Pasiautėjo – dabar teks pabūti ramiai

FREEPIK nuotr.
Plungiškis Alvydas Bieliauskas kitąkart iškilus šeimoje konfliktui tikriausiai bandys jį spręsti taikiais būdais, mat sugyventinės spardymas ir tąsymas už plaukų jam kainavo įrašą apie teistumą ir, tikriausiai, daug nervų. Praėjusią savaitę Plungės apylinkės teismas rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo šią bylą, A. Bieliauskui keturiems mėnesiams apribodamas laisvę.

Konfliktas sugyventinių namuose įsižiebė birželio 29-ąją. Tuomet A. Bieliauskas, būdamas girtas, namų virtuvėje savo širdies draugę sugriebė už plaukų, nuvertė ant žemės bei dukart spyrė į veidą.

Bylai pasiekus teismą, 1960 m. gimęs A. Bieliauskas prisipažino smurtavęs prieš sugyventinę, sakė, kad gailisi. Ir šioje byloje tai – lengvinanti aplinkybė. O vyro atsakomybę sunkina tai, kad prieš savo moterį jis smurtavo būdamas įkaušęs, tad tokius veiksmus galėjo išprovokuoti ir alkoholis.

Kadangi kaltinamasis prisipažino padaręs nusikalstamą veiką, baudžiamoji byla išnagrinėta supaprastinto proceso būdu ir jam paskirta bausmė buvo sumažinta trečdaliu. Po smurto protrūkio A. Bieliauskas buvo dviem paroms sulaikytas, tad šis laikas įskaitytas į paskirtą keturių mėnesių laisvės apribojimo bausmę. Ir visą šį laiką vyriškis negalės nei kilnoti stikliuko, nei kitaip svaigintis, mat teismas jam uždraudė vartoti psichiką veikiančias medžiagas.

Be kita ko, kad suprastų savo žalingo elgesio pasekmes, A. Bieliauskas turės du mėnesius dalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose.

Kai bausmė bus pradėta vykdyti, tuomet A. Bieliauskui bus panaikinta paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Nusikaltusiam plungiškiui išaiškintina: jei nesutinka su bausmės paskyrimu, per 14 dienų nuo baudžiamojo įsakymo gavimo dienos jis turi teisę Plungės apylinkės teismui pateikti prašymą, reikalaudamas surengti bylos nagrinėjimą teisme. Tokio prašymo nepateikus, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisės, o tada jis jau neskundžiamas.