Pareigūnus su peiliu pasitikusiam varkališkiui teks padirbėti valstybės labui

Nuot­rau­ka iš „Tv3“ fil­muo­tos med­žia­gos
Ag­re­sy­vaus vy­riš­kio nu­tar­ta ne­priim­ti į li­go­ninę
Dėl sparčiai plintančio koronaviruso Lietuvoje paskelbus karantiną pirmosios dienos visiems buvo neramios. Ir ne karantino ribojimai žmones labiausiai gąsdino, o baimė užsikrėsti mirtį visame pasaulyje sėjančia liga. COVID-19 simptomus manė jaučiantis ir kovo mėnesį iš Prancūzijos grįžęs 42 metų varkališkis Virgilijus Šakinis. Bet apie tai jis papasakojo tik savo bičiuliui. Varkališkis buvo tiek išsigandęs, kad net ketino nusižudyti. Vengdamas nelaimės draugas paskambino medikams. Jau netrukus šie stovėjo prie V. Šakinio namų durų, tačiau vyras jų neatidarė. Tada teko įsikišti policijos pareigūnams. Juos negaluojantis vyras pasitiko... su peiliu rankoje. Už pasipriešinimą pareigūnams jam buvo iškelta baudžiamoji byla. Visi taškai joje sudėlioti praėjusią savaitę.

Išsigando mirtinos ligos

Jaučiantis ligos požymius V. Šakinis draugui pasiskundė kovo 16-ąją vykusių išgertuvių metu. Varkališkis baiminosi, ar nebus užsikrėtęs visame pasaulyje žmonių gyvybes šienaujančiu virusu.

Po išgertuvių vyrai atsisveikino ir išsiskyrė. Tačiau po kurio laiko vėl susisiekė telefonu. Bičiuliui paskambinęs emigrantas sakėsi nusižudysiąs. Tokie žodžiai draugą ne juokais išgąsdino, juolab kad su V. Šakiniu vėliau nebebuvo įmanoma susisiekti – į skambučius jis neatsakė. Būtent tada sunerimęs draugas paskambino Bendrajam pagalbos centrui ir viską papasakojo.

Atvykę prie varkališkio namų greitosios medikai nebuvo įleisti į vidų, todėl išsikvietė policijos pareigūnus. Šie į įvykio vietą atvyko pasirengę tramdyti žmogų, kurio ketinimai ir psichologinė būklė tuo metu nebuvo žinomi.

Norint patekti į varkališkio namus, policininkams teko išlaužti duris. Namų šeimininkas pareigūnus pasitiko su peiliu rankoje. Vyras buvo akivaizdžiai neblaivus, agresyviai nusiteikęs ir tikino jokios pagalbos nepriimsiantis. Net grasino atimti sau gyvybę. Tad pareigūnams neliko nieko kito, kaip tik panaudoti specialiąsias priemones – vyriškis buvo surakintas ir jėga patalpintas į greitosios automobilį.

Klaipėdos universitetinės ligoninės medikai, gavę pranešimą apie pas juos vežamą agresyvų asmenį, apsisprendė varkališkio į gydymo įstaigą nepriimti, nes šis gali kelti pavojų tiek personalui, tiek kitiems pacientams. Po ilgų įkalbinėjimų, jam kiek aprimus, medikams pavyko paimti mėginį tyrimams dėl koronaviruso pačiame greitosios automobilyje. Žmogus buvo parvežtas atgal, jam prisakyta izoliuotis ir namie laukti tyrimo rezultatų. Jų sulaukus paaiškėjo, kad varkališkis koronavirusu neužsikrėtęs.

Iškelta baudžiamoji byla

Baisia liga vyras nesirgo, bet dėl jos įvarytos baimės prisidarė rimtų nemalonumų. Už pasipriešinimą valstybės tarnautojui Plungės apylinkės teisme jam buvo iškelta baudžiamoji byla.

Teismas nustatė, kad kovo 16-ąją, apie 16 val., būdamas neblaivus V. Šakinis į jo namus atvykusius pareigūnus pasitiko itin nesvetingai. Atkišęs į policininkus peilį vyras šaukė jiems: „Ateinat čia“, taip grasindamas tuoj pat panaudoti fizinį smurtą.

Vėliau V. Šakinis neneigė priešinęsis policijai ir kone prisiekinėjo, jog labai dėl to gailisi. Ši aplinkybė pripažinta lengvinančia. Tačiau jo dalią apsunkino tai, kad į nemalonumus įsivėlė būdamas įkaušęs ir neatlikęs ankstesnės bausmės – nesumokėjęs 753 eurų baudos. Be to, varkališkis yra pripažintas recidyvistu.

Visas šias aplinkybes įvertinęs teismas V. Šakinį pripažino kaltu ir baudžiamuoju įsakymu skyrė jam trečdaliu sumažintą viešųjų darbų bausmę keturiems mėnesiams, įpareigojant neatlygintinai  visuomenės labui dirbti po dvidešimt valandų per mėnesį.

Tiesa, ši bausmė subendrinta su ankstesne, tad varkališkiui teks susimokėti ir besivelkančią 753 eurų baudą. Pastarąją jis savanoriškai turi sumokėti per šešis mėnesius nuo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos. Nustatytu laiku nesumokėta arba nepervesta bauda bus išieškoma priverstinai.

V. Šakiniui išaiškinta, kad, nesutikdamas su tokia bausme, per keturiolika dienų nuo baudžiamojo įsakymo gavimo dienos jis turi teisę paduoti teismui prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme. Nepasinaudojus šia teise, įsakymas įsiteisėja ir yra neskundžiamas.