Plungiškio versija teismas nepatikėjo

Asociatyvi nuotrauka
Neblaivus senjoras, atsitrenkęs į kitą mašiną, iš įvykio vietos pasišalino
Kovo 22-ąją Plungės apylinkės teismo nuosprendį išgirdo septyniasdešimtmetis plungiškis B. J., kuris, kaip byloja teismo medžiaga, teisiamųjų suole atsidūrė po to, kai būdamas girtas autobusiuku kliudė šalikelėje stovėjusią kitą mašiną. Garbaus amžiaus vyras gynėsi tokių kaltinimų ir aiškino nepastebėjęs, kad būtų užkliuvęs ką nors, o išgėrė po kelionės grįžęs namo, todėl atvykę pareigūnai ir rado jį įkaušusį. Tačiau teismas tokia B. J. versija nepatikėjo – vyriškiui „išrašyta“ solidi bauda ir atimtos teisės.

Keitė parodymus

Kaip nustatė teismas, senjoras bėdų prisidarė pernai vasarą – birželio 23-osios popietę Plungėje, kuomet būdamas neblaivus ties 30-uoju A. Jucio gatvės namu savo autobusiuku kliudė šalikelėje stovintį automobilį. Apgadinęs jį plungiškis ramiausiai nuriedėjo savo keliais.

Laimei, šį B. J. manevrą pro savo buto langus pamatė apgadinto automobilio šeimininkė. Moteris apie įvykį pranešė savo vyrui, o šis tuoj pat informavo policiją. Netrukus nustatyta, kad stovėjusią mašiną kliudė B. J. priklausantis autobusiukas.

Pareigūnai, nuvykę pas mikroautobuso savininką į namus, rado jį gerokai padauginusį – vyrui nustatytas daugiau nei dviejų promilių girtumas. Įkaušęs senjoras policijai aiškino išgėręs namuose, o tuo metu, kai vairavo, buvo blaivas.

Apžiūrėję autobusiuką, policininkai pastebėjo, jog dešinėje pusėje – įbrėžimai, kuriuos bandyta valyti. Atlikdami apžiūrą pareigūnai autobusiuke rado ir išgertą butelį.

Iš pradžių plungiškis visiškai pripažino kaltę ir pasakojo, jog važiuodamas A. Jucio gatve pajuto, kad kažkas automobilyje subildėjo, tačiau esą nesuprato, kas įvyko, ir tik grįžęs namo pamatė savo mašinos apgadinimus. Neva tada suprato, jog kažką kliudė, tačiau nepagalvojo, kad apie tai būtina informuoti policiją. Vietoj to nutarė išgerti.

Kitos apklausos metu B. J. jau aiškino nepajutęs jokio smūgio, esą to nejuto ir kartu važiavusi žmona. Neva tik grįžę į namus jiedu pastebėję mašinos apgadinimus, tačiau pamanė juos atsiradus nuo akmens, atšokusio nuo kelio.

Tą pačią versiją vyras dėstė ir teisme, aiškindamas, jog traktorius pakėlė akmenuką ir taip apgadino autobusiuką, o kiti nubraižymai esą buvo dar tada, kai jis jį pirko. Apie eismo įvykį B. J. tikino išgirdęs tik iš atvykusių pareigūnų.

Senjoras, ir teismą tikinęs, jog alkoholį vartojo jau namuose, grįžę su žmona iš prekybos Plateliuose, teisinosi galėjęs negirdėti, jog kažkur atsitrenkė, nes autobusiukas buvo prikrautas metalo, palapinių, stelažų, kurie garsiai bilda važiuojant.

Vyro versiją palaikė ir sutuoktinė. Moteris teigė apie jokį eismo įvykį nenutuokusi, kol kieme nepasirodė pareigūnai.

Pagelbėjo vaizdo kameros

Neaišku, kaip viskas šioje istorijoje būtų pasibaigę, jei ne tą akimirką, kai B. J. trenkėsi į stovintį BMW, prie lango stovėjusi jo šeimininkė. Moteris iškart išsiuntė sūnų apžiūrėti mašiną, o pati suskubo skambinti vyrui. Sūnus pamatė, kad įlenktas automobilio sparnas bei išdaužtas galinis žibintas.

Nustatyti kaltininką padėjo tą vietą filmuojančios vaizdo kameros. Peržiūrėjus jų įrašus paaiškėjo, jog BMW kliudė baltas mikroautobusas.

Visą bylos medžiagą išnagrinėjęs Plungės apylinkės teismas plungiškio sukurta versija apie nuo traktoriaus atšokusį akmenuką ir senus mašinos subraižymus nepatikėjo. Už tai, kad neblaivus sukėlė eismo įvykį, iš kurio pasišalino, teismas jį nubaudė 3 tūkst. eurų bauda, kurią privaloma sumokėti per dešimt mėnesių nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos.

Taip pat iš vyro porai metų atimta teisė vairuoti.

Šis nuosprendis nėra galutinis – per 20 dienų nuo paskelbimo dienos apeliaciniu skundu jis gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui