Parduotuvėje sužalojo apsaugininką

Asociatyvi nuotrauka
Mušeiką sutramdė tik antrankiai
Kai kuriems žmonėms, ypač išgėrusiems alkoholio, nebegalioja jokios visuomenėje priimtos elgesio normos. Jie viešoje vietoje nesidrovi garsiai keiktis, mėtyti nešvankias užuominas ir net fiziškai priešintis, jei mėginama juos sudrausminti. Praėjusių metų gruodžio 17 dieną viename iš Plungės prekybos centrų kilęs incidentas tarp viešąją tvarką gynusio apsaugininko ir agresyviai besielgiančio V. B. baigėsi Plungės apylinkės teisme. Kaltinamajam paskirta vienerių metų laisvės apribojimo bausmė su intensyvia priežiūra bei uždrausta 3 mėnesius vartoti psichiką veikiančias medžiagas.

Kaip nustatyta ikiteisminio tyrimo metu, gruodžio 17 d. viename Plungės prekybos centrų vidury dienos tarp dviejų girtų vyrų kilo incidentas. Apsaugos darbuotojas netrukus salėje išgirdo pagalbos šauksmą ir pamatė besistumdančius vaikinus, kurių vienas kaltino kitą pavogus jo piniginę.

Apsaugininkas pasiūlė vyrams eiti visiems išsiaiškinti į apsaugos postą, bet V. B., kuriam vėliau policijos pareigūnai nustatė 2,02 promilės girtumą, nesutiko. Norėdamas išvesti šį girtą vyrą iš prekybos salės, apsaugininkas paėmė V. B. už rankos, bet tas visaip priešinosi ir net smogė apsaugininkui į skruostą, garsiai rėkė, keikėsi.

Norėdamas apsiginti nuo neadekvačiai besielgiančio vyro, apsaugos darbuotojas pargriovė jį ant žemės ir su kito darbuotojo pagalba ėmė raminti, bet ir gulėdamas smarkuolis nesiliovė spardęsis bei mušęsis. Keli stiprūs smūgiai, matant ir darbuotojams ir tuo metu prekybos centre buvusiems pirkėjams, pataikė išsišokėlį tramdančiam apsaugininkui į galvą ir į šoną. Kitą dieną jis dėl nepaliaujamų skausmų turėjo kreiptis į medikus, šie nustatė... smegenų sutrenkimą.

O mušeiką prekybos centre pavyko sutramdyti tik atvykus policijos pareigūnams. Net ir vedamas iš prekybos salės V. B. elgėsi agresyviai, nieko nepaisydamas tęsė savo šūkavimus, keikėsi necenzūriniais žodžiais. Išėjus į lauką buvo iškviestas papildomas policijos ekipažas ir V. B. uždėti antrankiai.

Kaip teigia parduotuvės darbuotojai ir tuo metu ten buvę pirkėjai, kaltinamojo elgesys juos išgąsdino, bjauru buvo girdėti daugybę garsiai šaukiamų necenzūrinių žodžių, jie jautėsi pažeminti ir įžeisti.

Ar išsišokėlio bičiulio, kuris, beje, buvo dar girtesnis (nustatytas 3,27 prom. girtumas), piniginė buvo pavogta, ar buvo pamesta, liko neaišku. Paaiškėjo, kad vyrukai tądien kartu apie dvi valandas gėrė alkoholį, užėję už taromato.

Teisme V. B. teko aiškintis dėl viešosios tvarkos pažeidimo. Įvertinęs visas aplinkybes teismas jam skyrė vienerių metų laisvės apribojimo bausmę, paskiriant intensyvią priežiūrą – nuteistojo buvimo vietos pagal nustatytą laiką kontrolę elektroninio stebėjimo priemonėmis, įpareigojant nuo 23 iki 6 val. būti savo namuose, jei tai nesusiję su darbu ar mokymusi, ir uždraudžiant 3 mėnesius vartoti psichiką veikiančias medžiagas.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos apeliaciniu skundu gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.