Asociatyvi nuotrauka
Plungiškiui, girtam sėdusiam prie vairo, teks stipriai paploninti piniginę
Praėjusio mėnesio pabaigoje Plungės apylinkės teismo baudžiamuoju įsakymu užbaigta byla dėl transporto priemonės vairavimo esant neblaiviam. Už tai baudžiamojon atsakomybėn buvo patrauktas 1983-aisiais gimęs plungiškis K. P.

Niekur nedirbantis vyras, kuris anksčiau nebuvo teistas, girtas prie vairo policijai įkliuvo per Kūčias – praėjusių metų gruodžio 24-osios popietę, apie 14.30 val. Pareigūnai golfą, vairuojamą K. P., sustabdė Milašaičių kaime, Pievų gatvėje.

Kaip iškart po įvykio rašyta policijos suvestinėje, išvydęs pareigūnus, K. B. bandė sprukti – nusuko į gretimą kelią, tačiau policija jį pasivijo ir sustabdė. Tada vairuotojo paprašyta pasitikrinti blaivumą. Alkotesterio ekrane pasirodžius iškalbingiems skaičiams – pirmuoju pūtimu – 2,79, o antruoju – 2,85 prom. – papildomų komentarų nebereikėjo.

Automobilis, kuriuo važiavo gerokai padauginęs vairuotojas, priverstinai buvo nuvežtas į automobilių saugojimo aikštelę, esančią Šilalėje, o K. P. atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas, vėliau išaugęs į baudžiamąją bylą.

Pareigūnų apklausiamas plungiškis nė nebandė kažkaip teisinti savo poelgį. Tikindamas, jog labai gailisi girtas vairavęs, vyras prisiminė, nuo ko prasidėjo jo „nuotykiai“.

Anot K. P., gruodžio 23-osios naktį jis šventė giminaičių gimtadienį. Vyras neslėpė šventės metu vartojęs alkoholį, tačiau kiek jo išgėrė, sakė neprisimenantis. Po to paryčiais neva išvažiavo namo.

Tačiau ilgai čia neužsibuvo – apie 14 val. taksi išlėkė į krepšinio aikštelę, prie kurios stovėjo draugo golfas. Įsėdęs į jį K. P. tikino daiktadėžėje radęs raktą, todėl nutaręs pasivažinėti.

Skriedamas Milašaičių link, plungiškis prisipažino gėręs alkoholinį kokteilį, tačiau linksma kelionė esą ilgai nesitęsė – automobilį sustabdė pareigūnai. Netrukus išsiaiškinta, kad vyras neblaivus, negana to, neturi teisės vairuoti.

Rimtai įklimpęs plungiškis, sutikęs, kad jo atžvilgiu iškelta baudžiamoji byla būtų užbaigta baudžiamuoju teismo įsakymu, teisėsaugininkų prašė tik vieno – nubausti jį kuo mažesne pinigine bauda.

Bylą išnagrinėjęs Plungės apylinkės teismas, įvertinęs visas aplinkybes, plungiškiui „išrašė“ trečdaliu sumažintą 3 tūkst. eurų bauda, kurią privaloma susimokėti per du mėnesius.

Bet girto pasivažinėjimas kainuos dar brangiau, mat iš K. P. valstybės naudai bus išieškota mašinos, su kuria jis prisidirbo, vertę atitinkanti pinigų suma – 1 270 eurų.

Be to, plungiškiui paskirta ir baudžiamojo poveikio priemonė – trejus metus galiosiantis draudimas vairuoti kelių, oro ir vandens transporto priemones.

Nesutikdamas su tokiu teismo sprendimu, K. P. per 14 dienų nuo teismo baudžiamojo įsakymo gavimo dienos turi Plungės apylinkės teismui paduoti prašymą, reikalaudamas surengti bylos nagrinėjimą teisme. Nepateikus tokio prašymo, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir yra neskundžiamas.