
Naujausios
Už padegimą sumokėjo
Valstybinį kaltinimą šioje byloje palaikančiai prokurorei Irinai Valadkienei pagarsinus kaltinamąjį aktą, paaiškėjo, jog nesaugomoje automobilių stovėjimo aikštelėje stovėjęs M. Kauno šeimos automobilis padegtas 2020 m. gegužės 8-osios naktį. Kaip rodo bylos medžiaga, V. Novokreščenovas apipylė mašinos priekį degiu skysčiu, o E. Šlioža jį padegė. Už tai
K. Klemauskas gargždiškiams atsilygino pinigais.
Bet didelės žalos mašinai nepadaryta. Už tai Kaunai dėkingi savo kaimynams, kurie, pamatę liepsnojantį automobilį, suskubo jį gesinti. Tie patys gyventojai apie nelaimę pranešė ir Kaunams.
Į kiemą prie pat daugiabučio namo, kuriame gyvena, su žmona išbėgęs M. Kaunas ir pats puolė gesinti mašiną. Tad gaisrą pavyko numalšinti dar iki atvykus ugniagesiams. Ugnis apgadino tik priekinę automobilio dalį. Padaryta žala – 2 637,36 euro.
Kodėl reikėjo padegti, nežinojo
Bylos duomenimis, K. Klemausko pasamdyti gargždiškiai administracijos direktoriaus žmonos vardu registruotą „Audi A7“ padegė iš keršto. Tačiau V. Nokokreščenovas apklausiamas teisme to nepatvirtino. Vyras aiškino nežinojęs padegimo motyvų. Esą K. Klemauskas nepaaiškino nei kieno mašina turi būti padegta, nei dėl ko. Gargždiškio žodžiais, buvo nurodyta tiesiog sudeginti tą mašiną ir už tai pažadėtas atlygis – V. Novokreščenovui, kaip jis sakė, buvo „nurašyta“ skola bei sumokėta nedidelė suma grynaisiais. Atlygis esą būtų buvęs didesnis, jei mašina būtų sudegusi – K. Klemauskas neva liko nepatenkintas ne iki galo įvykdyta užduotimi.
Tardomas gargždiškis pasakojo, jog K. Klemauskas ne tik nuvežė ir parodė, kur automobilis stovi, bet ir nupirko padegimui reikalingo skysčio, kurį perdavė įvažiuojant į Plungę esančioje degalinėje. V. Novokreščenovas prisiminė, kad padegti mašiną pavyko ne iš pirmo karto. O daugiabučio gyventojams ėmus šaukti, kas čia vyksta, padegėjams teko sprukti.
Priežasties, kodėl reikia padegti automobilį, teisme tikino nežinojęs ir E. Šlioža. Jaunas vyras apskritai sakė tiesiog netinkamu laiku atsidūręs netinkamoje vietoje. Esą iki padegimo dažnai kartu su V. Novokreščenovu leisdavo laiką, o sykį sulaukė pasiūlymo važiuoti nežinia kokiais reikalais į Plungę. Girdėjo bičiulį vis kalbant apie kažkokį Kiešą, didelį mafijozą. Kitą dieną neva vėl vyko į Plungę, tada jau žinojo, jog važiuojama ne šiaip sau, o padegti mašiną. Aiškino, kad V. Novokreščenovas pasiūlė ir jam prie to prisidėti už atlygį. Šis sutiko ir taip atsidūrė prie „Audi“. V. Novokreščenovui apipylus ją dyzelinu, jis padegė.
Gargždiškis tikino manęs, kad taip norima pagąsdinti mašinos šeimininką. Sakė negalvojęs, kad automobilį reikia sudeginti. Ne kartą reikalų su teisėsauga turėjęs, o šiuo metu neva gyvenimo būdą pakeitęs vyras teisme gailėjosi prikišęs nagus prie padegimo ir atsiprašė M. Kauno. Tik nebuvo linkęs sutikti su Kaunų pareikštu civiliniu ieškiniu, kuriuo prašoma priteisti 10 tūkst. turtinės ir 15 tūkst. eurų neturtinės žalos.
Kaltinamojo nuomone, tokios sumos – neadekvačios, nes mašina sutvarkyta, o tuomet buvęs nukentėjusiųjų išgąstis – jau išblėsęs. E. Šlioža neginčijo tik draudimo įmonės prašomos priteisti sumos, išleistos tvarkant apdegusį automobilį. Panašios nuomonės buvo ir V. Novokreščenovas.
Viskas iš keršto
Pagaliau atvertus rezonansinę bylą buvo apklausti ir nukentėjusieji – M. Kaunas ir jo sutuoktinė. Savivaldybės administracijos direktorius prisiminė, kaip minėtą naktį atlėkę kaimynai pranešė apie degantį jo šeimos automobilį. Vyras sakė puolęs gesinti mašiną, kurią iš liepsnų jau vadavo kaimynai.
Pats anksčiau ugniagesiu dirbęs M. Kaunas sakė pagal kvapą iškart supratęs, jog automobilis padegtas. Tai patvirtino ir kaimynė, pastebėjusi prie Kaunų mašinos besisukiojančius įtartinus asmenis, kurie supratę, jog yra stebimi, dėjo į kojas.
M. Kaunas sakė, jog iškart po įvykio su policija ėmė svarstyti įvairias padegimo versijas, net nurodė galimus įtariamuosius. Tikrinant informaciją, visi keliai vedė prie UAB „Transfortas“, kuriam tuomet vadovavo K. Klemauskas.
Teisme direktorius pasakojo, jog įtarta, kad padegti mašiną šis sumanė kerštaudamas už jo įmonei nepalankią viešojo pirkimo baigtį – Plungės rajono savivaldybės administracija remontuoti savo automobilius pasirinko ne K. Klemausko vadovaujamą, o kitą įmonę.
Tiesa, iš pradžių šį reikalą K. Klemauskas bandė teisiškai spręsti – konkurso baigtį apskundė Klaipėdos apygardos teismui, o sulaukęs žinios, kad „Transforto“ ieškinys buvo atmestas, kreipėsi ir į Lietuvos apeliacinį teismą. Tačiau čia vėl nieko nepešė. Galiausiai iš jo pareikalauta atlyginti bylinėjimosi išlaidas. K. Klemauskas nė neketino to daryti, todėl susilaukė antstolių dėmesio – plungiškio turtui buvo uždėtas areštas.
Nepatenkintas verslininkas tada užsimojo atkeršyti Savivaldybės administracijos vadovui, kuris yra ir Viešųjų pirkimų komisijos pirmininkas. Tam pasitelkė nusikaltėlių pasaulyje žinomus minėtus metodus.
Nusikaltimas sukrėtė visą šeimą
Tiek M. Kaunas, tiek jo sutuoktinė teisme tikino, jog mašinos padegimas jiems ir vaikams sukėlė didžiulį stresą ir stipriai ilgam laikui pakoregavo visų jų kasdienybę: šeima bijojo išeiti pasivaikščioti, baiminosi ir dėl vaikų saugumo, jautė įtampą ir baimę dėl kone kiekvieno žingsnio. Išgyvenimai, anot sutuoktinių, stipriai atsiliepė vaikų emocinei būsenai – jie ėmė bijoti tamsos, naktį blaškytis, sūnus norėjo miegoti drauge su tėvais. Visa tai dėl to, kad vaikai matė degantį šeimos automobilį.
Kaunai sakė sulaukę daug įvairių apkalbų, kreivų kaimynų ir kitų plungiškių žvilgsnių, nes niekam nebuvo aišku, ką tokio jie padarė, kad kažkas ėmėsi tokių keršijimo būdų.
Todėl, Kaunų tikinimu, 15 tūkst. eurų moralinei žalai atlyginti – labai adekvati suma. Per didele nemano esant ir neturtinės žalos sumą – 10 tūkst. eurų. M. Kauno aiškinimu, dėl padegimo automobilis nuvertėjo būtent tokia pinigų suma. Esą jis jau ne kartą bandė mašiną parduoti, tačiau vis nesulaukia tenkinančio pasiūlymo. Potencialūs pirkėjai, išgirdę, jog mašina degusi, ima mušti kainą ir siūlo už ją ne daugiau 10 tūkst. eurų, nors tokių mašinų vertė rinkoje – bemaž dvigubai didesnė.
Kvies liudytojus
E. Šlioža nebuvo linkęs sutikti su tuo, kad po padegimo Kaunų mašina tiek nuvertėjo. Esą tai – neįmanoma, nes automobilis juk buvo suremontuotas. Savo ginamąjį palaikė ir jo advokatas Algimantas Ruginis. Jo aiškinimu, reikėtų atlikti kažkokį to automobilio įvertinimą, esą galbūt apskritai jis nėra tiek vertas, kiek už jį tikisi gauti Kaunai.
O K. Klemausko gynėjas Mindaugas Šatas prašė teismo iš nukentėjusiųjų išreikalauti automobilio pirkimo-pardavimo sutartį, transportavimo iš Amerikos bei kitus mašinos istoriją atspindinčius dokumentus. Esą tada bus aiškiau, už kiek automobilis pirktas, kokie buvo jo defektai tada. Tačiau teismas pareiškė negalintis įpareigoti nukentėjusiuosius teikti vienokius ar kitokius įrodymus.
Šį mėnesį numatytas dar vienas šios bylos posėdis. Į jį bus kviečiami liudytojai.