Pareigūnams keliuose padedantys trikojai dirba visu pajėgumu

Klaipėdos AVPK nuotrauka
Mobilieji greičio matuokliai užfiksuoja daugybę pažeidimų
Atlikus visus privalomus mobiliųjų greičio matuoklių, vadinamųjų trikojų, metrologinius patikrinimus, prietaisai Klaipėdos apskrities keliuose vėl dirba visu pajėgumu bei fiksuoja greitį mėgstančius viršyti vairuotojus. Žinoma, pareigūnai intensyviai dirba ir patys, stabdydami ir bausdami ne tik pernelyg įsibėgėjusius, bet ir alkoholio vartojusius ar kitaip nusižengusius vairuotojus. Tokių prasižengėlių sustabdoma ir Plungėje.

Per Klaipėdos kelių policijos rugsėjo 7–13 dienomis vykdytas policines priemones Klaipėdos ir Plungės miestuose bei Klaipėdos ir Kretingos rajonuose išaiškinti šeši neblaivūs vairuotojai. Dėl dviejų pradėti ikiteisminiai tyrimai. Antai rugsėjo 9 d. apie 22 val. Plungėje., J. Tumo-Vaižganto gatvėje, sustabdyto automobilio „Nissan“ vairuotojui, gimusiam 1988 m., nustatytas 2,21 promilės girtumas. Rugsėjo 12 Plungės Telšių gatve apie 8 val. taip pat važiavo neblaivus vairuotojas – automobilį „Volkswagen“ vairavusiam vyrui, gimusiam 1984 m., nustatytas 1,82 promilės girtumas.

Nustatyti ir penki vairuotojai, transporto priemones vairavę neturėdami tam teisės, vienas jų – Plungėje. Pareigūnams šiame mieste įkliuvęs 2000 m. gimęs vyras, vairavęs „Volkswagen“ markės automobilį be valstybinio numerio ženklo. Jis ne tik neturėjo teisės vairuoti, važiuodamas nesegėjo diržo, bet ir automobilio nebuvo apdraudęs privalomuoju draudimu.

Per savaitę Klaipėdos kelių policijos pareigūnai nustatė ir 401 kitą kelių eismo taisyklių pažeidimą. 163 vairuotojai kirto sankryžas degant draudžiamam šviesoforo signalui, 50 – nesustojo prie „Stop“ ženklo, esančio prie geležinkelio pervažų, 19 – neleistinai naudojosi mobiliaisiais įrenginiais, 14 – nesegėjo saugos diržų. Kelių eismo taisykles pažeidė ir 11 dviratininkų. Vienas iš jų buvo neblaivus.

Rankiniu greičio matuokliu pareigūnai užfiksavo 18 greičio viršijimo atvejų. Iš jų dviem atvejais leistinas greitis viršytas daugiau nei 50-čia kilometrų per valandą.