„Paauklėjęs“ žmoną, šoko per langą

Asociatyvi nuotrauka
Rietaviškis gailėjosi skriaudęs savo sutuoktinę
Neseniai Plungės apylinkės teismo baudžiamuoju įsakymu užbaigta byla dėl fizinio skausmo sukėlimo. Už tai baudžiamoji byla buvo iškelta rietaviškiui A. B. Teisėsaugininkų akiratin vyras pakliuvo po to, kai pakurstytas velnio lašų „paauklėjo“ savo sutuoktinę.

Kaltę pripažino ne iškart

Kaip nustatė teismas, konfliktas tarp sutuoktinių įvyko pavasarį, balandžio 8-ąją, beveik pusę dviejų nakties. Iš ant teismo stalo nugulusios medžiagos matyti, jog A. B., būdamas girtas (nustatytas 1,73 promilės girtumas), susistumdė su taip pat neblaivia (1,65 promilės) sutuoktine, su kuria prieš tai svečiavosi pastarosios mamos namuose Rietave.

Gerokai įkaušęs vyras buto virtuvėje žmoną stumdė, o paskui dar ir paleido į jos veidą kelis smūgius kumščiu. Negana to, moteriai einant į tualetą, rietaviškis ją stvėrė už gerklės ir vėl ėmė stipriai stumdyti. Vyras taip moterį tampė, kad ši bemaž dešimt kartų galva trenkėsi į tualeto duris.

Dėl šio įvykio apklausiamas A. B. prisiminė, kaip balandžio 8-osios išvakarėse kartu su žmona ėjo pasveikinti pastarosios mamos gimtadienio proga. Ten visi vakarojo, vartojo alkoholį. Vėliau abu grįžo namo, ten ir susikivirčijo.

Paprašytas prisiminti, dėl ko kilo konfliktas, rietaviškis aiškino, jog netyčia ant grindų išliejo kisielių, esą tiek ir užteko, kad žmona įsiaudrintų. Ši neva ėmė šaukti, keikti, tada vyras neva pasakęs, kad gali išeiti, jei kažkas nepatinka ar jis neįtinka. Po šių žodžių, kaip aiškino rietaviškis, moteris jam pylė tris kartus į veidą.

Tokiais mylimosios veiksmais vyras, kaip pats pasakojo, neliko sužavėtas – jis suėmė žmoną už rūbų ir prispaudė prie sienos. Svarstė, kad būtent tuo metu ir galėjo jai sutrenkti galvą, nes pats jai esą nesmogė. Po to vyras prisiminė žmoną paleidęs, o pats iššokęs per langą ir išpėdinęs į savo namus, kur policija jį ir rado.

Papildomai apklausiamas A. B. tvirtino tą patį – žmonos netrankė. Ir tik trečiąkart tardomas rietaviškis vis tik prisipažino konflikto metu sutuoktinę stumdęs ir trenkęs jai kumščiu, o vėliau, žmonai einant į tualetą, dar ir purtęs, dėl to ši neva galėjo galva atsitrenkti į duris.

Dar vyras sakė, jog tą akimirką, kai buvo prirėmęs sutuoktinę prie sienos, pamanė, kad ši gali jį peiliu papjauti, mat ne kartą bandžiusi, todėl vos ją paleidęs šoko per virtuvės langą.

Ginčas dėl kisieliaus

Panašiai tos nakties paveikslą piešė ir nukentėjusioji, patvirtinusi, jog barnis su dabar jau buvusiu vyru kilo būtent dėl šio sudaužyto stiklainio, kuriame buvo kisielius.

Moteris prisiminė, kaip A. B. ją stumdė, daužė kumščiu bei sugriebęs už gerklės purtė. Išsilaisvinusi rietaviškė tikino nubėgusi į miegamąjį ir surinkusi 112, o tuo tarpu A.B. dėjo į kojas.

Moteris iš pradžių tikino su vyru kartu negyvenanti nuo 2022-ųjų rugpjūčio, tačiau vėliau prisipažino, jog iki to įvykio jiedu vis tik apie porą mėnesių gyveno kartu. Tik kai susipykdavo, A. B. išeidavo į savo namus. Nepaisant barnių, iki balandžio 8-osios šeima vedė bendrą ūkį, abu rūpinosi buitimi, vyras žmonai atiduodavo uždirbtus pinigus.

Į šeimyninį konfliktą įsikišę policijos pareigūnai sužalojimų ant moters kūno nepastebėjo, o medikų apžiūros ji atsisakė.

Plungės apylinkės teismas šią bylą užbaigė baudžiamuoju įsakymu, rietaviškis pripažintas kaltu sukėlęs fizinį skausmą savo sutuoktinei.

Skiriant vyrui bausmę atsižvelgta į tai, kad šis gailėjosi skriaudęs žmoną, prisipažino tai daręs, tačiau įvertinta, kad jis prisidirbo neblaivus, būdamas recidyvistu, ne kartą teistas ir baustas administracine tvarka.

Visa tai įvertinęs teismas A. B. skyrė trečdaliu sumažintą metų laisvės apribojimo bausmę be intensyvios priežiūros, tačiau įpareigojant visą šį laikotarpį tęsti darbą arba būti užsiregistravusiam Užimtumo tarnyboje bei uždraudžiant vartoti alkoholį.

Subendrinus šią bausmę su ankstesne, rietaviškiui paskirta galutinė – prie minėtos bausmės pridėta 4 tūkst. eurų bauda ir įpareigojimas dalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose.

Nesutikdamas su tuo, rietaviškis per keturiolika dienų nuo baudžiamojo įsakymo gavimo dienos turi teisę paduoti teismui prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme.