė aiškėti daugiau šiurpios avarijos aplinkybių. Nustatytas ir įtariamasis. Tai – trisdešimtmetis plungiškis, įvykio vietoje į policininkų alkoholio matuoklį įpūtęs 1,78 promilės, neturintis teisės vairuoti.

Įtariamojo nuspręsta nesuimti. Jam paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir registruotis policijoje du kartus per savaitę. Pagal šiuo metu atliekamą ikiteisminį tyrimą avarijos kaltininkui gresia iki dešimties metų laisvės atėmimo bausmė.

Išsiaiškinti, kas vairavo mersedesą, pareigūnams nebuvo lengva. Iš pradžių kompanija vieningai tylėjo. O tai, ką galiausiai papasakojo pareigūnams, skyrėsi.

Kaltininkas į dienos šviesą iškeltas ekspertams paėmus DNR mėginius nuo mersedeso vairuotojo sėdynės ir vairo. Jie ir išdavė kaltininką. Pareigūnų turimus duomenis patvirtino ir minėto trisdešimtmečio prisipažinimas.

Išsiaiškinta ir tai, kad nelaimingasis automobilis buvo nupirktas lemtingąjį vakarą. Vaikinas mašiną nusipirko iš palangiškio. Tokį pirkinį bičiulių kompanija nutarė „aplaistyti“. O tai padariusi girta lėkė namo į Plungę, bet jų kelyje pasitaikė vilniškių moterų tojota.

Po smūgio kaktomuša lengvoji mašina palindo po vilkiku. Dėl to automobilis buvo visas sumaitotas. Juo važiavusios moterys iš metalo gniaužtų ištrauktos ugniagesiams gelbėtojams pasitelkus hidraulinę įrangą.