Ranką prieš moterį pakėlusiam vyriškiui – teismo „rykštė“

Unsp­lash nuo­rau­ka
Mu­šei­kai ap­ri­bo­ta laisvė
Neseniai Plungės apylinkės teismas rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo baudžiamąją bylą dėl fizinio skausmo sukėlimo. Už tai laisvės apribojimo bausmės sulaukė 1990-aisiais gimęs plungiškis Andrius Elskis. Jaunas vyras ranką pakėlė prieš savo šeimos narį – gyvenimo draugę.

Konfliktas tarp sugyventinių kilo balandžio 7-osios rytą jųdviejų namuose, esančiuose Plungės rajone. Būdamas padauginęs A. Elskis suėmė moterį už pečių ir stipriai pastūmė. Dėl to ji galva trenkėsi į sieną. Tokiu būdu vyriškis savo gyvenimo draugei sukėlė fizinį skausmą.

Mušeika neneigė panaudojęs jėgą prieš mylimąją, tikino, jog labai gailisi taip pasielgęs. Ši aplinkybė kiek sušvelnino jo padėtį. Bet ją apsunkino tai, kad vyras prisidirbo būdamas neblaivus.

Skiriant bausmę į tai atsižvelgta. Pro akis teismui nepraslydo ir tai, kad A. Elskis ir anksčiau turėjo reikalų su įstatymų sergėtojais. Antai prieš trejetą metų jis buvo įsivėlęs į nemalonumus dėl to, kad girtas vairavo mašiną ir sukėlė avariją, per kurią buvo nesunkiai sutrikdyta kito žmogaus sveikata arba nukentėjusiam asmeniui padaryta didelė turtinė žala. Bet dėl šio įvykio ikiteisminis tyrimas A. Elskio atžvilgiu buvo nutrauktas.

O štai šių metų gegužės 27-ąją Marijampolės apylinkės teismo baudžiamuoju įsakymu vyras buvo pripažintas kaltu dėl nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo ir realizavimo. O kur dar visa „puokštė“ administracinių nuobaudų. Nors galiojančių jau neturi, paskirtų baudų nesumokėjęs.

Įvertinęs visą byloje surinktą medžiagą, Plungės apylinkės teismas A. Elskį pripažino kaltu ir skyrė jam trečdaliu sumažintą bausmę – laisvės apribojimą šešiems mėnesiams. Visą bausmės atlikimo laikotarpį jis privalės būti namuose nuo 22 iki 6 valandos, pradėti dirbti arba užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje bei tris mėnesius nevartoti psichiką veikiančių medžiagų.

Mušeikai teks pasimokyti ir doro elgesio, mat teismas jį įpareigojo tris mėnesius dalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose.

Žinoma, su tokiu teismo sprendimu A. Elskis gali nesutikti. Tokiu atveju per keturiolika dienų nuo teismo baudžiamojo įsakymo gavimo dienos jis turi teisę Plungės apylinkės teismui paduoti prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme.

Nepateikus tokio prašymo, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir yra neskundžiamas.